رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت جاوا با php چیست؟
بزرگوار این بحث چیه شروع کردی؟
بذار مردم به کار و زندگیشون برسن.
این بحثها هیچوقت به جایی نمیرسن.
ببخشید که رک حرف زدم. قصد جسارت نداشتم.
پاسخ
تشکر شده توسط: ?php?
دوست عزیز من خودم 7 ساله (حتی قبل از اینکه بیام سمت PHP) جاوا کار میکنم و با J2ME هم اون زمان که موبایلهای تحت Java رواج داشت، برنامه مینوشتم و توی دانشگاه هم تدریس میکردم (فقط از این جهت گفتم که بدونید بی هوا حرف نمیزنم و با کلاسهای جاوا آشنایی دارم). نمیگم جاوا قدرت نداره یا درآمد نداره. توی همین ایران هم درآمد جاوا کارها (اگه بعنوان حقوق ماهانه بهش نگاه کنیم) بیشتره. البته اگه ایده های خودتون رو بخواین پیاده سازی کنین، باز هم برنامه نویسی موبایل با اندروید و... امروزه منبع درآمد بیشتری محسوب میشه که اونم ریشه اصلیش جاواست. اما این معناش درآمد کم یا زندگی سخت برای PHP کارها نیست. همه چیز رو نباید فقط توی حقوق بالاتر خلاصه کنیم. صحبت من اینه. تمام لینکهایی هم که گذاشتین، جمع حقوق یکساله رو قید کرده بودن. مطمئن باشین امثال Ruby هم وقتی Developerهاش زیاد بشن، حقوقشون کم میشه.
پاسخ
تشکر شده توسط: ?php? , Eshpilen
بحث هم اصلاً سر این نیست که کسی به PHP نباید اعتراض کنه. داریم منطقی صحبت میکنیم. اگه قراره حرف شما رو تأیید کنیم و غیر از اون رو تعصب بیجا روی PHP میدونید، بفرمایید که بحث رو جمع کنیم.
پاسخ
تشکر شده توسط:
خب منم همینو میگم دیگ، استارتر محترم پرسیدن که چرا وقتی جاوا هست از php استفاده میکنن، مام با اجازه ی بعضی ها داریم بحث میکنیم
به نظره من این بحث ها نه تنها بی مورد نیست بلکه برای افزایش اطلاعات یه برنامه نویس خیلی مفیده!!!
---
جاوا در آمد داره ولی من الان توی بازار وب پام محکمتره تا موبایل
---
جناب شهرکی من اصلا نگفتم که حرفه منو تایید کنید یکی از دوستان اومد گفت از php بد نگو یا مقایسش نکن من فقط جوابه ایشونو دادم در غیر این صورت حرفه شما رو درباره قدرت آرایه ها توی php رو کاملا قبول دارم اگه حرف منطقی باشه چرا آدم قبول نکنه؟!
پاسخ
تشکر شده توسط: Eshpilen
تنها خواستم تفاوت java و php رو تحت وب بدونم . ( از دیدگاه های مختلف )

در اینجور بحث ها دوستان باید خونسرد باشن , و بزارن کسایی که تجربه کار دارن بیان و تجربشونو به اشتراک بزارن تا دیگران ( از جمله بنده ) که نمیدونن کمی اطلاعاتشون بیشتر بشه .

- اقای شهرکی , چرا با اینکه بیس java رو تحت اندروید داشتید , سمت Php برای تحت وب اومدید ؟ علت اصلیش چی بود>؟ میخواستید یک زبان دیگه هم بلد باشید و یا اینکه واقعا java نیازو وبمستر هارو تحت وب تامین نمیکرد ؟ ممنون از شما

برای مثال وقتی بحث تفاوت آرایه ها در java - php رو گفتید خیلی خوشم اومد . از اینجو علتا میخوام
پاسخ
تشکر شده توسط:
چون جاوا توی وب به سرعت و سهولت و انعطاف پذیری PHP نیست. مباحثی مثل عدم حساسیت به نوع متغیر، امکان حذف متغیرها و آزادسازی حافظه (توی جاوا باید منتظر باشین هروقت حافظه سنگین شد، GC اینکار رو انجام بده) و موارد دیگه از این دست، علت انتخاب من بود.
پاسخ
تشکر شده توسط: ?php?
البته به نظر من، بهتره صورت مساله تاپیک کلا پاک بشه و nodejs در واقع با PHP مقایسه بشه. حالا خودم به شخصه باید ببینم PHP 7 چقدر حرف واسه گفتن خواهد داشت و فعلا بهش امیدوارم و اگر موفق عمل نکنه کم کم باید برم سمت Nodejs
پاسخ
تشکر شده توسط:
PHP7 توی صحبتهایی که با یکی دو نفر از تیم توسعه PHP داشتم، ازنظر Performance داره عملاً با Hack (زبان تغییر یافته PHP توسط فیسبوک) رقابت میکنه. بخصوص که JIT Compiler هم بهش اضافه شده و میشه PHP رو به نوعی یک زبان کامپایلی محسوب کرد.
پاسخ
تشکر شده توسط:
از نظر فنی بحث خوبی بود.

ولی اول و آخرش برنامه نویسی رو بچسب Big Grin

چه بخوای چه نخوای زبانهای مختلفی نیاز هستن و کاربرد دارن. اصلا برنامه نویس نباید اینقدر سر زبان دعوا داشته باشه. باید بتونه کارش رو در حداقل یکی از زبانهای اصلی که هست انجام بده. حالا سخت تر و آسون تر داره، همیشه که نمیشه همهء شرایط ایدئال باشه.

مثلا ما الان با برنامه نویس اندروید گیر جاوا افتادیم Big Grin

میگه اندر دل من هزار خورشید بتافت، لیکن آخر یک زبان کامل تنها نیافت Tongue

ببینید اینا ابزار هستن هرکدام واسه یه شرایطی یه حیطه ای یه داستانی یه سخت افزاری یه نرم افزاری یه سیستم عاملی ممکنه مناسب تر باشن یا حتی گاهی عملا انتخاب دیگری جلوی روی آدم نباشه. حالا زبان چه راحت چه سخت، فقط این پارامتر که نیست! ممکنه جایی برید که زور باشه به هر علتی از میان علت های زیادی که هست مجبور باشی فقط با یکی دو زبان خاص کار کنی. مثلا یه پلتفرمی از قبل دارن، یه سخت افزاری دارن که فلان زبان رو پشتیبانی میکنه ولی فلان زبان رو پشتیبانی نمیکنه، و غیره. ممکنه اون سخت افزار رو بخاطر قیمت مناسب ترش یا به علت امکانات بهترش انتخاب کرده باشن یا حتی خود شما انتخاب کنی.

شما الان مثلا در دنیای صنعت هم بری خب هزار جور ابزار هست، دریل داریم فرز داریم و غیره. هرکدام هم باز مارک و مدل و قدرت و امکانات و خصوصیات کم و بیش متفاوتی دارن. من خودمم بابام چون توی کار صنعت بود زیاد ابزار دیدم و میشناسم، بخاطر همین گهگاه از این مثالها استفاده میکنم.
بعضی ابزارها هم هستن سعی میکنن همه کاره باشن یا حداقل کارهای زیادی انجام بدن. میشه الان خیلی زبانها اینطوری هستن. جاوا، پایتون، سی شارپ، حتی تاحدی همین PHP و اینا. ولی با این حال بازم در بعضی جاها زبانهای تخصصی کار تر مناسب تر هستن. بعضی از این زبانها در بعضی کاربردها بهتر عمل میکنن و در بعضی دیگر زیاد جالب نیستن، ولی در حد کار راه اندازی یا وقتی به دلایل دیگری مجبور باشیم خب امکان بدی نیست ممکنه خیلی هم کمک کنه.

کلا این دعواها فایده نداره اگر قصدمون این باشه بخوایم یکی رو از میدون به در کنیم و دیگری رو رواج بدیم، ولی اگر قصدمون شناخت و احتمالا یادگیری چند زبان باشه میتونه مفید باشه.

آدما خودشون متفاوت هستن دیدگاه ها و ویژگیهای متفاوتی دارن قدرت های متفاوتی در زمینه ای مختلف دارن، و اینکه دنیای زبانهای برنامه نویسی و فناوری ها هم اینقدر متنوع هستن جای تعجبی نداره. ولی بهرحال هر آدم عاقلی مجبوره با این تنوع کنار بیاد، و اینطور نیست که هروقت هر کجا رفت فقط چیزهای دلخواه خودش و آدمهای دلخواه خودش اونجا باشن با چیزهای دیگری سر و کار نداشته باشه.
پس باید سعی کرد سازگاری و انعطاف بیشتری داشت.
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان