رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سئوی زیردامنه
Question 
دو سایت مجزا داریم که بر روی یک هاست قرار دارد. از نظر قوانین سئو کدام یک از موارد زیر برای سایت دوم توصیه می شود؟

1- استفاده به صورت subdomain به صورت: secondsite.firstsite.com و عدم استفاده از دامنه ی مجزا.

2- استفاده از دامنه ی مجزای secondsite.com و addon کردن آن روی subdomain اصلی secondsite.firstsite.com

3- استفاده از دامنه ی مجزای secondsite.com و redirect کردن آن روی subdomain اصلی secondsite.firstsite.com
پاسخ
تشکر شده توسط:
(18-10-1394، 11:06 ب.ظ)mahdirabbani نوشته: دو سایت مجزا داریم که بر روی یک هاست قرار دارد. از نظر قوانین سئو کدام یک از موارد زیر توصیه می شود؟

1- استفاده به صورت subdomain به صورت: secondsite.firstsite.com و عدم استفاده از دامنه ی مجزا.

2- استفاده از دامنه ی مجزای secondsite.com و addon کردن آن روی subdomain اصلی secondsite.firstsite.com

3- استفاده از دامنه ی مجزای secondsite.com و redirect کردن آن روی subdomain اصلی secondsite.firstsite.com

1. ساب دامنه ها راه حل نیستند.
اولا، هیچگاه از چندین زیر دامنه استفاده نکنید (مانند siteexplorer.download.newseo.ir). این روش پیچیده و غیر لازم است. دوما، فرض کنید که زیر دامنه ها پتانسیل ایفای نقش جدا از دامنه اصلی را در ارزش گذاری لینک دارند. در بیشتر موارد فقط تعداد کمی از زیر دامنه ها استفاده می شوند، ایرادی ندارد، اما من شانسی برایش قائل نیستم. بنظر من مزایای بدست آمده از مدیریت اعتبار (با سرازیر شدن SERPs توسط زیردامنه هایتان) نسبت به احتمال از دست رفتن لینک/اعتماد کم است. همچنین فکر می کنم که زیردامنه های قدرت گرفته از SERPها چیزی نیستند که موتورهای جستجو آنها را برای کاربرانشان مفید درنظر بگیرند و ممکن است که آنها را حذف کنند. البته این مورد هم یکی از نظرات شخصی بنده است که با گذشت زمان به دست آورده ام و قطعی نیست اما خوب برای من که جواب داده !

منبع : نیو سئو
http://www.newseo.ir/seo-learning/seo-url-stracture
پاسخ
تشکر شده توسط: mahdirabbani
تشکر می کنم. هر چند متنتون سنگین بود ولی تا اینجا متوجه شدم که بهتره از subdomain استفاده نشه. خوب حالا بهتره از addon استفاده بشه یا redirect؟
1- در بعضی مقالات ریدایرکت رو مذمت می کنند ولی خود گوگل برای سایت هایی مثل gmail.com از ریدایرکت استفاده می کنه! (بهتر نیست از خود گوگل تقلید کنیم؟)
2- در بعضی مقالات گفته اند که بجای ادآن بهتره از ریدایرکت استفاده بشه چون ادآن باعث ایجاد دو محتوای یکسان میشه(یکی در زیر دامنه و یکی در دامنه ی جدا). ولی بعضی ها میگن که گوگل زیردامنه ای که دامنه به آن متصل باشه را ایندکس نمی کنه و فقط دامنه ی جدا رو ایندکس می کنه! یعنی دو محتوا وجود نداره و فقط یکی در دامنه ی جدا هست. (اگه این ایندکس نشدن زیردامنه درست باشه بهتر نیست از این روش استفاده بشه؟)
حالا من موندم و این مطالب ضد و نقیض. لطفا کمک کنید. با تشکر
پاسخ
تشکر شده توسط:
کسی نبود پاسخ بده؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
1- هیچ سایتی رو با گوگل مقایسه نکنید. بخصوص توی اصول SEO. گوگل خیلی چیزها رو رعایت نمیکنه چون اون اصل کاری که قراره امتیاز بده خودشه. شما همون اصولی که همه جا گفته شده رو درنظر بگیرین.
2- اگه دو بخش با محتوای یکسان دارین، یکی رو بعنوان Canonical معرفی کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط: mahdirabbani

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان