نظرسنجی: تولید و فروش پکیج و اسکریپت یا انجام پروژه دیگران ؟
تولید پکیج یا اسکریپت
انجام پروژه دیگران
هر دو مورد
[نمایش نتایج]

توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می‌توانند رای شما را ببینند.
رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تولید و فروش پکیج و اسکریپت یا انجام پروژه دیگران ؟
(17-03-1394، 03:32 ق.ظ)Linux نوشته:
(16-03-1394، 06:11 ب.ظ)ADMIN نوشته: توی کشور اسلامی خیلی اتفاقات نباید بیفته. یکیش اینه که حداقل دولت که پول داره، بیش از چند ده هزار نسخه ویندوز غیر قانونی نباید استفاده کنه. حالا مردم رو میگیم پول ندارن ولی دولت چرا؟ بعد ادعا داریم پیام ما واسه دنیا صلح و دوستیه. در کل زیاد سخت نگیرین.

من قبلا توی سایت برنامه نویس مفصلا عقایدم رو گفتم ولی خلاصه...

در قوانین خود امریکا هیچ کپی رایتی برای محصولات ایرانی وجود نداره پس دلیلی نداره ما کاسه ی داغ تر از آش بشیم و با هزار و یه زحمت پول رو از کشور خارج کنیم! چند تا فیلم سینمایی ما رو بدون رعایت کپی رایت توی شبکه های ماهواره ای امریکا پخش کردند؟ چطور اون آدم خوبه است و ما آدم بده؟

بله پیام ما صلح و دوستیه چون ما خواستیم در ازای پیوستن به بازار جهانی معاهده برن رو امضا کنیم اونا قبول نکردند کدوم طرف صلح و دوستیه؟

شما در سایت برنامه نویس به بنده گفتید اشکالی نداره با پول ما یه تیر بسازند و به ما ربطی نداره که اون رو به قلب کودک غزه ای بزنند و من باید بروم و عقاید باطل مردم غزه رو مطالعه کنم! مطالعه کردم همون عقاید خطرناکی که می گفتید متعلق به صهیونیست ها بود...

قیمت خرید نرم افزار در کشورهای جهان سومی باید متناسب با موقعیت اون کشور باشه. مثلا چند سال پیش که لایسنس ویندوز 50 تومنی اومده بود.

خرید نرم افزار بابت همه چیز هست وقتی نرم افزار خریداری بشه و من نتونم از پشتیبانیش استفاده کنم مغز خر نخوردم که بیام بخرم.

ضمنا دزدی نرم افزار که اولین بار توسط بیل گیتس به کار برده شد مثل دزدی ماشین و ... نیست که به اصل مال ضرر برسه اون که خودش ما رو از خرید محروم کرده پس قید سود حاصله رو زده و ما کپی کنیم به جایی بر نمیخوره.

والسلام

این تیکه اخر صحبتتون جالب بود
مثل اینه که ما بگیم چون بیل گیتس پولداره اگر دست کنیم تو جیبش 10 دلار برداریم دزدی نیست
پاسخ
تشکر شده توسط:
(17-03-1394، 03:11 ق.ظ)Linux نوشته: """نباشه! عوضش چند تا چیزه بهتر بود!!! خودتون نرم افزارهای تجاری رو با اوپن سورس مقایسه کنید، گرچه قابل مقایسه هم نیستن"""

جناب n0o0b_sina
اولاً اوپن سورش مانع نرم افزارهای تجاری نیست. فلسفه آزادی این نیست که رایگان باشه اینه که کسی که نرم افزار به دستش میرسه مطمئن هست که اگر شرکت تولید کننده به هر دلیلی نخواد پشتیبانی کنه، سورس برنامه موجود هست و دیگری میتونه این کار رو انجام بده ضمناً مستند انقلاب اوپن سورس رو ببینید در چه فضایی چه کار بزرگی صورت گرفته بعداً بگید اوپن سورس کیفیت نداره! من یه تار موی اوبونتو رو به هیچ ویندوزی نمیدم. الان بعد از چند سال برای بردهای Raspberry pi ویندوز 10 قابل نصب شد؟ چرا؟ چون ویندوز منحصراً مال مایکروسافته ولی لینوکس به راحتی قابل استفاده بود. مرورگر فایرفاکس و کروم و ... کیفیت بهتری داره یا IE؟ دانلود منیجر قابلیت بیشتری داره یا flareGet؟ VLC Player چه کمبودی داره؟ eclipse , netbeans , ... از کجا اومده؟ octav چه کمبودی نسبت به متلب بوجود آورده؟ Qt رو دیدید؟ sumtra PDF؟ بسته یا بازم بگم؟ چرا مایکروسافت تصمیم گرفت دات نت رو اوپن سورس کنه؟ چرا بیش از نصف سرورهای مایکروسافت لینوکسیه؟
بله مایکروسافت قصد داشت استانداردهای وب رو در اختیار بگیره و عادت مایکروسافت هست به یه بهانه ای چیزهای جدید بیاره و مردم رو سرگرم کنه (مثل silverlight , Linq , ...) هنوز که هنوزه موندم VB6 چه کم داشت که دیگه توسعه اش نداد. فوقش شیء گرایی رو بهش اضافه میکرد...

والاه همه ی اینایی که گفتید نسخه ی ویندوزی دارن ولی نرم افزار های بزرگ ممکنه نسخه ی لینوکسی نداشته باشن!!!
مثلا من برای مدیریت هاستینگ VMware viclient استفاده میکنم که انگار نسخه لینوکسی نداره واسه همین مجبورم تو ویندوز ازش استفاده کنم! امثال این نرم افزار ها زیاده.
درباره پلیر هم پلیر خوده اوبنتو مشکلی نداره همه ی فایلارو پخش میکنه دیگ نیازی به VLC Player هم نیست.

---

(17-03-1394، 03:11 ق.ظ)Linux نوشته: گفتید چند درصد استادمون گفت:
"سه چهار سال دیگه 8 میلیون فارغ التحصیل کامپیوتر خواهیم داشت."
عرضه بیشتر از تقاضاست معلومه قیمت میاد پایین. حالا 8 میلیون به کنار از رشته های ریاضی کاربردی و شیمی و برق و... خلاصه هر مهندسی کار پیدانمیکنه میاد تو این کار.

بله متاسفانه اینجوریه علاقه و اینا هم دیگ کشک شده؛ الان دیگ همه برنامه نویس اندروید یا وب ان. "بازار" پر شده از برنامه های تکراری و کپی و بی کیفیت!!! انگار طرف مجبوره برنامه بنویسه، یکی نیست بگه مومن حداقل اول 2-3 تا تمرینی بنویس یاد بگیر بعد!!!

---

خلاصه دل پری از اوپن دارم، چرا دست فروشی در آمدش از برنامه نویسی بیشتره؟ طرف میره آسانسور وصل میکنه روزی چند میل در میاره!!! ولی وقتی من با مشتری حرف میزنم میگن اه بابا وقتی وردپرس و قالباش هست دیگ چرا هزینه کنم!!! درسته اینجوری کارشو شروع کنه شکست میخوره ولی روزی 1000 نفر اینجوری شروع میکنن!!! آخرشم بیخیال میشه سایت رو هوا میمونه
آقا من یه سوال دارم، توی "ایران" تاکید میکنم توی ایران اوپن چه فایده ای برای ما برنامه نویسا داشته؟ جونه بچتون نیاید بگید قیمت ویندوز و اینا بالاست چون تو ایران 5 تمنه منطقی جوابه منو بدید لطفا!!!
پاسخ
تشکر شده توسط:
شما با کیفیت کار کنید و یک محصول یا خدمت با کیفیت ارائه بکن ببین چطوری مشتری میریزه سرت البته بعضی وقتا کلا بازار خوابیده که اون طبیعی هست و همه کسب و کار ها خوابیده ...
شما تو وضعیت بد که همه دارند بی کیفیت کار می کنند با کیفیت کار کن و از آب گل آلود ماهی بگیر و یک محصول یا خدمت با کیفیت ارائه بکن مسلما مشتری های درست و حسابی جذب می کنی .
پاسخ
تشکر شده توسط: php
(17-03-1394، 12:31 ب.ظ)n0o0b_sina نوشته:
(17-03-1394، 03:11 ق.ظ)Linux نوشته: """نباشه! عوضش چند تا چیزه بهتر بود!!! خودتون نرم افزارهای تجاری رو با اوپن سورس مقایسه کنید، گرچه قابل مقایسه هم نیستن"""

جناب n0o0b_sina
اولاً اوپن سورش مانع نرم افزارهای تجاری نیست. فلسفه آزادی این نیست که رایگان باشه اینه که کسی که نرم افزار به دستش میرسه مطمئن هست که اگر شرکت تولید کننده به هر دلیلی نخواد پشتیبانی کنه، سورس برنامه موجود هست و دیگری میتونه این کار رو انجام بده ضمناً مستند انقلاب اوپن سورس رو ببینید در چه فضایی چه کار بزرگی صورت گرفته بعداً بگید اوپن سورس کیفیت نداره! من یه تار موی اوبونتو رو به هیچ ویندوزی نمیدم. الان بعد از چند سال برای بردهای Raspberry pi ویندوز 10 قابل نصب شد؟ چرا؟ چون ویندوز منحصراً مال مایکروسافته ولی لینوکس به راحتی قابل استفاده بود. مرورگر فایرفاکس و کروم و ... کیفیت بهتری داره یا IE؟ دانلود منیجر قابلیت بیشتری داره یا flareGet؟ VLC Player چه کمبودی داره؟ eclipse , netbeans , ... از کجا اومده؟ octav چه کمبودی نسبت به متلب بوجود آورده؟ Qt رو دیدید؟ sumtra PDF؟ بسته یا بازم بگم؟ چرا مایکروسافت تصمیم گرفت دات نت رو اوپن سورس کنه؟ چرا بیش از نصف سرورهای مایکروسافت لینوکسیه؟
بله مایکروسافت قصد داشت استانداردهای وب رو در اختیار بگیره و عادت مایکروسافت هست به یه بهانه ای چیزهای جدید بیاره و مردم رو سرگرم کنه (مثل silverlight , Linq , ...) هنوز که هنوزه موندم VB6 چه کم داشت که دیگه توسعه اش نداد. فوقش شیء گرایی رو بهش اضافه میکرد...

والاه همه ی اینایی که گفتید نسخه ی ویندوزی دارن ولی نرم افزار های بزرگ ممکنه نسخه ی لینوکسی نداشته باشن!!!
مثلا من برای مدیریت هاستینگ VMware viclient استفاده میکنم که انگار نسخه لینوکسی نداره واسه همین مجبورم تو ویندوز ازش استفاده کنم! امثال این نرم افزار ها زیاده.
درباره پلیر هم پلیر خوده اوبنتو مشکلی نداره همه ی فایلارو پخش میکنه دیگ نیازی به VLC Player هم نیست.

---

(17-03-1394، 03:11 ق.ظ)Linux نوشته: گفتید چند درصد استادمون گفت:
"سه چهار سال دیگه 8 میلیون فارغ التحصیل کامپیوتر خواهیم داشت."
عرضه بیشتر از تقاضاست معلومه قیمت میاد پایین. حالا 8 میلیون به کنار از رشته های ریاضی کاربردی و شیمی و برق و... خلاصه هر مهندسی کار پیدانمیکنه میاد تو این کار.

بله متاسفانه اینجوریه علاقه و اینا هم دیگ کشک شده؛ الان دیگ همه برنامه نویس اندروید یا وب ان. "بازار" پر شده از برنامه های تکراری و کپی و بی کیفیت!!! انگار طرف مجبوره برنامه بنویسه، یکی نیست بگه مومن حداقل اول 2-3 تا تمرینی بنویس یاد بگیر بعد!!!

---

خلاصه دل پری از اوپن دارم، چرا دست فروشی در آمدش از برنامه نویسی بیشتره؟ طرف میره آسانسور وصل میکنه روزی چند میل در میاره!!! ولی وقتی من با مشتری حرف میزنم میگن اه بابا وقتی وردپرس و قالباش هست دیگ چرا هزینه کنم!!! درسته اینجوری کارشو شروع کنه شکست میخوره ولی روزی 1000 نفر اینجوری شروع میکنن!!! آخرشم بیخیال میشه سایت رو هوا میمونه
آقا من یه سوال دارم، توی "ایران" تاکید میکنم توی ایران اوپن چه فایده ای برای ما برنامه نویسا داشته؟ جونه بچتون نیاید بگید قیمت ویندوز و اینا بالاست چون تو ایران 5 تمنه منطقی جوابه منو بدید لطفا!!!
ببینید.وردپرس چیزی بیشتر از سیستم وبلاگدهی نیست.انقدر بزرگش نکنید.شما میتونید فروشگاه حرفه ای و خوب با وردپرس بسازید؟میتونید شبکه اجتماعی خوب بسازید؟پر پرش یه سایت شرکتی میشه ساخت.کسی که دنبال کار خوب باشه میاد پیش شما برنامه نویس کسی هم کار خوب نخواد که من شما نمیتونیم کاری واسش بکنیم.یک مشتری داشتم سایتشو با هزار زحمت با وردپرس بالا آورده بود چهار تا آپشن داشت(دسته بندی و همه آپشن های مرسوم فروشگاه)بهش گفتم این سایتو دیگه نمیتونی توسعه بدی.قراره سایتشو به من بده تا از پایه با php واسش بالا بیارم.شاید ابزارهایی شبیه وردپرس یه خورده بازار و خراب کنه ولی ایراد رو از اون و متن بازنبینین
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi
میتونید مهندسی معکوس بکنید :
بجای اینکه بگید وردپرس بازار خرابی کرده بیاید برعکس استفاده کنید و مثلا پلاگین نویسی کنید .
اون موقع هم میشه گفت وردپرس بازار خرابی کرده ؟
کمی سیاست داشته باشید ...
پاسخ
تشکر شده توسط: Mohammadsgh , Linux
(17-03-1394، 05:02 ب.ظ)Mohammadsgh نوشته: ببینید.وردپرس چیزی بیشتر از سیستم وبلاگدهی نیست.انقدر بزرگش نکنید.شما میتونید فروشگاه حرفه ای و خوب با وردپرس بسازید؟میتونید شبکه اجتماعی خوب بسازید؟پر پرش یه سایت شرکتی میشه ساخت.کسی که دنبال کار خوب باشه میاد پیش شما برنامه نویس کسی هم کار خوب نخواد که من شما نمیتونیم کاری واسش بکنیم.یک مشتری داشتم سایتشو با هزار زحمت با وردپرس بالا آورده بود چهار تا آپشن داشت(دسته بندی و همه آپشن های مرسوم فروشگاه)بهش گفتم این سایتو دیگه نمیتونی توسعه بدی.قراره سایتشو به من بده تا از پایه با php واسش بالا بیارم.شاید ابزارهایی شبیه وردپرس یه خورده بازار و خراب کنه ولی ایراد رو از اون و متن بازنبینین

خب دیگ اگه اوپن سورس نبود همین یه ذره هم خراب نمیشد!!
چرا وقتی همه میلیار میلیار دارن سود میکنن توی کارشون ما برنامه نویسا باید اوپن سورس کار کنیم و برای کسب درآمد منتظر درخواست پشتیبانی و دونیت باشیم!!! اگه هم کلوز کار کنیم برنامه های اوپن ممکنه ازمون جلو بزنن و مشتری اونو ترجیح بده چون رایگانن و همه چی دسته مشتریه!! مگه اینکه خودمونو بُکشیم یه چیزه خیلی شاخ بزنیم که اوپن نتونه بهش برسه!!
اما توی همین لحظه طرف یه ساختمون میسازه 100 میلیون سود میکنه!!!
یعنی اگه ASP هم اوپن بشه (البته فکر نمیکنم) به نظرتون به ثروته میلیاردیه بیل گیتس تاثیر میزاره؟ خب نه :| ما بدبختا در آمدمون کم میشه اون توی رتبه ی 1 جا خشک کرده پایین بیا هم نیست!!!
حرفه من اینه: "اوپن سورس باعث کاهش درآمده برنامه نویسا شده پس وقتی توی ایران ویندوز 5 تمنه نباید اینقدر بگیم اوپن جلوعه اوپن جلوعه!!!
---
راستی کسی نگفت کار نیست پول نیست؛ خداروشکر، خدا روزی رسونه
پاسخ
تشکر شده توسط:
دوست گرامی، Open Source رو با رایگان اشتباه گرفتین. نرم افزار آزاد به معنای نرم افزار رایگان نیست.
پاسخ
من صحبتم توی ایران هست
پاسخ
تشکر شده توسط:
توی همین ایران هم Open Source به معنای رایگان نیست. گویا کلاً مفهوم بازمتن رو متوجه نشدین. اینکه یه عده دارن برنامه رایگان تولید میکنن معناش این نیست که Open Source کار میکنن. اینکه یه عده دارن برای تولید قالبهای یک سیستم Open Source (که ازقضا رایگان هم هست) پول میگیرن هم ربطی به فلسفه بازمتن نداره. اینکه کار این افراد کیفیت خوبی نداره هم ربطی به این مفهوم نداره. اگه منظورتون اینه که اوضاع بازار IT ایران بخاطر این افراد خراب شده هم درسته ولی راه حلش حذف سیستم بازمتن از جامعه نیست بلکه باید هرجا میشه، اطلاع رسانی صحیح درمورد تفاوتهای اسکریپتهای اختصاصی و کاربردهای ویژه اسکریپتهای عمومی و بازمتن بشه. قیمت گذاریها کارشناسی شده باشه و... که میشه با برگزاری جلسات و میتینگها و انتشار مقالات مختلف توی سایتهای معروف و انجمنها و توضیح به مشتری و... این موارد رو انجام داد. ازطرفی اگه هرکدوم از ما، قیمت واقعی کار رو به مشتری بگیم و اگه گفت کسانی هستن که با قیمت کمتر کار میکنن، توضیح بدیم که وقتی پول 100 هزار تومنی میدین، کار 100 هزار تومنی هم تحویل میگیرین، دوزاری مشتری جا میفته. درسته این روند ممکنه کمی زمان ببره ولی قطعاً عملی تر از ایده هایی مثل حذف سیستم بازمتن یا انتظار برای شورای عالی انفورماتیک برای قیمتگذاری صحیح و اصولی و سروسامان دادن به اوضاع آشفته بازار IT هست. ضمناً بهتره این بحث رو اگه میخواین ادامه بدین، توی تاپیک جداگانه دنبال کنید چون موضوع اصلی تاپیک کاملاً منحرف شد.
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi , sm_pakdel
(17-03-1394، 09:38 ب.ظ)ADMIN نوشته: توی همین ایران هم Open Source به معنای رایگان نیست. گویا کلاً مفهوم بازمتن رو متوجه نشدین. اینکه یه عده دارن برنامه رایگان تولید میکنن معناش این نیست که Open Source کار میکنن. اینکه یه عده دارن برای تولید قالبهای یک سیستم Open Source (که ازقضا رایگان هم هست) پول میگیرن هم ربطی به فلسفه بازمتن نداره. اینکه کار این افراد کیفیت خوبی نداره هم ربطی به این مفهوم نداره. اگه منظورتون اینه که اوضاع بازار IT ایران بخاطر این افراد خراب شده هم درسته ولی راه حلش حذف سیستم بازمتن از جامعه نیست بلکه باید هرجا میشه، اطلاع رسانی صحیح درمورد تفاوتهای اسکریپتهای اختصاصی و کاربردهای ویژه اسکریپتهای عمومی و بازمتن بشه. قیمت گذاریها کارشناسی شده باشه و... که میشه با برگزاری جلسات و میتینگها و انتشار مقالات مختلف توی سایتهای معروف و انجمنها و توضیح به مشتری و... این موارد رو انجام داد. ازطرفی اگه هرکدوم از ما، قیمت واقعی کار رو به مشتری بگیم و اگه گفت کسانی هستن که با قیمت کمتر کار میکنن، توضیح بدیم که وقتی پول 100 هزار تومنی میدین، کار 100 هزار تومنی هم تحویل میگیرین، دوزاری مشتری جا میفته. درسته این روند ممکنه کمی زمان ببره ولی قطعاً عملی تر از ایده هایی مثل حذف سیستم بازمتن یا انتظار برای شورای عالی انفورماتیک برای قیمتگذاری صحیح و اصولی و سروسامان دادن به اوضاع آشفته بازار IT هست. ضمناً بهتره این بحث رو اگه میخواین ادامه بدین، توی تاپیک جداگانه دنبال کنید چون موضوع اصلی تاپیک کاملاً منحرف شد.

رو حرفه حق حرفی نیست
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان