رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع مشکل 32 بیتی و 64 بیتی بودن در sqlite
Rainbow 
سلام.
راستش میخواستم این سؤال رو در قسمت سی شارپ بپرسم ولی خب دیدم اینجا هست و خوشحال شدم که با توجه به منابع کمی فارسی برای sqlite، اینجا یه قسمت جدا بهش اختصاص دادن.
اما همون جور که میبینید مطالب کمی در موردش هست.البته به زبان فارسی
همون طور که همه میدونین، sqlite یه dll هست در حد چندمگ(زیر 5 مگ) که برای دیتابیس های 1 یا 2 گیگی خیلی مناسبه و از همه مهمتر اینکه بصورت توکار هست و نیاز به نصب نداره.
اما مشکلی که داره(البته من چون بلد نیستم میگم مشکل) اینه که برای نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی، نسخه های جداگانه ای داره.حالا من میخواستم بدونم چیکار باید کرد؟ یعنی من برنامم رو الان روی Any CUP قرار دادم. ولی خب وقتی بره رو سیستم کاربر، اگه 32 بیتی باشه که مشکلی نیست، اگه 64 بیتی باشه، اونوقت چه میشه کرد؟ راهی وجود داره برای اینکه مثلا هم نسخه ی 32 بیتی و هم نسخه ی 64 بیتی جواب بده؟
فقط خواهشا منبع خارجی معذفی نکنین که خودم کلی گشتم ولی خب یا خیلی پیشرفته بوده که نفهمیدم و یا اصلا موضوع من نبوده.
خیلی ممنونم
پاسخ
تشکر شده توسط:
اینکه نسخه دیتابیس ۳۲ یا ۶۴ بیتی باشه تفاوتی توی کار شما ایجاد نمیکنه. دیتابیستون رو بدون مشکل میتونید توی نسخه های مختلف قرار بدین. کاربر باید برحسب معماری پردازنده خودش نسخه مناسب رو نصب کنه. بعنوان مثال اگه دیتابیس رو توی سیستم ۳۲ بیتی بسازین، بدون کوچکترین مشکلی توی سیستم ۶۴ بیتی هم کار میکنه.
پاسخ
تشکر شده توسط: ashiyanehamid
ممنون ولی فک میکنم شما منظورمو درست متوجه نشدین.ببینید شما میگین:
"کاربر باید برحسب معماری پردازنده خودش نسخه مناسب رو نصب کنه. بعنوان مثال اگه دیتابیس رو توی سیستم ۳۲ بیتی بسازین، بدون کوچکترین مشکلی توی سیستم ۶۴ بیتی هم کار میکنه."
در صورتی که من نمیخوام دو نسخه از برنامه داشته باشم.فقط میخوام یه نسخه داشته باشم.مشکل من ساخت دیتابیس نیست.من میگم فایل sqlite که یه dll هست، برای سیستم های 32 بیتی و 64 بیتی تفاوت داره.یعنی نسخه ی 32 بیتیش روی 64 بیتی ها کار نمیکنه.من بدنبال راهی هستم که برنامم هم رو سیستم 32 و هم رو سیستم 64 بیتی نصب بشه(با توجه به این نکته ی مهم که این dll برای سیستم های 32 و 64 بیتی متفاوته)
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
شما باید وقتی برای برنامه خودتون اینستالر میسازین، نوع سیستم عامل رو ازنظر تعداد بیتهای پردازنده تشخیص بدین و برحسب همون، فایل DLL مناسب رو کپی کنید. درواقع این کار وظیفه Setup برنامه شماست.
پاسخ
(02-09-1394، 08:35 ب.ظ)ADMIN نوشته: شما باید وقتی برای برنامه خودتون اینستالر میسازین، نوع سیستم عامل رو ازنظر تعداد بیتهای پردازنده تشخیص بدین و برحسب همون، فایل DLL مناسب رو کپی کنید. درواقع این کار وظیفه Setup برنامه شماست.

ممنون.میشه بیشتر توضیح بدین و یا مثالی بزنین.رفرنس هم بدین خوبه.تشکر
پاسخ
تشکر شده توسط:
ببینید برنامه شما نیاز به یکسری Dependency داره که باید روی سیستم طرف مقابل نصب باشه. اینکه برنامه رو روی سیستمها کپی کنید منطقی نیست. توی VisualStudio یک نوع پروژه خاص وجود داره به اسم Setup که میتونید پروژه اصلی خودتون رو داخلش Add کنید و برای پروژه شما، برنامه نصب میسازه. توی پیشنیازها میتونید فایلهای DLL لازم یا حتی خود NET. رو درصورت لزوم نصب و کپی کنید. نوع سیستم عامل و تعداد بیتهای پردازنده رو هم میتونید تشخیص بدین. درمورد Create setup application in VS.net تحقیق کنید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان