رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت جاوا با php چیست؟
سلام.
مدتی هست که این فکر ذهنمو مشغول کرده .
چرا با وجود اینکه گوگل و محصولاتش از زبان java بهره میبرند و گویا زبان مناسبی هم به نظر میرسه و در تمام محیط ها قابل اجرا و قابل حمل هست از زبان java استفاده نباید کرد برای تولید cms ها؟

تفاوت اصلی java با php در چیه ؟
سرعت یادگیری و .... رو نیاز ندارم . علت علمی میخوام تا فردا یکی ازم پرسید جواب علمی بهش بدم .

شنیدم وقتی با زبان جاوا برنامه نویسی انجام میشه , نرم افزار بعد یک مدتی دچار افت سرعت در عملکرد میشه . ایا این حقیقت داره و یا به خاطر سرور ها هست که سرعت سایت پایین میاد؟

ایا برای بخش وب استفاده از java به جای php کار درستیه؟
کدوم سرعتشون بیشتره ؟ کدوم پایداریشون بهتره؟ کدومشون از نظر اقتصادی به صرفه تره؟ و ....

تشکر شده توسط: sorkhabi
PHP زبانی هست که از همون ابتدا برای وب ساخته شده و خیلی سریعتر و بهینه تر کار میکنه و سرعت یادگیری اون هم بدلیل تمرکز روی یک فیلد مشخص و عدم گستردگی خیلی زیاد پلتفرم (برخلاف جاوا) بیشتره. همچنین بدلیل Open Source بودن قابلیت سفارشی سازی خیلی زیادی داره و میتونید (درصورت داشتن تخصص کافی) PHP سفارشی خودتون رو داشته باشین. کاری که فیسبوک انجام داد و با کمک HipHop اومد و زبان Hack رو ساخت که نسخه کامپایلی PHP محسوب میشه و امکانات اختصاصی که بدرد فیسبوک میخوره رو در خودش گنجونده.

استفاده از Java بدلیل سربارهای زیادی که میگذاره و سنگین شدن Apache با نصب شدن Tomcat نسبت به حالت عادی، توی وب زیاد مرسوم نیست ولی بهرحال هستن سایتهایی که اینکار رو انجام میدن.

برای اینکه بدونید سرعت و پایداری کدوم بیشتره و ازنظر اقتصادی کدوم بصرفه تر هست، نگاهی به بزرگترین پروژه های وب دنیا بندازین (ویکی پدیا و فیسبوک و... با PHP نوشته شدن). گوگل هم بیشتر از Python توی بخش وبش استفاده میکنه و از جاوا توی Backend بهره میگیره.
پاسخ
تشکر شده توسط: ?php? , sm_pakdel , Renegad , sorkhabi
ریشه php از کدوم زبانه ؟ آیا این زبان از c بهره گرفته؟ یا از بیس جدا نوشتنش و فقط شباهت هایی با زبان c داره؟
با یادگیری Php زبان Objective-C که برای دیوایس های اپل هست رو میشه سریعتر یادگرفت؟ ربطی به هم دارن ؟
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi
PHP ازنظر ساختار دستورزبان (Syntax) شبیه C هست و بخاطر همین جزو خانواده زبانهای C محسوب میشه ولی ازنظر معماری داخلی و امکانات موجود، کاملاً باهاش متفاوت هست. درواقع میتونیم PHP رو یک زبان C-Like محسوب کنیم نه C-Based

البته این موضوع، نوشته شدن خود زبان PHP با زبان ++C/C رو نقض نمیکنه. منظورم اینه که خود PHP با C نوشته شده ولی ساختار داخلی خودش با C تفاوتهای زیادی داره. برای مثال شما توی C (و هیچ کدوم از زبانهای دیگه این خانواده) آرایه ها رو به انعطاف پذیری PHP ندارین.

زبان Objective-C هم اگه اشتباه نکنم، دیگه منسوخ شده و الان برای دیوایسهای اپل با Swift کدنویسی میشه.
پاسخ
تشکر شده توسط: ?php? , sm_pakdel , Renegad , Eshpilen , mahdirabbani
(11-03-1394، 03:10 ب.ظ)ADMIN نوشته: PHP زبانی هست که از همون ابتدا برای وب ساخته شده و خیلی سریعتر و بهینه تر کار میکنه
جناب شهرکی این حرف از شما خیلی بعیده سرعته php حتی به نصفه جاوا هم نمیرسه چه برسه ازش سریع تر باشه. php جزو کند ترین زبان هاست.

(11-03-1394، 03:10 ب.ظ)ADMIN نوشته: برای اینکه بدونید سرعت و پایداری کدوم بیشتره و ازنظر اقتصادی کدوم بصرفه تر هست، نگاهی به بزرگترین پروژه های وب دنیا بندازین (ویکی پدیا و فیسبوک و... با PHP نوشته شدن). گوگل هم بیشتر از Python توی بخش وبش استفاده میکنه و از جاوا توی Backend بهره میگیره.
http://en.wikipedia.org/wiki/Programming...r_websites
جاوا تقریبا توی همه عضوه ثابته! یاهو هم که داره کوچ میکنه به node.js
---
امکاناته php خیلی کمه و حتی نمیشه اونو یا جاوا مقایسه کرد، مثال: 1 هفته پیش برای اتصال فایل های wav دنبال یه کلاس توی php گشتم متاسفانه جمعا یکی پیدا کردم که اونم فقط برای فرمت خاصی از فایل wav کار میکرد به همین دلیل مجبور شدم این بخشو با جاوا بنویسم که خیلی راحت کارمو راه انداخت حتی قابلیت تغییر فرمت فایل های صوتی رو هم داره جاوا بدون نیاز به کتابخونه ی جانبی!!!
خلاصه دوست عزیز اگه میخوای توی وب کار کنی php ولی اگه میخوای پروژه ها و ایده های خودتو بیاری بالا فقط و فقط جاوا!!! البته در این میان میتونی برنامه نویسی اندروید و دسکتاپ هم بکنی تا درآمدی هم داشته باشی!
در کل این نظر من بود ;)
پاسخ
تشکر شده توسط: ?php?
(16-03-1394، 01:34 ق.ظ)n0o0b_sina نوشته: جاوا تقریبا توی همه عضوه ثابته! یاهو هم که داره کوچ میکنه به node.js

تعجب میکنم هنوز هم افرادی پیدا میشه که جاوا رو با جاوااسکریپت اشتباه میگیرند!!!
پاسخ
تشکر شده توسط: php , ?php?
(16-03-1394، 01:34 ق.ظ)n0o0b_sina نوشته:
(11-03-1394، 03:10 ب.ظ)ADMIN نوشته: PHP زبانی هست که از همون ابتدا برای وب ساخته شده و خیلی سریعتر و بهینه تر کار میکنه
جناب شهرکی این حرف از شما خیلی بعیده سرعته php حتی به نصفه جاوا هم نمیرسه چه برسه ازش سریع تر باشه. php جزو کند ترین زبان هاست.

(11-03-1394، 03:10 ب.ظ)ADMIN نوشته: برای اینکه بدونید سرعت و پایداری کدوم بیشتره و ازنظر اقتصادی کدوم بصرفه تر هست، نگاهی به بزرگترین پروژه های وب دنیا بندازین (ویکی پدیا و فیسبوک و... با PHP نوشته شدن). گوگل هم بیشتر از Python توی بخش وبش استفاده میکنه و از جاوا توی Backend بهره میگیره.
http://en.wikipedia.org/wiki/Programming...r_websites
جاوا تقریبا توی همه عضوه ثابته! یاهو هم که داره کوچ میکنه به node.js
---
امکاناته php خیلی کمه و حتی نمیشه اونو یا جاوا مقایسه کرد، مثال: 1 هفته پیش برای اتصال فایل های wav دنبال یه کلاس توی php گشتم متاسفانه جمعا یکی پیدا کردم که اونم فقط برای فرمت خاصی از فایل wav کار میکرد به همین دلیل مجبور شدم این بخشو با جاوا بنویسم که خیلی راحت کارمو راه انداخت حتی قابلیت تغییر فرمت فایل های صوتی رو هم داره جاوا بدون نیاز به کتابخونه ی جانبی!!!
خلاصه دوست عزیز اگه میخوای توی وب کار کنی php ولی اگه میخوای پروژه ها و ایده های خودتو بیاری بالا فقط و فقط جاوا!!! البته در این میان میتونی برنامه نویسی اندروید و دسکتاپ هم بکنی تا درآمدی هم داشته باشی!
در کل این نظر من بود ;)

این چیزایی که شما گفتین مربوط به Javascript هست نه Java (شامل J2EE و J2SE و J2ME و JSP و...)

شما سرعت PHP رو با JSP باید مقایسه کنید. بزرگترین مشکل Javascript بنظر من اینه که میشه سمت کلاینت غیرفعالش کرد و حتی توی مرورگرهای مختلف ممکنه تفاوتهایی ازنظر سازگاری کدها وجود داشته باشه یا حتی مرورگری، بخشی از قابلیتها رو پشتیبانی نکنه. این مسئله توی مرورگرهای موبایل شایعتره و درنتیجه اگه سایتی وابسته بهش باشه (مثل سایتهای Full AJAX)، ممکنه به درستی کار نکنه یا حتی بخشهایی (یا کل) قابلیتهای سایت از کار بیفته.
پاسخ
تشکر شده توسط: abdollah110110 , ?php? , Eshpilen
اون لینکی هم که اشاره کردین، برای پردازش Back-end سایتهای بزرگ استفاده میشه و به هیچ عنوان توی تولید UI سایتها از Java استفاده نشده.
پاسخ
تشکر شده توسط:
نه من دقیقا منظورم "جاوا" بود!!!
شما با جاوااسکریپت فایلهای wav رو به هم وصل میکنید؟!
---
جاوااسکریپت با اومدن کتابخونه هایی مثله jquery و angularjs (برای سایتهای full ajax) این مشکل رو برطرف کرده، خلاصه آمار هارو نگاه کنید بازار "جهانی" php در حال کاهش هست حتی تعداد برنامه نویس هاشم خیلی کمتره ولی توی ایران بهترین گزینه php و C# هست، فکر هم نمیکنم تغییر کنه به این زودی ها
---
در کل برای "وب" گزینه ی بهتری از php فعلا نیست مگه اینکه واقعا طرف هدفش اجرای ایده های خودش باشه.
پاسخ
تشکر شده توسط:
این آماری که میگید بازار جهانی php رو به کاهشه میشه لینکی چیزی بدید؟و ثابت کنید؟چون آمارها نشون داده بیشترین بازار رو php داره
پاسخ
تشکر شده توسط:
http://en.wikipedia.org/wiki/Measuring_p..._index.png
http://bpodgursky.com/2013/08/21/average...-language/
http://www.businessinsider.com/best-tech...ry-2014-11
تو گوگل هم خودتون سرچ کنید.
هیچ آماری وجود نداره که بگه بازار php بیشتره، php کلا اون زیراست همیشه
پاسخ
تشکر شده توسط:
خوب چرا اومدین سمتش؟ قصد جسارت ندارم ولی واقعاً سؤال شده برام چون این تحقیقها رو باید قبل از انتخاب انجام بدین. والا ما که هرجا آمار دیدیم گفتن بیش از 81 درصد سایتهای دنیا با PHP ساخته شده. معتبرترینش هم آمار مؤسسه W3Tech هست که میتونید جستجو کنید. شما فقط به درآمد نگاه میکنید ولی باید بدونید درآمد درکنار سختی کار معنا پیدا میکنه. شما توی جاوا بخواین یک آرایه چند بعدی با اندیسهای مختلف و نوع مقادیر مختلف رو اون شکلی که توی PHP هست مدیریت کنید، مطمئن باشین از قید کل درآمدتون میگذرین و ترجیح میدین کلاً برنامه نویسی رو رها کنید!
پاسخ
تشکر شده توسط: ?php? , Eshpilen
چه اهمیتی داره جاوا بهتر باشه یا php ؟
هم جاوا و هم php متونن توی وب کارایی مشابهی داشته باشند. سرعت و کارایی برنامه فقط بستگی به تخصص و تجربه و این که چقدر برنامه نویس تو کار خودش حرفه ای باشه داره.
 وبلاگ من => jgeek.ir

System.out.PrintLn("Say to Prof.James Gosling Java Never Dies ! I HATE Microsoft and its Technologies ! ");
پاسخ
تشکر شده توسط: php , ?php?
آقا نه میگی پی اچ پی بده !؟ بدرد نمیخوره ؟ پس چرا خودت پی اچ پی کار میکنی ؟؟؟ اگه میخوای بگی مجبوری نه نیستی !!! ولی اگه بازم میخوای بگی مجبوری خب دیگه بدش رو نگو !!! حداقل جلوی ما!! چون همه ما اینجا پی اچ پی کار هستیم تقریبا.
پاسخ
تشکر شده توسط: abdollah110110
عزیزانم من php کار میکنم به دلایل زیر:
- چون پروژه ها توی ایران بیشتر با php هست!!!
- مشتری نمیتونه هزینه ی سرور مجازی یا اختصاصی بده!!!
- سرعت توسعه تو php بیشتره!!!
- من اوایل که داشتم برنامه نویسی یاد میگرفتم اومدم سمته php و الان مجبورم ادامش بدم!!!
- جاوا رو هم کنارش یاد گرفتم تا برای کارهایی که php قادر به انجامش نیست لنگ نمونم.
---
والسلام!!! خیلی درکش براتون سخته؟!
اون لینکه درآمدی هم که براتون گذاشتم درآمده جهانی بود نه ایران!!!
یعنی اینقدر ناراحت کنندست وقتی میگم php فلان جا کمبود داره؟!
آقا شرمنده من نمیدونستم باید بگم روی php زبان نیومده و نخواهد آمد :| از c++ هم بهتره php!!!
(( یعنی هیچ php کاری حق نداره زبانه دیگ ای یاد بگیره و یا اگه یاد گرفت بقیه باید بهش بپرن؟ :| یا کلا نباید امکاناته زبان های مختلفو با هم مقایسه کنیم که شاید به یکی بر بخوره :| ))
---
(16-03-1394، 06:39 ب.ظ)Sadegh نوشته: شما توی جاوا بخواین یک آرایه چند بعدی با اندیسهای مختلف و نوع مقادیر مختلف رو اون شکلی که توی PHP هست مدیریت کنید، مطمئن باشین از قید کل درآمدتون میگذرین و ترجیح میدین کلاً برنامه نویسی رو رها کنید!
بله php توی این زمینه خیلی قوی عمل کرده، ولی توی جاوا هم زیاد سخت نیست یه سری بهتره به کلاس های map و List بزنید ولی در هر صورت به php نمیرسه بازم.
پاسخ
تشکر شده توسط: Eshpilen

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان