رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر دادن اندازه ی عکس
سلام

من در حال طراحی سایتی هستم که کاربر میتونه عکس هایی رو در سایت اپلود کنه.

سوال من اینه که وقتی من برای نمایش دادن عکس میتوانم از height , و width استفاده کنم که عکس رو به هراندازه ای که میخام نشون بده. ایا باید نگران اندازه ی طول و عرض عکس های ارسالی توسط کاربر باشم؟

ایا باید محدودیتی بزارم که فقط عکس های با ارتفاع خاص در سایت قابل اپلود باشند؟
چه مشکل یا مشکلاتی ممکنه در اینده گریبانگیرم بشه؟
از کسانی که در این کار تجربه دارند میخام اگه ممکنه راهنمایی کنند.

ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
اگه منظورتون از تغییر سایز عکس، خصوصیات width و height در تگ img یا استایل CSS هست، باید بگم که فقط دارین موقع نمایش سایز رو تغییر میدین و در اصل عکس با سایز اصلی داره توسط هر بازدیدکننده دانلود میشه که حجم ترافیک سایت شما رو زیاد مصرف میکنه. بهتره با خود PHP موقع آپلود توسط GD سایز عکس رو تغییر بدین و با سایز موردنظرتون ذخیره کنین.
پاسخ
تشکر شده توسط: شهاب1024
اگه من عکس ها رو به اندازه ی یه عکس سه در چهار که در گوشه ی پروفایل طرف قرار داره بخام باید چه اندازه ای رو قرار بدم؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
ببین دوست عزیز ، اگه به همین انجمن دقت کنی متوجه میشی که avatar ها را داره با 100 × 100 نشون میده و محدودیت حجم ۲۵ کیلوبایتی گذاشته.
عموما توی همه سناریو ها ما باید یک ابعاد مشخص برای نمایش عکس یا avatar داشته باشیم و برای اینکه منابع هم محدود هست باید یک حداکثر برای حجم داشته باشیم.

کار اصولی اینه که شما کاربر را درگیر نکنی و وقتی یه عکس بهتون میده خودتون محدودیت ها را روش اعمال کنین ! مثلا اگه حجم بالایی داره با توابع GD عکس را با DPI کمتر و سایز مورد نظر Crop کنید با فرمت مورد نظر مثلا jpg را اعمال کنید. اینطوری کاربر اذیت نمیشه.

اما میتونید هم محدودیت بگذارید و بگین عکس باید در سایز کمتر از فلان و مثلا نسبت A×A اریال بشه و سایز را هم چک کنید و کاربر را مجبور به ارسال عکسی با مشخصات درست بکنید.

اشتباه ترین کار هم اینه که با HTML یا CSS بدون چک کردن Size عکس اون را ذخیره و نمایش بدین ! اینطوری مکنه قربانی حجم زیاد و از دست دادن Bandwidth و مشکلات دیگه بشین.
اگه کسی گفت با ۱۰۰ هزار تومان برات سایت درست میکنه بزن تو گوشش ،‌ شاید تو ندونی برای چی اما اون خوب میدونه !
پاسخ
تشکر شده توسط: شهاب1024

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان