رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواندن شناسه پرداخت و شناسه قبض از طریق خواندن بارکد قبض
سلام دوستان 
من میخام از طریق بارکدخوان بارکد قبض (آب، برق، تلفن، گاز) رو بخونم سپس از طریق بارکدش شناسه قبض همچنین شناسه پرداخت اون رو در بیارم چطوری میتونم با PHP  همچین کاری بکنم ؟ کسی در این زمینه تحربه ای داره؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
دستگاه بارکدخوان هیچ چیز خاصی نداره. صرفاً مثل کیبورد، عدد مربوط به بارکد رو جایی که مکان‌نما قرار داره تایپ میکنه و Enter میزنه. بقیه‌ی اطلاعات مثل شناسه‌ی قبض و شناسه‌ی پرداخت رو باید ازطریق سیستم بانکی استعلام بگیرین فکر میکنم. مطمئن نیستم API داشته باشن واسه این کار ولی احتمالاً باید وجود داشته باشه و طی قرارداد، بانک در اختیارتون بگذاره. مثل اپلیکیشن‌هایی نظیر آسان‌پرداخت (آپ) که این اطلاعات رو بدست میارن. شاید هم توی خود کد مربوط به بارکد این اطلاعات قرار گرفته باشه.
پاسخ
تشکر شده توسط: keshvari
بله استاد از طریق راه دوم من عمل کردم کدش رو میذارم که اگر سایر دوستان هم احتیاج داشتن استفاده کنن.

$barcode=$_POST["barcode"];
$shnase = substr( $barcode ,'0' ,'13' );
$pardakht = substr( $barcode ,'18' ,'8' );
$typeghabz = substr( $barcode ,'11' ,'1' );
$mablagha = substr( $barcode ,'13' ,'8' );
$mablaghghabz = $mablagha * 1000;
توضیحات : کد بارکد یه عدد 26 رقمی که تو دل این عدد هم شناسه واریز هس هم شناسه پرداخت هم قیمت قبض هم نوع قبض (آب و برق و...)
ببیند کل بارکد رو دخل متغیر بارکد گذاشتم و به وسیله substr میایم اطلاعاتی که میخایم رو از دل اون در میاریم به این شکل 
  • از صفر تا سیزده میشه شناسه واریز قبض
  • از هجده تا هشت رقم بعد اون میشه شناسه پرداخت قبض
  • یازدهمین شماره نوع قبض رو مشخص میکنه که اگه عدد یک باشه یعنی قبض آب عدد اگه دو باشه یعنی قبض برق عدد اگه سه باشه یعنی قبض گاز عدد اگه چهار باشه یعنی قبض تلفن ثابت و عدد اگه پنج باشه یعنی قبض تلفن همراه
  • در نهایت برای حساب کردن مبلغ قبض به این شکل عمل میکنیم: با استفاده از substr از عدد سیزده بارکد هشت رقم جدا میکنیم و اونو ضرب در هزار میکنیم تا مبلغ قبض به دست بیاد.
پاسخ
تشکر شده توسط: ADMIN , meysam1366 , YN97
خیلی ممنون بابت توضیحاتتون. البته خیلی خوبه که عادت کنیم زبان فارسی رو از اینی که هست بدتر نکنیم. برای مثال عادت کنید کلماتی مثل: که، به، اگه و... رو به همین‌شکل بنویسید نه بصورت ک، ب، اگ و...
زبان خودبخود حفظ نمیشه. خودمون باید حفظش کنیم.
پاسخ
تشکر شده توسط: keshvari

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان