رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تعرفه های ترخیص کالا
#1
[عکس: 67.jpg]
در ترخیص کالا بهای کالا در مبدا وهزینه های جانبی از جمله بیمه . هزینه حمل کالا را ارزش کالا می نامیم ونرخ ارز محاسبه شده برای بهای کالا نرخ ارز روز اظهار می باشد که بانک مرکزی اعلام می کند.
زمانی که مدارک مندرج کالا به گمرک تحویل شود و ارزش مندرجدر اسناد مورد قبول گمرک نباشد ، ارزش کالا وارداتی را یا به وسیله سوابق ترخیص کالا در دفاتر گمرک محاسبه می شود یابر اساس قیمت فروش کالا در بازار داخلی به دست می آیدو یا مانند کالا های مشابه بر خورد می شود.
توضیحاتی که باید در این قسمت داده شود این است که کشور مبده می تواند تولیید کننده مالا یا کشوری که به سفارش آن ، این کالا تولید شده است.
سازمان ذیصلاح صادر کننده گواهی مبدا در ایران ،اتاق بازرگانی و وزارت صنایع و معادن می باشد.
تخلیه و بارگیری
[عکس: 68.jpg]
یکی از مراحل حساس ترخیص کالا تخلیه و بار گیری می باشد در زمان واگذاری اجناس وارداتی باید دقت کنیم که قبض انبار در یافتی از انبار گمرک را به ترخیص کار تحویل دهیم شایان ذکر است که قبض انبار المثنی ندارد و فقط یکبار صادر می گردد پس در حفط و نگهداری آن برای ترخیص کالا باید تمام سعیمان را بکنیم.و بعد از در یافت بیجیک در مرحله بار گیری قبض بیجیک حکم سند کالایمان کی باشد به همین دلیل ترخیص کالای وارداتی کلیه مراحل اداری پیوسته با هم می باشد پس ترخیص کار امین می تواند بیشتر موانع ترخیص کالا را از میان بر دارد.
گمرک های مناطق ویژه
  مناطق ویژه مانند مناطق آزاد تجاری شامل مزایای بسباری برای ترخیص کالا می باشد این مزایا را ریس گمرک مناطق ویژه برای جذب سرمایه در منطقه می داند تا با این گونه فرایند های اداری سهم عظیمی از اجناس وارداتی را برای ترخیص کالا به آن منطقه بکشاند.ترخیص کاران مجرب برای تسهیل در روند ترخیص کالا هماره در جستجوی مزایا می باشند تا علاوه بر تسریع امر   ترخیص کالا ، از تخفیف های مناطق ویژه بهرمند شوند.
ترخیص کالا از بازرگان منظقه آزاد ماکو : یکی از مناظق ویژ برای ترخیص کالا می باشد که شرکت فراز پیما مجرب ترین ترخیص کاران را در این منطقه در اختیار دارد.
ترخیص کالا از خرمشهر:گمرک خرمشهر معمولا در زمان های خاص تخفیف های ویژه در اختیار ترخیص کاران قرار می دهد.
 
                      نگهداری کالا قبل از ترخیص کالا
قبل از گزراندن مراحل ترخیص کالا ،کالای مورد نظر در انبار گمرک دپو می شود.
انبار گمرک اعم از محوطه های مسقف یا غیر مسقف و یا سرد خانه می باشد که نسبت به نیاز کالا یکی از این انبار ها مد نظر گرفته می شود.هرگونه نیاز برای ایجاد چنین مکان های دپو را گمرک باگماشتن نیرو های خود میسر می سازد.
باید توجه داشت که قیل از ترخیص کالا بار مورد نظر ما می تواند سه ماه در انبار باشد در صورت در خواست رسمی صاحب کالا می توان حداکثر دو ماه زمان ان را تمدید کنند.باید دقت داشت که هزینه انبار داری در گمرکات به مراتب بیشتر از انبار های عمومی می باشد پس ترخیص کار مورد نظر باید تمامی جوانب آن را در نظر بگیرد.
هزینه انبار داری تا مرحله دریافت بیجک ترخیص کالا محاسبه می شود.
پاسخ
تشکر شده توسط:
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان