رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه نویس وب یا طراح وب؟
html-css-java script-jquery-ajax-bootstrap و....
یعنی یه برنامه نویس php بخواد توی بازار تجاری فعالیت داشته باشه باید به همه این تکنولوژی ها و زبان ها تسلط داشته؟(تسلطش کار حضرت فیله!)
اگر اینجوری نیست پس چقدر لازم داره که بدونه؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
لازم نیست توی همه این موارد مسلط باشین. البته اگه تیمی کار میکنید وگرنه باید مسلط باشین. درصورتی که تیمی کار میکنید، در حدی که بدونید ساختار کلی چیه و مستندات قالب رو داشته باشین که بتونید همون ساختار رو با PHP تولید کنید، کفایت میکنه. از Javascript و jQuery هم در حدی که بتونید مواردی مثل AJAX و... رو مدیریت کنید کفایت میکنه. بقیه این موارد جزو وظایف طراح UI سایت هست.
پاسخ
تشکر شده توسط: sm_pakdel
به نظر من باید همه ی کسایی که میخوان برنامه نویسی یاد بگیرن اول طراحی شون رو قوی کن

خیلی از برنامه نویسا اصلا با اصول طراحی سایت و ... اشنا نیستن
پاسخ
تشکر شده توسط:
Bootstrap هستش دیگه ! یکم css بلد باشی کارت راه میافته
پاسخ
تشکر شده توسط:
بنظر من طراحی و برنامه نویسی با هم جور در نمیاد. طراحی روحیات خودشو میطلبه و برنامه نویسی هم همینطور. حالا شاید بعضیا بتونن هر دو رو انجام بدن ولی تجربه ام نشون داده کسانی که تو هر دو فیلد کار میکنن تو هیچکدوم حرفه ای واقعی نمیشن.
پاسخ
تشکر شده توسط:
(15-04-1394، 09:30 ب.ظ)ADMIN نوشته: بنظر من طراحی و برنامه نویسی با هم جور در نمیاد. طراحی روحیات خودشو میطلبه و برنامه نویسی هم همینطور. حالا شاید بعضیا بتونن هر دو رو انجام بدن ولی تجربه ام نشون داده کسانی که تو هر دو فیلد کار میکنن تو هیچکدوم حرفه ای واقعی نمیشن.

حرفه شما درست ولی کسی که میخواد تمرکزشو توی یه زمینه بزاره باید تیمی کار کنه در غیر این صورت ناچاره هر دو رو به صورت تخصصی دنبال کنه.
پاسخ
تشکر شده توسط:
خوب این که مسلمه چون توی ایران کار تیمی نداریم ولی دنبال کردن هر دو مورد (برنامه نویسی و طراحی) بطور همزمان باعث کندی پیشرفت در هر دو و بعضاً ایجاد تناقض در روحیات درونی فرد میشه.
پاسخ
تشکر شده توسط: n0o0b_sina

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان