رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت اکتویتی جدید
سلام ، چند روز پیش میخواستم ساخت اکتویتی جدید رو یاد بگیرم ، مثلا داخل یک پروژه از دو اکتویتی استفاده کنم
تو سایت برنامه نویس جوابی که گرقتم این بود که تو اینتلج ، مطاابق عکس پایین به جای گزینه اول گزینه دوم رو انتخاب کنم

[عکس: h7dl_capture.png]

اما بعد که خودم جست و جو کردم این روش رو از لینک خارجی پیدا کردم ، من از روش لینک خارجی استفاده کردم . سوالاتی که برام پیش اومده :

پروژه ای که در اندروید با گزینه اول عکس ساخته میشه ، با پروژه ای که توسط گزینه دوم ساخته میشه چه فرقی داره ؟

تو پروژه های ویندوزی موقعی که از یک فرم به فرم دیگه می ریم ، باید حواسمون باشه که فرم در حافظه باقی نمونه ، یا قبل از بستن برنامه حتی فرم هایی که قبلا باز شدن بسته بشن ، ایا در اندروید هم نکته مشابهی برای رفتن از یک اکتویتی به اکتویتی دیگر هست ؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
فکر نمیکنم تفاوت خاصی که مهم باشه وجود داشته باشه. اما درمورد سؤال دوم باید بگم که بله شما میتونید برحسب طراحی برنامه خودتون، قبل یا بعد از اینکه با startActivity یه اکتیویتی دیگه رو اجرا کنید، با فراخوانی متد finish اکتیویتی جاری رو ببندین. این موضوع علاوه بر کاهش مصرف حافظه باعث میشه اگه توی اکتیویتی دوم کاربر دکمه Back رو بزنه، از برنامه خارج بشه نه اینکه دوباره به اکتیویتی قبلی برگرده.
پاسخ
تشکر شده توسط: بیتا_حکمت

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان