رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود فایل از دیتابیس
سلام دوستان من میخوام یه فایل exe رو رو مای اسکیوال آپلود کنم. نه اینکه آدرسش رو ذخیره کنم. منظورم خود فایله به صورت blob.

البته واسه ذخیره کردنش مشکلی ندارم فقط مسئله اینجاست که میخوام تو صفحه یه لینک دانلودی قراربدم که وقتی روش کلیک میشه فایل مستقیم از مای اسکیوال دانلود بشه. نه اینکه فایلی ازش ساخته بشه و بعد دانلود بشه و اینجور حرفا. کسی میتونه کمکم کنه
پاسخ
تشکر شده توسط:
برای دانلود میتونید یه فایل PHP داشته باشین که برای مثال، شماره رکورد توی جدول فایلها رو بصورت GET میگیره و از دیتابیس محتوا رو میخونه و برای دانلود میفرسته. درمورد Indirect Download with PHP تحقیق کنید.

شدیداً توصیه میکنم فایلها رو توی دیتابیس ذخیره نکنید. اینکار با بالا بردن حجم دیتایبس، مشکلات زیادی مثل سختی ویرایش، کند شدن دیتابیس و سنگین یا حتی غیرممکن شدن پشتیبان گیری و... رو در بر خواهد داشت.
پاسخ
تشکر شده توسط: بیتا_حکمت
تو php این امکان نیست که یک فایل رو به صورت باینری در آورد ؟ مثلا به جای اینکه عکس رو در پوشه ای کپی کنیم ، به باینری تبدیلش کنیم و داخل دیتابیس ذخیره کنیم ؟
اگر پاسخ منفی هست ، پس برای تامین امنیت عکس ها چه می کنن ؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
http://code.google.com/p/mysql-filesystem-engine
پاسخ
امکانش هست. شما میتونید عکسها رو بصورت باینری توی فیلدهایی از نوع BLOB ذخیره کنید ولی توصیه نمیشه. برای امنیت هم روشهای بهتری مثل آپلود توی پوشه ای بالاتر از public_html یا استفاده از Permission ها وجود داره.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان