رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر فایل php.ini
سلام. این سوال و جوابش رو نگاه کنید:
http://stackoverflow.com/questions/18656...ly-for-cli

سوال من دقیقا همینه! ولی فکر میکنم جوابی که اونجا داده شده اصلا منطقی نیست!
در واقع من بخاطر مسائل امنیتی مثلا میخوام تابع exec رو که از توابع خطرناک هستش رودر سرور کلا ببندم ولی در یک فایل اسکریپتم که در cli اجرا میشه به این تابع نیاز دارم و باید دوباره این exec رو فعال کنم. به نظرتون جواب داده شده در همین لینک منطقیه و ازش استفاده کنم؟

سوال دوم: طبق جواب داده شده در همین لینک، باید کل محتویات فایل php.ini اصلی رو کپی کنم و در یک فایل دیگه paste کنم و فقط خط هایی که لازم دارم مثل قسمت disable_functions رو تغییر بدم، درسته؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
اگه سرور اختصاصی دارین، روش منطقی همینه که توی مواقع خاص PHP رو با تنظیمات اختصاصی همون مواقع اجرا کنید. البته اگه ini_set رو نبسته باشین، میتونید با این تابع درصورت نیاز disabled_functions رو توی خود برنامه اصلاح کنید. ضمناً میتونین دو تنظیم جداگانه برای اجرای PHP توسط وب سرور و توسط CLI داشته باشین.
پاسخ
تشکر شده توسط: php
(05-05-1394، 05:15 ب.ظ)ADMIN نوشته: البته اگه ini_set رو نبسته باشین، میتونید با این تابع درصورت نیاز disabled_functions رو توی خود برنامه اصلاح کنید.

منظورتون اینه که به صورت زیر در هر اسکریپتی که به یک تابعی خاصی نیاز دارم، مقدار disable_function رو برابر خالی یا برابر "همه موارد قبلی منهای موردی که الان بهش نیاز دارم" بذارم و این خط کد رو بالای اسکریپتم بذارم؟ (البته فکر کنم این کار اصلا عملی نیست! هنوز تست نکردم البته)
ini_set('disable_functions', '');

آیا نیازی هست در آخر اسکریپت هم به حالت اولش برگردونم یا کار اسکریپت که تموم بشه دوباره وضعیت مثل حالت عادی میشه؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
بعد از اتمام اسکریپت به حالت عادی برمیگرده.
پاسخ
تشکر شده توسط:
آقای شهرکی من این کد زیر رو نوشتم کار کرد!!

<?php
ini_set('disable_functions', 'echo');
echo 'hi';
پاسخ
تشکر شده توسط:
بنظرتون echo فانکشن است عایا؟!
پاسخ
تشکر شده توسط:
اینم نکته خوبیه Big Grin
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان