رتبه موضوع:
  • 2 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جایگزینی wordpress به جای برنامه نویسی خام
سلام
از دوستان میخواسم بپرسم
با این همه پیشرفت wordpress چرا نیایم رو هسته wordpress کار کنیم و خودمون رو از شر برنامه نویسی خلاص کنیم؟
خیلی هم راحت تر و سریعتر کارها پیش میره؟
مخیواستم دلایل موافقت و یا مخالفتتون رو بدونم؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
وردپرس و کلاً CMSها به اندازه کدنویسی خام یا با فریمورکها به شما آزادی عمل و انعطاف پذیری نمیدن. ازطرفی برای کار با CMSها لازمه وقت و انرژی بگذارین تا بهشون مسلط بشین و خیلی وقتها، پلاگینهای زیادی توی آپدیتهای بین نسخه های مختلف از کار میفتن.
پاسخ
تشکر شده توسط: leaping , meysam1366
(10-05-1394، 01:11 ق.ظ)leaping نوشته: سلام
از دوستان میخواسم بپرسم
با این همه پیشرفت wordpress چرا نیایم رو هسته wordpress کار کنیم و خودمون رو از شر برنامه نویسی خلاص کنیم؟
خیلی هم راحت تر و سریعتر کارها پیش میره؟
مخیواستم دلایل موافقت و یا مخالفتتون رو بدونم؟

خوب اگر انقدر از برنامه نویسی بدتونمیاد که میخواین از شرش خلاص بشین چه کاریه خوب یه شغل دیگه رو انتخاب کنید Tongue
Ywink

من شخصا از اینکه چیزی رو خوئمبنویسم و خلقش کنم لذت میبرم
ضمن اینکه اون کار ه زمان کمی نمی بره من ترجیح میدم اون زمان رو روی یه سی ام اس اختصاصی بزارم و خودم بنویسمش
پاسخ
تشکر شده توسط: meysam1366
یه نکته دیگه هم مشکلات و باگهایی هست که توی کدنویسی هسته این CMSها وجود داره که اصلاح اونها نیازمند دستکاری هسته است و این کار هم ممکنه به قیمت از کار افتادن بسیاری از افزونه ها تمام بشه و برای همین هم تیم توسعه، ترجیح میدن اصلاحات رو به یه نسخه ماژور موکول کنن. مثل همین MyBB که الان نسخه 1.8.5 اون وجود داره و بازنویسی و اصلاح ساختار پایه و دیتابیس و... رو به نسخه 2 منتقل کردن و تا قبل از اون با همین اوضاع کار پیش میره و از الان اعلام کردن که پلاگینهای نسخه سری 1 اصلاً با 2 سازگاری نداره.

اگه بخواین خودتون هم مدام توی هسته CMS درگیر کدنویسی بشین و با ساختار اون کار کنین، خوب چه کاریه دیگه با همون PHP خام چیزی که میخواین رو از پایه بنویسین.
پاسخ
تشکر شده توسط: sm_pakdel , meysam1366
دوست عزیز
سورس کدهای وردپرس در اختیار همه از جمله هکر هاست
و یک سایت حرفه ای رو شخصی طراحی میکنند
اگر هم میبینید که سایت های بزرگ و مهم با وردپرس هستند کسانی برنامه نویس شان هستند که کلا ماژول هاش و پلاگین هاش رو تغییر دادن و این کار بسیار سخت تر از کدنویسی خام است . چون وقتی خودتان کد نوشته اید با ساختارش کاملا آشنایید ولی وقتی بخواهید با کد های دیگران درگیر شوید بسیار سخت تر است
اگر وردپرس این بود که دانلودش کنی و شروع کنی به نوشتن دیگه هیچ آدم عاقلی دنبال برنامه نویسی نمیرفت
با هر cms که کار کنی باید برنامه نویسی را استاد باشی در غیر این صورت توش میمونی
و خیلی بهتره که از پایه خودت یک سیستم مدیریت محتوا بسازی
انگار که نیستی ، چو هستی خوش باش
حکیم عمر خیام
پاسخ
تشکر شده توسط: sm_pakdel
یک نکته که هیچ کدوم از دوستان بهش اشاره نکرد اینه که برنامه نویسی و کلا ساخت یک سایت، فقط ساخت سایت بلاگی یا خبری و ... که با CMS بشه انجامش داد، نیست.
سایت های دیگه مثل اسکریپت پاپ آپ یا آپلودسنتر و ... بحثشون از سیستم مدیریت محتوا جداست.
پاسخ
تشکر شده توسط:
وردپرس ، جوملا فقط واسه کارهای کوچیک خوبه در حد یه سایت خبری ، شخصی و مشتری هم نمیخواد زیاد هزینه بکنه ...
پاسخ
تشکر شده توسط:
در جواب دوستان باید بگم ... من خودم عاشق برنامه نویسی و کد نویسی هستم
جملم رو از زبان خیلی ها که طرفداری میکنن گفتم

و ممنون از پاسخهاتون
پاسخ
تشکر شده توسط:
(10-05-1394، 01:31 ب.ظ)arash691 نوشته: وردپرس ، جوملا  فقط واسه کارهای کوچیک خوبه در حد یه سایت خبری ، شخصی و مشتری هم نمیخواد زیاد هزینه بکنه ...

در مورد وردپرس حرف شما صحیح است
ولی در مورد جوملا نه جوملا دارای یک فریمورک پیشرفته است که خودش رو مستقل کرده از کدهای اولییه جوملا بیش از 1000 کلاس برای کارهای متعدد داره و هرکاری رو که بخواهی انجام بدی رو میشه با فریم ورک جوملا نوشت
نوشتن ماژول جولا بسیار ساده میباشد و فقط نیاز به دانش اولیه دارد
نوشتن کامپوننت جوملا کمی پیچیده میباشد و افرادی که بر شی گرایی و mvc تسلط داشته باشند میتوانند یک کامپوننت پیشرفته طراحی کنند
خاطر نشان کنم که قیمت کامپوننت هایی که برای مدیریت محتوای جوملا نوشته میشود به اندازه قیمت طراحی یک سایت در ایران می باشد
طراحی قالب جوملا بسیار ساده و جذاب میباشد شما با داشتن دانش بسیار کم (html,css,javascript) میتوانید یک قالب جوملا را طراحی کنید
افرادی که به mvc تسلط داشته باشند میتوانند در مدت کوتاه یک هفته ای کامپوننت های پیشرفته ای طراحی کنند
موفق و پیروز باشید
یه برنامه نویس دنیاش کدنویسی هست
پاسخ
تشکر شده توسط:
درسته، جوملا خیلی پیشرفته تر از وردپرس هست ولی باز هم انعطاف پذیری یه سیستم مستقل رو نداره. البته همه این موارد وقتی امتیاز محسوب میشن که کسی که میخواد از پایه کدنویسی کنه، به اصول امنیت و بهینگی مسلط باشه وگرنه قطعاً یک CMS یا CMF که چندین ساله داره توسط یک تیم و با فیدبکی که از کاربران توی محیط Production دریافت کردن، توسعه داده میشه و بسیاری از اشکالاتش برطرف شده، خیلی بهتر از سیستمی که یک نفر تازه کار میخواد شروع به نوشتن کنه عمل خواهد کرد.
پاسخ
تشکر شده توسط: habibvafapour , mahdiyazdani
(11-05-1394، 03:27 ب.ظ)ADMIN نوشته: درسته، جوملا خیلی پیشرفته تر از وردپرس هست ولی باز هم انعطاف پذیری یه سیستم مستقل رو نداره. البته همه این موارد وقتی امتیاز محسوب میشن که کسی که میخواد از پایه کدنویسی کنه، به اصول امنیت و بهینگی مسلط باشه وگرنه قطعاً یک CMS یا CMF که چندین ساله داره توسط یک تیم و با فیدبکی که از کاربران توی محیط Production دریافت کردن، توسعه داده میشه و بسیاری از اشکالاتش برطرف شده، خیلی بهتر از سیستمی که یک نفر تازه کار میخواد شروع به نوشتن کنه عمل خواهد کرد.

درود بر آقای شهرکی
سوال من اینجاست که آیا با وجود cms هایی چون جوملا بازار کار برنامه نویسان کساد نمیشه ؟
و اینکه برای موفقیت در این کار بهتر نیست که روی نوشتن کد داخل جوملا کار کنیم تا اینکه خودمون یه cms بسازیم .
و اینکه سایت شرکت ها و سایت های بزرگ و مهم رو بهتره با cms های موجود نوشت که کدهاش رو همه از جمله هکر ها دارند یا cms شخصی نوشت؟
حکیم عمر خیام
پاسخ
تشکر شده توسط:
اکثر شرکت های بزرگ برای خودشون cms اختصاصی دارن:
یکبار برای همیشه یک cms نوشتن و اونرو تو همه ی پروژه هاشون استفاده میکنن.
فقط تو بعضی از پروژه های تخصصی بهش کامپوننت و ماژول طراحی میکنن.
الآن من یک سایت وورد پرس دارم و شاید ده هزار نفر هم بعد من از این سیستم استفاده کردن:
وقتی که راه حلی برای هک وورد پرس پیدا میکنن:
میتونن اون ده هزارتا سایت رو هم هک کنن.
و جون اون سایت ها در خطره.
پاسخ
تشکر شده توسط:
(12-05-1394، 11:17 ق.ظ)tabesh نوشته: درود بر آقای شهرکی
سوال من اینجاست که آیا با وجود cms هایی چون جوملا بازار کار برنامه نویسان کساد نمیشه ؟
و اینکه برای موفقیت در این کار بهتر نیست که روی نوشتن کد داخل جوملا کار کنیم تا اینکه خودمون یه cms بسازیم .
و اینکه سایت شرکت ها و سایت های بزرگ و مهم رو بهتره با cms های موجود نوشت که کدهاش رو همه از جمله هکر ها دارند یا cms شخصی نوشت؟

هروقت وجود کانکس ها و مسافرخونه ها تونست رونق کار هتلها رو بگیره یا از اون بالاتر، هتلها تونستن جایگزین منازل شخصی بشن، CMS های آماده هم میتونن جای اسکریپت اختصاصی رو بگیرن.
پاسخ
تشکر شده توسط: __undercover , senator , sm_pakdel , olampiad , habibvafapour
جواب دندان شکنی بود
حکیم عمر خیام
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان