رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دردسر ملیت PHP
سلام به همه !
تا حالا شده ملیت پی اچ پی براتون دردسر ساز بشه؟ من الان تو این فکرم مثلا ما یه نرم افزار خوبم نوشتیم طرفدار داشت مثلا از زندفریم ورکم استفاده کردیم ! حالا رقیبی دشمنی چیزی داشته باشیم و بعد برای زدن پروژمون بره ملیت پی اچ پی و زندفریم علم کنه بنظرتون دردسر ساز میشه؟؟؟ من جدیدا نگران این یه موردم
پاسخ
تشکر شده توسط:
ملیت PHP هیچ ربطی به شما نداره. کدوم‌یک از محصولاتی که داریم استفاده میکنیم، توسط سرویس‌های دشمن حمایت مالی نمیشن یا خط فکری و جهت‌دهی نشدن؟ تلگرام؟ فیسبوک؟ PHP؟ گوگل؟ مایکروسافت؟ Apple؟ اینستاگرام؟ واتس‌اپ؟ ...

وقتی جایگزین بومی برای این ابزارها نیست، یا باید یک‌عده بشینن و بنویسن و یا اینکه بطور کلی خط تولید علم رو تعطیل کنیم بره پی کارش. نمیشه که خدا و خرما رو با هم داشت. از ابزارها بدون هیچ نگرانی استفاده کنین. مهم محصول شماست که به سرویس‌های بیگانه خدمت‌رسانی نکنه نه ابزاری که باهاش دارین محصولتون رو میسازین. این موضوع که مطرح کردین، مثل اینه که یکنفر بیاد ایران‌خودرو رو متهم کنه که چرا برای تولید فلان قطعه از ماشین، از ربات‌ها و پیچ و مهره‌های آلمانی و انگلیسی استفاده میکنه. اونم درحالی‌که معادل ایرانی اون تولید نشده یا مثل اون نسخه‌ی خارجی کارآیی نداره.

حالا بماند که این ماشین‌هایی که ایران‌خودرو و سایپا تحویل ملت میدن، با دست سرهم‌بندی شده Ywink
پاسخ
تشکر شده توسط: lordofphp , YN97
اول من همچین چیزی فک نمیکنم پس عصبی نشین خودمم پی اچ پی خیلی دوس دارم از ۱۳ ۱۴ سالگی ! ولی اقای شهرکی مردم و کارفرما رو چطور میشه سرعقل اورد حساسیت میدونین ک! بازی اجباری اون دوتا بازیکن یادتونه حاج صفی...
پاسخ
تشکر شده توسط:
من اصلاً عصبی نیستم. فقط میگم که وارد بازی دیگران نشین. مشتری از شما یه سایت خوب با پشتیبانی خوب میخواد و دیگه بهش هیچ ربطی نداره که شما با چه ابزاری و چطور کدنویسی میکنین. قرار نیست بخاطر کارمون، به عالم و آدم جواب بدیم. کار ما تضمین کیفیت محصولی هست که تولید میکنیم. بازی اجباری فوتبال و... هم قیاس مع‌الفارقه. هیچ ربطی نداره به موضوع.

به مردم فکر نکنین. این مردم برای پسر پیغمبر هم حرف در آوردن. کارفرمایی هم که بخواد بخاطر ملیت PHP (که اولین باره میشنوم کسی بهش اهمیت میده یا اصلاً اعتقاد داره نرم‌افزار ملیت داره)، با شما کار نکنه، همون بهتر که پروژه‌اش رو قبول نکنید. چنین کارفرمای بی‌عقل و بی‌منطقی، بعداً توی فاز توسعه و پشتیبانی بیچاره‌تون میکنه. الان گوگل هم داره به سرویس‌های جاسوسی امریکا و NSA و... اطلاعاتش رو میفروشه و اپل و مایکروسافت هم که کلاً سرویس جاسوسی و در اختیار کشورهای معاند مثل امریکا و اسرائیل و... هستن. پس باید با محصولات اونها هم کار نکنیم؟! تازه اونها صراحتاً تحریم میکنن و محصولات ایرانی رو از مارکتشون حذف میکنن و کلی کارهای دیگه ولی PHP یک پروژه‌ی OpenSource هست که تابحال هیچ محدودیتی برای کارکرد ایرانی‌ها درنظر نگرفته و رایگان‌بودن و متن‌بازبودنش اون رو به یک محصول بی‌خطر و قابل‌اطمینان تبدیل کرده. الان مثلاً شما با PHP کار بکنین یا تحریمش کنین و کار نکنین، چه تفاوتی در درآمد اسرائیل ایجاد میشه که کارفرمای «متعصب» شما روش حساس شده؟

این حرف‌هایی که شنیدین، مصداق بارز ضرب‌المثل «حرف باد هواست» و «از این گوش بشنو از اون گوش بیرون کن» هست.
پاسخ
تشکر شده توسط: lordofphp
اهوم متشکرم بیخسید دیگه زحمت دادم اینم یه استفتا از دفتر رهبر گرفتم خیالو راحت کردم
____
موضوع: كسب و شغل
شماره استفتاء: 9aMlq6Gitvg
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمة الله و برکاته
در فرض مرقوم اشکال ندارد.
موفق و مؤید باشید
____
به نام خدا
با سلام !
با توجه به اینکه در علوم کامپیوتری زبان برنامه نویسی محبوب و پر استفاده ای به نام PHP وجود دارد با توجه به اینکه این زبان برنامه نویسی ابتدا توسط یک دانشمند اروپایی ابداع و توسعه داده میشد بعدها مهندسان یک شرکت اسرایلی آن را گسترش داده و الان هم میدهند این زبان برنامه نویسی (متن باز) و رایگان بوده و ما تقریبا میشه گفت از هسته و ... ان اطلاع کامل داریم و اینکه آیا اجازه داریم از این زبان برنامه نویسی ک تعداد بسیاری از وب سایت های خارجی و داخلی با آن تولید شده اند استفاده کنیم؟با توجه به اینکه اینجانب آن را علم میدانم و میخواهم برای رشد و شکوفایی خودم و کشورم ازآن استفاده کنم آیا اشکالی دارد؟ لازم به ذکر است زبان مذکور در کشور هم اموزش داده میشود و هم کتاب های آموزشی آن با مجوز ارشاد توزیع میشود و زبان مطرحی است و هم تعداد زیادی از مهندسین و برنامه نویسان داخلی از آن استفاده میکنند! باردیگر تاکید میکنم زبان مذکور متن باز یا اپن سورس است ! حال میتوانم این زبان برنامه نویسی PHP را بیاموزم و از آن استفاده کنم؟ باتشکر
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان