رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه حل های حل خطای Blocked by Play Protect
[عکس: 5qjlxtxldso1.jpg]

یه مدت پیش یکی از دوستانم به من یک فایل apk رو داد که براش تست کنم ولی نمیدونم چی شد که من این تست رو به دو روز بعد موکول کردم . و وقتی اومدم اپ رو نصب کنم یک دفه با خطایی با این تیتر Blocked by Play Protect مواجه شدم !

"البته این تیترش بود زیرش نوشته بود که شما یک برنامه نویس ناشناخته از طرف گوگل هستی و ..."

عه این دیگه چه اروری هست ... به دوستم اطلاع دادم گفت اره ... یه مشکلی هست .

خلاصه بعد از یخورده کنجکاوی متوجه شدم که این خطا فقط مربوط به دوست من نیست و برای منم پیش اومد :)

به گوگل پلی گوشیم مراجعه کردم و دیدم بله این گزینه فعال هست و این باعث این خطا میشه (چون بعد از آنالیز اپ متوجه شده بود این اپ نا امنه با اینکه اینطور نبود و باید این رو برای گوگل توضیح می دادیم که قبول کنه ) و اگر این گزینه رو خاموش کنی دیگه مشکلی پیش نمیاد ولی این راه حل منطقی نبود !

[عکس: 7bzw3rly35ub.jpg]

بعد از اون به مدت یک هفته پیگیر موضوع شدم دیدم ن فقط من و دوستم نیستیم خیلیا هستن و حتی مارکت هایی مثل کافه بازار و مایکت هم اجازه ی انتشار اپ رو به دوستان ندادن !

برای همین من پیگیری هامو ادامه دادم در گروه های بزرگ برنامه نویسی در تلگرام و ... این موضوع رو مطرح کردم . دوستانی راه حل هایی اراعه میدادن و من اون ها رو اجرا میکردم (تنها مشکل دیر به جواب رسیدن این بود که باید حداقل ۲۴ ساعت از اون key store مربوط میگذشت و این کار رو طولانی کرد)

خلاصه این شد که من با تست های متعدد به دو جواب منطقی و درست رسیدم و مشکل برای من حل شد :

راه اول : پر کردن فرم یه این ادرس  protectappeals

در این صفحه باید فیلد های مربوط را قرار دهید ، و لینک دانلود مستقیم فایل apk را در اختیار گوگل قرار دهید و توضیحات لازم را به زبان انگلیسی در Additional information to support your appeal بنویسید.

برای اطلاعات بیشتر یه این لینک مراجعه کنید , که وبلاگ یکی از دوستان هست .

راه دوم : در قسمت ساین کردن برنامه در فرمی که برای شما میاد که باید پر کنید ! "ضمناً توصیه میکنم اطلاعات امضای دیجیتال رو دقیق پر کنین." نظر مهندس شهرکی عزیز !

تمامی اطلاعات خود رو به درستی وارد کنید و در فیلد اخر که کد کشور رو میخواد شما IR
رو بنویسید .
به طور مثال پر کردن فرم امضای برنامه برای مهندس شهرکی به این صورت هست :

• Name: اسم کامل شما
  • Organizational Unit: پست سازمانی
  • Organization: اسم شرکت
  • City or Locality: شهر
  • State or Province: استان
  • Country Code: کد دوحرفی کشور

مثال:

• Mohammad Mostafa Shahraki
  • CEO (or Project Manager or Lead Developer etc)
  • Danesh Gostar Motafakker (or nCIS.ir)
  • Shiraz
  • Fars
  • IR

بله . و اگه از راه دوم نتیجه نگرفتید حتما راه اول نتیجه خواهد داد . بعد از چن روز به مشکل شما رسیدگی می شود .

و در اخر اینو اضافه کنم که یکی از دوستان با این راه حل  به نتیجه رسیده :

در مرحله ی آخر از امضای دیجیتال شما با دوتا چک باکس رو به رو میشید که V1 , V2  هستند . شما V1 رو بزنید فقط . تا جایی که میدونم وقتی شما تیک V2  رو میزنید ممکن هست که برنامتون روی بعضی دیوایسا با مشکل اجرا شه و درست اجرا نشه ...
ولی اینکه چه ربطی به این ارور داره نمیدونم !

خیلی خوشحالم که این مشکل حل شد . و ممنون بابت همکاری دوستان عزیز ! Heart

پاسخ
تشکر شده توسط: mazda , meysam1366
بهتره همیشه راه دوم رو انجام بدین و اگه به نتیجه نرسید، از راه اول استفاده کنید چون روش اول فقط یکبار برای هر برنامه قابل استفاده است و اگه برنامه مجدداً بعد از بررسی، رد شد، دیگه کاری از دستتون بر نمیاد و گوگل به هیچ ایمیلی جواب نمیده و سؤالات شما درمورد اینکه چرا رد شده یا چکار باید انجام بدین تا تأیید کنه هم بی‌جواب باقی خواهد ماند.
پاسخ
تشکر شده توسط: sana ebadi , mazda
با سلام تجربه بنده اینه که من اپم رو با یه امضای ناقص(که مشخصات نام و شهر و سازمان و... رو پر نکرده بودم) جنریت کردم و با این ارور مواجه شدم.یه امضای دیگه ساختم وکامل و مطابق با راهنمایی خانم عبادی و آقای شهرکی( در دو پست بالا )پر کردم.اما همین که Apk نصب میکردم روی گوشی این ارور ظاهر میشد.چندبار امضای جدید ساختم و باز همین داستان.
نکته قابل توجه اینه که چند بار که نصب و uninstall که میکردم،دفعه دوم یا سوم گاهی اوقات اروری نمیداد و نصب و اجرا میشد.

یه جستجوی مختصر در استک اور فلو و ... انجام دادم و متوجه شدم که اگر میخواید برنامه رو در پلی استور منتشر کنید،این ارور احتمالا با انتشار در گوگل پلی رفع میشه.و همینطور هم شد(البته فقط در پلی استور منتشر شده)
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان