رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین توزیع برای لپ تاپ یک برنامه نویس
Question 
من حدود یک سال هست که LinuxMint را در کنار Windows نصب کرده ام و حالا می خواهم ویندوز را پاک کنم و فقط یک لینوکس نصب کنم و اگر نیازی به ویندوز داشتم از طریق ماشین مجازی آن را نصب و اجرا کنم.
حال یک توزیع مناسب برای Laptop با مشخصات زیر:

پردازنده مرکزی:Intel Core i7 2.86 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 4 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: 500 گیگابایت - مشخصات: 5400 RPM
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 310M GPU 512MB

و کاربرد:
انجام کلیه ی امور شخصی ، اجرای نرم افزار های اداری ، گرافیکی و آموزشی ، وب گردی و بیشتر برای کار برنامه نویسی و خصوصا برنامه نویسی وب

به بنده معرفی بفرمایید. با تشکر

لازم به ذکر است که در حال حاضر همه ی دارایی بنده همین لپ تاپ می باشد و رایانه ی رومیزی ندارم.
پاسخ
تشکر شده توسط:
من شخصاً Xubuntu رو توصیه میکنم. دلایلش بیشتر شخصیه و من بخاطر استفاده از دسکتاپ سبک و سریع و درعین حال قدرتمند XFCE درکنار هسته Ubuntu یا همون Debian ازش خیلی خوشم میاد.
پاسخ
تشکر شده توسط: mahdirabbani , meysam1366
1- نظرتون در مورد مینت چی هست؟ توی سایت distrowatch.com چند سالی هست که از اوبونتو جلو زده. همچنین پارسال یکی از کاربران لینوکس می گفت که اوبونتو باگ های زیادی پیدا کرده.
2- توی این لینک گفته بهترین توزیع برای لپ تاپ Ubuntu MATE هست.
3- من خودم دسک تاپ یونیتی رو خیلی دوست دارم و اصلا من هنگام مشاهده ی فیلم آموزش Yii شما بود که بخاطر ظاهر زیبای اوبونتو به سراغ لینوکس رفتم و لینوکسی شدم. حال آیا با توجه به سخت افزار معرفی شده امکان نصب اوبونتو یونیتی بدون مشکل و هنگ کردن لپ تاپ هست و آیا در کل این توزیع را توصیه می کنید؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
سلام

به‌نظر من توزیع برتر وجود نداره.
سایت distrowatch هم ملاک خوبی برای بهتر یا بدتر بودن توزیع‌ها نیست.

البته خانواده اوبونتو رو بیش‌تر می‌پسندم و بر روی لپ‌تاپ شما هم کار خواهند کرد.
توزیع بنده هم اوبونتو ست.
پاسخ
تشکر شده توسط: mahdirabbani
سخت افزاری که گفتین مشکلی برای کار با Unity نداره. Mint برای کسانی که تازه میخوان از ویندوز به سمت لینوکس مهاجرت کنن بهتره چون شباهت زیادی به ویندوز داره.
پاسخ
1- نظرتون در مورد مینت چی هست؟ توی سایت distrowatch.com چند سالی هست که از اوبونتو جلو زده. همچنین پارسال یکی از کاربران لینوکس می گفت که اوبونتو باگ های زیادی پیدا کرده.

باگ اوبونتو؟ مگه توی توزیع های دیگه پیدا نمیشه! توزیع LTS رو نصب کنید من توی نسخه LTS مشکلی نداشتم

2- توی این لینک گفته بهترین توزیع برای لپ تاپ Ubuntu MATE هست.

هر متنی که انگلیسی بود وحی منزل نیست. همین پارسال بود که فریمورک phalcon رو یه جورایی فریمورک سال! معرفی کرده بودند ولی ....

نقل قول:3- من خودم دسک تاپ یونیتی رو خیلی دوست دارم و اصلا من هنگام مشاهده ی فیلم آموزش Yii شما بود که بخاطر ظاهر زیبای اوبونتو به سراغ لینوکس رفتم و لینوکسی شدم. حال آیا با توجه به سخت افزار معرفی شده امکان نصب اوبونتو یونیتی بدون مشکل و هنگ کردن لپ تاپ هست و آیا در کل این توزیع را توصیه می کنید؟

من اوبونتو نسخه 32 بیت رو توصیه میکنم. من مثل شما از یونیتی خوشم میاد . ولی خب برای کارهای دیگه kali رو هم دارم.
اگرچه میگن برای رم بیشتر از 2 گیگ نسخه 64 بیتی نصب بشه ولی تجربه میگه روی سیستم با رم 4 گیگ و پایینتر، اوبونتو 32بیتی سرعت بیشتری نسبت به 64 بیتی داره. مشخصات لپ تاپ من پایین تر از شماست (CPU DualCore) ولی تا حالا 2-3 بار قفل کرد اونم خودم با compiz و ... ور میرفتم که اینجوری شد. مشکل خاصی نداره.
پاسخ
من فکر میکنم بهترین گزینه برای لپ تاپ Lubuntu هست که L اون هم منظورش همون Laptop هست و گزینه بعدی Xubuntu هست که با توجه به سلیقه شخصی می تونید یکی رو انتخاب و نصب کنید
موفقیت، نتیجه تشخیص درست است؛ تشخیص درست، نتیجه تجربه است؛ تجربه نیز اغلب نتیجه تشخیص نادرست است.

پاسخ
تشکر شده توسط:
البته منظور از L در Lubuntu، استفاده از محیط LXDE هست، همون‌طور برای Xubuntu که Xfce هست.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان