رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفتن به نسخه دوم فریم ورک Yii؟
سلام دوستان خسته نباشید
من حدود دو سال هست که با فریم ورک Yii نسخه 1 کار می کنم و هیچوقت هم نشده که احساس کمبود امکانات بهم دست بده توی این نسخه چون کلا عادت دارم مواردی که می خوام رو خودم مینویسم و کمتر پیش میاد برم سراغ Extension ها و حتی امکانات کلاس هایی مثل CHTML و...
امکاناتی که من در نسخه 1 این فریم ورک ازش استفاده می کنم این موارد هست:
  1. ساختار مناسب MVC که برای من بیشتر بحث پوشه بندی هاش، routing، جداسازی لایه ها و سادگیشون مهمه
  2. سیستم تولید خودکار مدل بر اساس ساختار جدول دیتابیس
  3. سیستم سطح دسترسی ها که توسط فیلتر accessControl روی کنترلرها اعمال می کنم و اینکه هر سطح دسترسی به چه صورت تعیین بشه رو خودم با Extend کلاس user طراحی کردم و از سیستم جدولی خود Yii استفاده نمی کنم.
  4. سیستم لاگین و سشن هاش
  5. سیستم کش APCu که بدون هیچ دردسری کار می کنه
  6. سیستم چند لایه layout ها که اون هم بدون هیچ دردسری باهاش کار می کنم.
  7. ساختار کار با مدل ها و ActiveRecord برای استفاده از پایگاه داده
یعنی من از هیچکدوم از فرم های تولید خودکار، ایجاد کننده های فرم، کلاس های موجود در Yii و... استفاده نمی کنم و با PHP در ترکیب با HTML و CSS و Js کارم رو انجام میدم برای طراحی ها.

می خواستم ببینم از نظر دوستانی که با نسخه دوم این فریم ورک آشنا هستن، برای من چه ویژگی های مثبتی داره اومده به نسخه دوم این فریم ورک؟ آیا اگر شما بودید میومدید؟ و اینکه اگر اومدم بعدا توی پشتیبانی پروژه های قبلی خودم که روی نسخه 1 هستن به مشکل نمی خورم چون هر روز ممکنه بخوام برم تغییراتی روشون بدم و اینکه مداوم بین این دو نسخه سوییچ کنم ممکنه گیج کننده باشه.
پاسخ
تشکر شده توسط:
همینکه چیزی به منسوخ شدن نسخه یک نمونده خودش یعنی اینکه باید مهاجرت کنید به 2
پاسخ
تشکر شده توسط: behtateam
اینو باید از خود آقای شهرکی بپرسید
پاسخ
تشکر شده توسط:
پشتیبانی رسمی از نسخه 1.1 تا سال 2016 ادامه داره و تا اون موقع میتونید با خیال راحت استفاده کنید چون باگهای احتمالی برطرف میشه ولی بعدش دیگه باید جداً به مهاجرت به نسخه 2 فکر کنید چون اگه باگی پیدا و گزارش بشه، برطرف نخواهد شد و باید خودتون دنبال رفعش باشین. یکسال وقت دارین که با ساختار جدید سازگاری پیدا کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط: meysam1366
جناب شهرکی
سه سوال
1- آیا ویدئو آموزش yii2 را هم درست میکنید ؟
2- آیا در پکیج حرفه ای با yii2 هم کار میکنید؟
3- کی پکیج حرفه ای آماده میشه (تا یک سال آینده درست میشود یا بیشتر)
ممنون
انگار که نیستی ، چو هستی خوش باش
حکیم عمر خیام
پاسخ
تشکر شده توسط: meysam1366
1- بله.
2- بله چند پروژه با Yii2 انجام خواهد شد.
3- نمیتونم زمان مشخصی اعلام کنم و برای همین از فهرست پیش فروش برداشتم ولی پروژه ها بصورت مستقل منتشر و اعلام میشن و هروقت 40 پروژه کامل شد، پکیج ارسال خواهد شد.
پاسخ
تشکر شده توسط: tabesh
سلام خدمت دوستان

مطلبی رو امروز دیدم تو سایت فریمورک نخواستم تاپیک جدید ایجاد کنم واسش دیدم اینجا مناسبه که دوستانی هم که اطلاع ندارن ببینن .

نسخه 1 یی پشتیبانیش تمدید شده و تا آخر سال 2016 اگر باگ یا مشکلی براش پیش بیاد رفع میشه و همینطور از php 7 هم پشتیبانی خواهد کرد .همچنین از نظر امنیتی و رفع باگ های امنیتی هم تا آخر سال 2018 پشتیبانی میشه .

این هم منبعی که دوستان میتونن بخون

موفق و پیروز باشید.
پاسخ
تشکر شده توسط: ADMIN , captain

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان