رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روش سریع تر از LIKE برای جستجو در mysql
سلام
روش سریع تر و بهینه تر از LIKE برای جستجو در mysql هست ؟
دیتای ما اینطوریه :
کد:
برجسب1,برچسب2,برچسب3
میخوایم اینو سرچ کنیم :
نقل قول:برجسب2
پاسخ
تشکر شده توسط:
سؤالتون رو به بخش MySQL منتقل کردم. برای اینجور موارد میتونید از FullText Search یا ابزارهای مخصوص جستجو مثل SphinX و... باید استفاده کنید. وگرنه راه مناسبی که فعلاً موجوده، همون LIKE هست.
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi
در رابطه با SphinX میشه بیشتر توضیح بدید ؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
یک سیستم جستجوی آفلاین هست. توضیحش خیلی فراتر از این تاپیکه و توی جلسه مربوطه در پکیج پیشرفته توضیح کامل و پیاده سازی عملی اون رو نشون میدم.
پاسخ
وقتی ایندکس رو فول تکست بزارم فشارش از لایک کمتر میشه ؟
فقط کافیه ایندکس رو فول تکست بزارم و از همون لایک استفاده کنم ؟ یا دستور دیگه ای داره برای سرج در حالت فول تکست ؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
خیر باید از دستور MATCH...AGAINST استفاده کنید. این لینک رو مشاهده کنید: https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/...earch.html
پاسخ
این روشی که آقای شهرکی گفتن روش خیلی خوب و بهینه ای هست.من یک سالی هست که از این روش استفاده می کنم
پاسخ
(02-03-1394، 01:12 ب.ظ)prans.info نوشته: وقتی ایندکس رو فول تکست بزارم فشارش از لایک کمتر میشه ؟
فقط کافیه ایندکس رو فول تکست بزارم و از همون لایک استفاده کنم ؟ یا دستور دیگه ای داره برای سرج در حالت فول تکست ؟

فشار وارده به سرور و MySQL رو نمیدونم و ممکنه توی شرایط مختلف متفاوت باشه، ولی full text برای  MyISAM هستش فقط، و برای سرچ عملکرد خیلی بهتری نسبت به LIKE داره: لینک
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان