رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تالارهای زیادی!
مهندس بنظرم زیادی تالار درست کردی!
یکسری موارد خیلی کم تاپیک و پست کاملا مرتبط میخوره و میبینی الانم کلی از تالارها هیچ پستی نداره. اکثر موارد متفرقه که پیش میاد هم معمولا میشه تحت تالارهای دیگری مطرح کرد.
اینطوری فروم شلوغ شده و سردرگم کننده میشه. معمولا هم خیلی ها ترجیح میدن تاپیک های خودشون رو در تالارهای پرکاربرتر و شلوغ تر و پربازدیدتر بزنن، بنابراین حتی باوجود اینکه تالار خاصی برای اون موضوع خاص باشه ترجیح میدن اونجا تاپیک و پست و سوالشون رو مطرح نکنن.
ضمنا من دنبال تالار پایتون گشتم پیدا نکردم!!
حیف نیست یعنی شما دشمنی خاصی با پایتون، این زبان دوست داشتنی خفن و دارای شهرت و استفادهء گسترده در جهان دارید که تالار واسه چیزهای پیش پا افتاده تر درست کردید اما پایتون بیچاره رو محروم کردید Big Grin

یکسری تالارها رو میتونید تجمیع کنید. مثلا نرم افزارهای وب سرور رو بجای اینکه برای هر مورد یک تالار ایجاد کنید میتونید یک تالار کلی سوالات و مطالب مرتبط با نرم افزارهای وب سرور ایجاد کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط:
راستی وجود تالار گفتگوی عمومی مثل اونی که توی برنامه نویس هم هست خوبه، چون بالاخره آدما آدم هستن و نیازهای متفرقه و سوال و مباحث متفرقه دارن که شاید چندان با برنامه نویسی و ابزارهاش هم مرتبط نباشه یا اصلا مرتبط نباشه، ولی دوست دارن و خوبه بتونن این موارد رو در تالارهای عمومی مطرح کنن و از دیگران و دوستان خودشون در اینجا کمک موثری بگیرن و بخاطر موارد متفرقه و کوچک که گهگاه پیش میان مجبور نباشن جای دیگه برن و اینجا نتونن کمک بگیرن.
البته بحثهایی که دیگه خیلی نامرتبط هستن نمیگم لزوما اجازه داده بشه، هرچند این کار در بعضی فرومها مثل ایران پی اچ پی انجام میشه.
پاسخ
تشکر شده توسط:
اینکه یه سری تالارها پست کم داشته باشه بنظرم قابل تحملتره از اینکه بخوایم روال بی نظمی که توی برنامه نویس یا سایر انجمنهای دیگه وجود داره رو دنبال کنیم. درمورد هر زبانی هم بدون نیش و کنایه بفرمایید و پیشنهاد بدین که تالارش رو توی چه بخشی ایجاد کنیم چون پایتون تقریباً یه زبان همه منظوره است و بنظر شما بهتره که کجا ایجاد بشه؟

درمورد گفتگوی عمومی هم حقیقتش با سیاستهای این انجمن سازگار نیست. کاربران اینجا فقط برای گفتگوی تخصصی دور هم جمع میشن.
پاسخ
تشکر شده توسط: YN97
(14-06-1394، 09:57 ق.ظ)ADMIN نوشته: اینکه یه سری تالارها پست کم داشته باشه بنظرم قابل تحملتره از اینکه بخوایم روال بی نظمی که توی برنامه نویس یا سایر انجمنهای دیگه وجود داره رو دنبال کنیم.
مهندس این بی نظمی نیست. یعنی شاید تاحدی باشه اما بی نظمی بخاطر ایدئال نبودن تئوری های نظم در عمله  Big Grin
در عمل شما نظم رو ایجاد میکنی اما ما نظم رو بخاطر کارایی عملی میخوایم ارزشش به اینه. اگر نظم ظاهری باشه ولی در عمل منجر به بازدهی بهینه نشه که فایده نداره. تجربهء بنده سالها در فرومها اینو نشون داده که زیادی تالارهای در حیطه های خیلی خاص که کاربر و مطالب خیلی کمی داره ایجاد کنیم و زیادی عنوان مباحث رو جزیی و دقیق کنیم و اصرار داشته باشیم حتما هرچیزی توی یک طبقه بندی محدود و دقیق مخصوص خودش توی تالار جداگانه تاپیک جداگانه باشه، در عمل بهینه نیست و خوب جواب نمیده. یکسری موضوعات رو بنا به پارامترهای عملی نباید حداقل تا مدتی و تا وقتی در عمل شرایط و نیاز و درخواستش ایجاد نشده، جدا کرد بخاطرشون تالار اختصاصی درست کرد. چون ارزشش رو ندارن بهینه نیست صرف نمیکنه و گاهی اصلا جواب معکوس میده.
توی بقیهء زندگی هم خیلی چیزها همینه و آدم اگر دقت کنه در همه چیز زندگی و کار این مسائل هست. مثلا من یه زمانی اولا تازه کار بودم دسکتاپ کامپیوترم درایوهام همه چیم خیلی تمیز و مرتب و طبقه بندی شده و خلوت نگه میداشتم، اما الانو بیای نگاه کنی خیلی فرق داره و فقط وقتی لازم میشه دیگه مشکل عملی پیش میاد هرچندوقت یک بار طبقه بندی و پاکسازی و خلوت سازی میکنم. چون فهمیدم که مثلا اصولا دسکتاپ مال شلوغ کردن و کارهای موقتیه که صرف نمیکنه از ابتدا و در هر مورد فورا برای طبقه بندی و پاکسازی اونا وقت و انرژی صرف کنیم. حالا ممکنه بخندی ولی من یه زمانی با پدرم کار فنی میکردیم میز کار واقعی داشتیم این مسئله اونجا هم مصداق داشت و بهم ثابت شد  Wink  مثلا من میامدم آچارها رو ابزارها رو چیزهای روی میز رو بلافاصله بعد از استفاده کاملا جمع و مرتب میکردم، ولی دوباره خیلی زود نیازم میشد و بهم میریخت و اون اصرار روی نظم و ترتیب کامل و دقیق همیشگی، فقط اتلاف زیادی از وقت و انرژی رو در پی داشت.

نقل قول:درمورد هر زبانی هم بدون نیش و کنایه بفرمایید و پیشنهاد بدین که تالارش رو توی چه بخشی ایجاد کنیم چون پایتون تقریباً یه زبان همه منظوره است و بنظر شما بهتره که کجا ایجاد بشه؟
مهندس میدونی که من حاشیه سازم چون صریح هستم و رعایت دیگران رو نمیکنم  Big Grin
اتفاقا فکر کردم شاید حساس بشی. بقول یارو میگه حساس نشو  Tongue
درمورد جاش نمیدونم فقط میدونم تالار پایتون معمولا ارزش وجود دارد. حالا مهم نیست فعلا یجا بذار بعدا مگه نمیشه روش فکر کرد اگر نیاز شد جابجاش کرد؟ انعطاف کامپیوتر و قابلیت ویرایش و تغییر راحت و سریع همینه باید ازش استفاده کرد دیگه!
شاید مثل برنامه نویس یه تالار بالامجموعه بنام زبانهای اسکریپتی ایجاد کنید هم بد نباشه. البته اونجوری PHP هم باید بره زیرش! ولی موضوع همینه که میگم طبقه بندی ها مطلق نیستن لزوما این بهینه نیست که بخوایم همه چیز مطلق از ابتدا نظم دقیق تئوریک داشته باشه. یعنی مثلا PHP که موضوع اصلی برای ماست و خیلی کاربر داره میشه و شاید بهتر باشه جداگانه محسوب کرد و زیرمجموعهء تالار اسکریپتی نبرد. اصلا میشه اسم اون تالار رو تالار «دیگر زبانهای اسکریپتی گذاشت» که اینطوری بهتر معنی و محتواش رو میرسونه.

همچی یجوری صحبت میکنی انگار میخوای توی سنگ حک کنی! عزیزم شما که میدونی کامپیوتر امکانات کاملی برای راحتی تغییر و ویرایش داره و اساسا یک مزیت و هدف و کاربردش واسه همینه. بزن بره حالا بعدا یه فکری براش میکنیم سروقت میتونی جابجا کنی طبقه بندی کنی اصلا لازم شد میزنی کلا حذفش میکنی!

نقل قول:درمورد گفتگوی عمومی هم حقیقتش با سیاستهای این انجمن سازگار نیست. کاربران اینجا فقط برای گفتگوی تخصصی دور هم جمع میشن.
بازم مطلق گرایی!
مهندس مطلق گرا نباش!
تقریبا همه چیز نسبیه.
ما هم هرچی ادعامون بشه بازم ناقص تر و ضعیف تر از اونیم که بتونیم به خودمون و جهان اطراف شکل مطلق بدیم.
یه روزی اینو میفهمی.
مثلا شما حساب کن اون همه برای برنامه نویس و کاربرانش مایه گذاشتی، اما آخرش بهت توهین کردن انگ زدن و انداختن بیرون. شما از دید خودت اصولی عمل کرد اشتباهی نکردی، ولی جهان نمیذاره دنیا طبق اصول و نگرش شما عمل کنه، بلکه شما هستی که باید نسبیت انسان و جهان رو ببینی و بحساب بیاری و خودت رو مدام باهاش تطبیق بدی.
البته ما سعی میکنیم هرچی میتونیم به نظم و اصول و اثبات و مطلق های بیشتری برسیم، چون به درد میخوره خوبه، ولی این یه حدی داره که بهینه باشه و در خیلی موارد قابل دست یافتن نیست.

خود منو حساب کن تاحالا شونصدبار از جاهای مختلف اخراج شدم اما ککم نمیگزه بازم راحت میرم هرجا میخوام ثبت نام میکنم شده حتی با هویت مخفی. چرا؟ چون انعطاف دارم چون میدونم دنیا اینه اگر پوست کلفت نباشی منعطف نباشی نازک نارنجی باشی دوام نمیاری حداقلش اینه که کارایی بهینه نخواهد زندگیت و کلی سختی و محدودیت بیهود بهت تحمیل میشه.
با این وضع هم الان اینجا از همین الان داره مقدمات اخراجم فراهم میشه مث اینکه  Big Grin
ولی خیالی نیست تو آدم خوبی هستی چون به من خوبی کردی ازت کینه به دل نمیگیرم البته از دیگران هم نمیگیرم خب منم اشتباه و نقص و صفات منفی دارم حتما بالاخره، ولی چی، همونطور که نقص و خطای دیگران رو هم بعنوان واقعیت میبینم و میپذیرم و باهاش خودم رو تطبیق میدم، نقص و اشتباهات خودم رو هم میپذیرم خودم رو براحتی میبخشم و فشار بیهوده و زیادی به خودم تحمیل نمیکنم.
ما باید همدیگر رو تحمل کنیم، چون همه ناقص هستیم و اشتباه میکنیم، و دنیا و زندگی ما با مطلق گرایی عملا جای بهتری نمیشه بلکه جای بدتری خواهد شد، چون این فقط یک توهم و هدف غیرعملی است و با واقعیت بقدر کافی سازگار نیست.
پاسخ
تشکر شده توسط:
من طرفدار نسبیت هستم.
نسبیت خاص و عام Big Grin
انیشتین هم چون مث من باهوش بود متوجه نسبیت شد Tongue

نسبیت یعنی چی؟
یعنی مثلا همین پست های من اینجا الان خب انصافا تاحدی بی ربط و اسپم واره Big Grin
ولی نسبیت میگه آقا خیالی نیست بذار مورچه هم زندگیش رو بکنه توی آشپزخونه فوری حشره کش نزن همشون رو نفرست اون دنیا، شاید اصلا کارهای مفیدی بکنن، یه ذره جا واسه انعطاف و هرج و مرج ظاهری، که البته بنظر من آزادی و شفقته، بذار.
الان مورچه های خونهء ما هم اینو فهمیدن! یه مدت دیگه داشتن پررو میشدن تعدادشون هم زیاد شده بود، چند سری باهاشون برخورد خشونت بار کردم، دیگه حد خودشون رو فهمیدن و هر موقع هرجا به هر تعدادی آفتابی نمیشن نمیرن توی پر و پاچه آدم! ولی من نزدم همشون رو از ریشه بکشم بی خیال! فقط تاحدی که مزاحم من نشن تهدید و آزار جدی نباشن باهاشون برخورد کردم.
میگم حالا چه اشکالی داره بذار چندتا مورچه هم توی خونه شما نون بخورن زندگی کنن! همونا میبینی مثلا از زیاد شدن سوسک ها که موجودات به مراتب زشت تر و کثیف تری هستن جلوگیری میکنن. اساسا ما از خاک هستیم از غبار ستارگان هرچی، زیادی بخوای تمیز و براق باشه همه چیز و خودت هم باشی، این با واقعیت سازگار نیست بهینه نیست جواب خوبی نمیده، مثلا چی میشه، در مقابل بیماری ها و عوامل محیطی ضعیف و حساس میشی اگر زیادی تمیز و تیتیش باشی.

آقا چکار داری الان اشپیلن اومده اینجا چرا برنامه نویس نرفته؟ Big Grin
حالا این بشر این اشکال رو هم داره پست بی ربط هم میذاره اسپم و ترول و تحریک و دعوا هم بعضا پیش میاره، ولی فعلا که اشکال و خطر جدی نیست، بذار از سوادش از نقات قوتش استفاده کینم از مطالب مفیدی که میده، همینا دوتا کاربر دیگه رو میکشونه اینجا، تازه خودمون هم انگیزه میگیریم بحث میکنیم چیزهای جدیدی یاد میگیریم.
بذار توی این تاپیک دوتا روایت بکنه پست حجیم بذاره درس اخلاق و زندگی بده، ضرر زیادی که نداره آخه مگه چی میشه حالا. اوه تاپیک الان منحرف شد اوه خدای من الان علم و فناوری خدشه دار شد آبرو و نظم فروم از بین رفت Big Grin
همون برنامه نویس رو شما بگو الان من ازش رفتم شما هم که رفتی، مدتها من نگاه میکردم متوجه غیبت شما شدم و از اونور میدیدم بحث ها و تاپیک ها هم اکثرا دوزاری و تکراری و سطح پایین، که البته قبلا هم تاحد زیادی اینطور بود اما بعد از رفتن شما بدتر هم شده ظاهرا. حالا خود من از کسانی بدم که سواد بالا و دانش و مطالب خاصی داشتم که جزو مطالب علمی و ارزنده بود توی برنامه نویس هم تاپیک میذاشتم مطلب میذاشتم باز کلاس و فعالیت و کیفیت اونجا رو بالا میبرد، درسته از اونور بحث و دعوا هم میکردم مطالب آفتاپیک و اسپم وار هم میذاشتم، ولی آیا با رفتن من کیفیت برنامه نویس و ارزش و کارایی اون بالاتر رفت؟ منکه فکر نمیکنم! چنین چیزی دیده نمیشه به اون صورت، جز اینکه تالار امنیتش و سوالات امنیتش هم الان دیگه چندان به دردی نمیخوره و خاک گرفته و کم و بیش بیهوده و فقط یه برچسب و تالار مسخره شده. کیفیت و بازدهی و ارزش برنامه نویس حتی تعداد بازدیدش با رفتن من شاید کمتر هم شده باشه که بیشتر نشده.

البته به آمارهای سطحی و ظاهری هم نباید زیاد توجه کرد. مثلا شما میگی رنک سایتت زیاد شده. ولی رنک که همه چیز نیست. مثلا بقول خودت رنک سایتهای عمومی بالاتر میتونه بره، ولی این به معنای این نیست که سطح اونا بالاتره کیفیت و مطالب بیشتری دارن! همونطور که مطالبی که من میدم اکثرا بهشون توجه زیادی نمیشه (توجهی که در خورشون هست حداقل دو نفر علاقمند پیدا بشه چیزی بگن سوالی بکنن!) بخاطر اینکه مطالب خاص و سطح بالای علمی هستن بعضا که در ایران تقریبا ناشناخته است یا تاحد زیادی بوده تا حالا، و کسی انگیزه و سواد و توان و همتش رو نداره دنبال این چیزا بره قدرت و ارزششون رو درک نمیکنه شاید چون بستر تجاری هم براشون نیست، ولی این به معنای کم بودن ارزش مطالب و سایت من نیست. گاهی چیزهایی هست در کل اینترنت چندتا معدود در چند سایت انگشت شمار پیدا میشه، ولی خیلی چیزهای پیشرفته و خاصی هستن که افراد کمی از عهدهء درک و حلش برمیان. یه چنین افرادی رو نمیشه با افراد معمولی یکی دونست باهاشون یکسان برخورد کرد؛ مگر اینکه مجبور بشیم این کار رو بکنیم، مثل منکه آخرش طرفها رو به ستوه میارم مجبور میکنم اخراجم کنن Big Grin
ولی فعلا دست نگه دار اخراجم نکن Tongue
پاسخ
تشکر شده توسط: YN97
بجای بحثهای حاشیه ای و طولانی که واقعاً حوصله اش رو ندارم، بهتره روی اصل موضوع متمرکز بشیم.
درمورد نظم و اینکه گفتین حک کردن توی سنگ که نیست و این حرفها، باید بگم که بعداً تغییر دادن این موارد باعث از دست دادن خیلی از لینکهایی که مدتی ایندکس شدن میشه و جریمه شدن رو در پی داره و برای همین تا جایی که بشه دنبال این هستم که ساختار در آینده تغییر نکنه.
درمورد خلوت بودن یا بدون تاپیک بودن برخی بخشها هم به مرور حل میشه. فعلاً این انجمن حدود 2 ماه عمر داره و قطعاً در آینده نزدیک اکثر بخشها فعال میشن.
پاسخ
تشکر شده توسط:
نقل قول:بعداً تغییر دادن این موارد باعث از دست دادن خیلی از لینکهایی که مدتی ایندکس شدن میشه و جریمه شدن رو در پی داره
مگه نمیشه با htaccess اینا آدرسهای قدیمی رو به آدرسهای جدید نگاشت کرد؟
من فکر کردم اینطور نرم افزارهای فروم و اینا شاید اصلا خودشون چنین امکاناتی رو داشته باشن.
پاسخ
تشکر شده توسط:
خیر چنین امکانی ندارن. اگه بخوام با htaccess. کار کنم و هربار تغییرات اینجوری رو بهش اضافه کنم، خیلی شلوغ میشه و چون توی هر درخواست، htaccess. پردازش میشه توسط وب سرور، باعث کند شدن Response میشه. بخاطر همین ترجیح میدم یه ساختار منظم رو از همین اول پیش ببرم تا نخوام بعداً مدام وصله و پینه بزنم.
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان