رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعریف سایز برای پرینت گرفتن نامه ها
با سلام و احترام؛ 

برای نمایش نامه ها در سایزهای مختلف A4 و A5 در صفحه های html آیا تکنیک و روش خواستی هست که در تمامی مرورگرها به درستی کار کنه؟ بنده تا الان از روش های مختلف استفاده کردم ولی نتونستم روشی رو پیدا کنم که دقیقاً نتیجه دلخواه من رو بده. 

البته وقتی با دات نت برنامه می نویسیم می شه از کریستال ریپورت ها استفاده کرد که متأسفانه اونها هم مشکل عدم امکان ارسال پرینت توی مرورگرها دیگه به جز اینترنت اکسپلورر رو داشت. 

از CSS هم تا اندازه ای استفاده کردم اما مسئله به قوت خودش باقی مونده. لطفا اگر راه کار مناسبی در این زمینه سراغ دارید بنده رو راهنمایی کنید؟ 

با سپاس
پاسخ
تشکر شده توسط:
باید یه استایل مخصوص چاپ طراحی کنید و با "media="print اون رو فقط برای زمانی که سند قراره چاپ بشه تعریف کنید. اونوقت میتونید توی استایل مربوطه، از واحدهای cm و mm و in و ft و... برای چاپ استفاده کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط:
با تشکر از پاسخگویی شما، روی مطلبی که گفتید کار می کنم منتهی مراتب می خواستم بدونم که برای ساختن گزارشات ابزار دیگه ای هم می شه استفاده کرد. آیا بهتره که از آنها استفاده شه و یا اینکه از css برای ساختن گزارشات استفاده کنم. قبلا که روی این موضوع کار می کردم از page@ که استفاده می کردم و براش سایز تعریف می کردم وقتی که روی کاغذ A5 پرینت می گرفتم دچار مشکل بودم و فاصله از بالای صفحه رو هر قدر بهش margin دادم تغییر نداد و به صورت پیش فرض مثل حالتی بود که صفحه A4 تعریف شده بود. در کل می خواهم بدونم بهترین روش ساختن گزارش چیه؟ نظرتون در خصوص stimulsoft report چیه؟
 با سپاس
پاسخ
تشکر شده توسط:
Stimul که فکر نمیکنم توی PHP قابل استفاده باشه (مطمئن نیستم) ولی از روشی که گفتم، خودم توی ساخت یه سامانه تحت وب برای دانشگاه جامع جواب گرفتم.
پاسخ
تشکر شده توسط:
stimul برای php هم طراحی شده و در حال حاضر توی سایتش این امکان رو گذاشته. اینجا لینک سایتش هست که می تونید ملاحظه کنید. راهنمایی شما خوب بود ولی همونطور که در پیام قبلی هم بهش اشاره کردم در بخش تعریف سایز کمی دچار مشکل هستم. از طرفی دوست دارم بدونم وقتی که همچنین ابزاری در دسترس هست بهتره از اونها استفاده شه یا از Css؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
خوب طبیعتاً وقتی ابزار آماده هست، استفاده از روش دستی مناسب نیست ولی بعضی وقتها گزارشهایی مورد نیاز هست که با ابزارهای آماده نمیشه ساخت یا پیاده سازی اونها راحت نیست. بخصوص در مواقعی که داخل یک گزارش، گزارشهای فرعی (Sub-Report) هم داشته باشیم. تجربه بهم نشون داده اینجور وقتها روش دستی بهتر جواب میده.
پاسخ
تشکر شده توسط: minoo , __undercover

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان