رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
به نظر شما تبدیل پروژه به Yii درست است ؟
سلام، دوستان من چند وقتی هست که یک پروژه رو استارت زدم، اون هم با PDO و MVC، حالا که می بینم دوستان پروژه هاشون رو راحت تر با فریمورک های انجام می دن، یکم حسودیم می شه Wink ، به نظر شما این پروژه رو از طریق Yii به فریمورک تبدیل کنم و بعدش ازش استفاده کنم؟
به نظر شما در آینده برای بازار کار ، این که پروژه بنده توسط Framework نوشته باشه، تاثیری داره ؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
البته به فریمورک که تبدیل نمی کنید با فریمورک می نویسید.
بستگی به خودتون داره فریمورک ها با اون چارچوبی که دارن باعث میشه برنامه نویسی بخصوص بصورت تیمی سریعتر پیش بره درکنارش ابزارهای آماده هستش که میشه به راحتی استفاده کرد.
در مورد بازار کار هم میتونه تاثیر داشته باشه. وقتی سرعت . کیفیت پروژه های شما بیشتر باشه هم مشتری راضی میشه هم شما راضی هستید در نتیجه هم از نظر زمانی هم از نظر هزینه براتون بصرفه خواهد بود. و در نتیجه مشتری بیشتری هم میتونید داشته باشید.
--
البته اگه منظور شما یه پروژه خاص باشه قضیه ممکنه فرق کنه.
...
پاسخ
تشکر شده توسط:
نگاه کنید منم توی این موارد خیلی بودم که خودم بشینم فلان فریم ورک را بنویسم.

اما این اشتباه است چرا که من و شما بینش و دانش و دید اون کسایی که فریم ورک مثلا yii را نوشتن را نداریم شاید یک مانور قشنگ داده باشیم ها ولی بقیه موارد را خوب نیامدیم و تا دید خودمون واسه خودمون خیلی قشنگ به نظر میرسه ولی یک زمانی یک محدودیتی را احساس کنیم یا اینکه یک قسمتی را اشتباه نوشته باشیم اون وقت هست که ضعف پروژه مان را احساس می کنیم.

ببینید منم الان هم به فکر این هستم که سیستم پایه داشته باشم ولی سرعت شما را ممکن این سیستم پایه کاهش بدهد.

شما اگر هدفتون برنامه نویسی برای مشتری است بهتره یکی از بهترین فریم ورک ها را انتخاب کنید و تا دیر نشده شروع به یادگیری اش کنید.

ولی اما جزء اون دسته آدم هایی هستید که واسه خودشون ایده میدن و برای خودشون کار میکنن و اصلا برنامه نویسی واسشون از دید مالی اهمیت نداره و فقط می خواهن زمان های خالی خود را با ایده هایی که در سر دارن پر کنن، بهتره سیستم پایه بنویسین، البته باید ایده ات ایده باشه ها

سیستم پایه مزیت های خاص خودش را داره اما ادم خودش را میخواهد.

شما فکر کنید یک شرکت بیاد برای هر سایتی که می نویسد یک سایت از پایه طراحی کند اما سر ماه نشده شرکت اش را جمع  می کند.
پاسخ
تشکر شده توسط:
ممنون، پس شما موافقید، درسته ؟ من هم اتفاقا دنبالش هستم و الان دارم از روی آموزش های آقای سیف زاده، یاد می گیرم ولی نمی دونم چرا وقتی دارم یک سیستم پیشرفته تر رو نگاه می کنم، فکر می کنم پروژه های قبلیم ضعیف و ناقص به نظر می آن، که طبیعتا این طور هم هست !
به همین خاطر میخوام یک فریمورک مثلا Yii2 رو شروع کنم که بتونم پروژه هام رو از هر نظر قوی تر کنم و انشالله در آینده هم برای بازارکار به دردم بخوره ...
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان