رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تنظیم DNS و Name Server برروی هاست
#1
در صورتی که بخواهید سرور و یا هاست خود را به دامنه ی خود متصل نمایید باید با استفاده از کنترل پنل دامنه که در اختیار شما قرار داده شده است name server هایی را که در اختیار شما قرار داده شده است را روی دامنه ی خود تنظیم نمایید.
DNS به ip سرور میزبانی متثل هستند و زمانی که شما یک هاست خریداری می کنید برای دامین شما در سرور میزبان یک  A Record ایجاد می شود. پس از آن شما باید این a record را بر روی دامنه ی خود تنظیم نمایید.  در واقع با وارد کردن ادرس سایت شما با تنظیم صحیح DSN ها ، کاربر به این A record ها ارجاع داده می شود.
در صورتی که سرور میزبانی سایت خود را عوض می کنید لازم است dns  های جدید را روی دامنه خود ست کنید.  مشکلی که وجود دارد ، کش شدن DNS های قبلی شما در شرکت های ارائه دهنده اینترنت ISP ها می باشد. متاسفانه در اکثر شرکت های ارائه دهنده اینترنت در داخل کشور به روز رسانی کش ها زمانی بین 24-48 ساعت (اخیرا کاهش پیدا کرده است) طول خواهد کشید و شما باید در حدود 24 ساعت منتظر بمانید تا name server های جدید برای همه ی کاربران قابل رویت باشد
جهت اعمال dns ها در کنترل پنل دامین خریداری شده لازم است موارد زیر را به ترتیب انجام دهید.
1- پس از خرید هاست ، name server هایی که شرکت هاستینگ در اختیار شما می گذارد را یادداشت نمایید.
2- به کنترل پنل دامین طبق آدرسی که پس از خرید هاست ایمیل شده است وارد شوید
3- به بخش domain registration رفته و روی گزینه name servers کلیک کنید
4- در بخش بعدی به طور معمول dns ها را طبق dns هایی که شرکت هاستینگ در اختیار شما قرار داده است تغییر دهید. (معمولا 2 مورد کافی می باشد)
5- update name servers  را کلیک کنید
6- مدتی در حدود 24 ساعت زمان لازم است تا dns های جدید برای همه ی کاربران قابل رویت باشد

این موضوع هنوز برای بسیاری صاحبان وب سایت گیج کننده است که مدیریت دامنه کجاست و مدیریت هاست کجاست؟ بسیاری از وبمسترها فکر می کنند مدیریت دامنه یا دامین همان Cpanel یا Parallel و ... می باشد. در صورتیکه این ها فقط مدیریت هاست می باشند.
  • آموزش تنظیم دامنه روی هاست
  • نحوه ست کردن دامنه به هاست
  • طریقه تنظیم و Set کردن DNS دامنه
  • چگونگی تنظیم Name Server (نیم سرور) دامنه


برای تنظیم کردن دامنه روی هاست مورد نظر باید ابتدا وارد مدیریت دامنه شوید. اما مدیریت دامنه را با هاست اشتباه نگیرید!!! من می خواهم در اینجا به صورت کاملا ملموس به شما بگویم که از کجا و چگونه باید وارد مدیریت دامنه شوید  دامنه را تغییر دهید.

پس نتیجه میگیریم اگر می خواهید DNS یا نیم سرور دامنه را تغییر دهید به سایتی مراجعه می کنید که دامنه را از آن خریده اید و با نام کاربری وارد پنل یا حساب کاربری می شوید.

نکته مهم این است که بلافاصله که شما دامنه را ثبت کردید اگر از این سایت هاست هم خریده باشید به شما یک پنل مدیریت هاست می دهد که می توانید هاست خود را مدیریت کنید. این پنل فقط و فقط برای   می باشد و نمی توانید از این پنل دامنه را مدیریت کنید و تنها راه مدیریت دامنه ورود به سایتی است که از آن خرید کرده اید.
پاسخ
تشکر شده توسط:
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان