رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین راه ارتباط بین دو نرم افزار روی دو گوشی مجزا
سلام علیکم
بنده یک نرم افزار بصورت کلاینت سرور برای ارسال یه متن بین دو گوشی ایجاد کردم که در بستر اینترنت فعالیت میکند و عملکرد به این صورت بود که سرور بر روی mysql یک پیام میگذاشت و کلاینت با شناسه مختص به خود آن را جستجو و دریافت میکرد ، همینطور سرور از روی شناسه پاسخ  روی mysql آن را جستجو ود ردیافت میکرد ، حالا بعد از گذشت 8 ماه سروری که از آن سرویس میگرفتم میگوید بخاطر بالاتر رفتن امنیست مجبور شده درخواست های مککر را ببندد ، در این شیوه هر کلاینت در هر دقیقه حدود 4 پیام میفرستاد ، سرور هم همینطور ، با بالاتر رفتن تعداد کلاینت ها درخواست ها هم افزایش پیدا میکند که در این حالت سرور آی.پی کلاینت را مسدود میکند
حالا با این توضیحات ، برای همچین هدفی بهترین شیوه و اصولیترین راه چیست ؟
فقط یادآوری کنم که :
1. نرم افزار چت نیست و چک کردن تغیرات 4 بار در یک دقیقه صورت میگیرد .
2. از فایربیس نمیخواهم استفاده کنم .

با تشکر
پاسخ
تشکر شده توسط:
این موضوع هیچ ارتباطی به امنیت نداره و هاستینگ شما داره بخاطر اینکه همون سرور رو به تعداد کاربران بیشتری بفروشه (و سود بیشتری بدون هزینه‌ی اضافه کسب کنه) تعداد درخواستها رو محدود میکنه. پیشنهاد میکنم با یک هاستینگ خوب یا ترجیحاً VPS کار کنید. فاصله‌ی زمانی 4 دقیقه واقعاً خیلی زیاده و حتی با وجود چند هزار کاربر هم نباید فشاری به سرور بیاد.
پاسخ
تشکر شده توسط: GTAexcess
باتشکر فراوان از شما استاد عزیز
فقط به نظر شما جهت انجام همچین کاری ، این شیوه صحیح است ؟
مسئول پشتیبانی هاست میگفت باید از سوکت استفاده کنی و p2p با دوره زمانی به کلاینت ها وصل بشم و دیتا رو آپدیت کنم و کوئری روی دیتابیس به این صورت کلا هاردکد محسوب میشه ، اگه شیوه من درست هست هاستم رو کلا عوض کنم .
و آخرین سئوال اینکه شما پیشنهاد میکنید از کجا هاست بگیرم ؟
(اگه تبلیغات حساب میشه و فرصت میکنید بیزحمت pv بفرستید)
پاسخ
تشکر شده توسط:
توی هاست اشتراکی شما به سوکت دسترسی ندارین و نمیتونین هر پورتی که دوست داشتین رو در اختیار بگیرین و باز هم باید VPS داشته باشین. من خودم شخصاً از نگاه روشن پارس هاست و سرور میگیرم و سایت nCIS هم روی سرورهای همین شرکت هست و چند ساله باهاشون کار میکنم و از خدمات پشتیبانی و قیمت‌هاشون کاملاً رضایت دارم.
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان