رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث در مورد پیداکردن همکـار
سلام دوستان. من یکی 2 تا پروژه جدید در چندماه آینده میخوام شروع کنم که به نظر خودم پتانسیل درآمـدزایی حداقل ماهـانه 10 مـیلیون تـومن و شاید خیلــــی بیشتر رو هم داشته باشه.

ولی مشکلم اینه که دست و بالم تنـگه و نمیتونم مثلا یکی 2 نفر رو استخدام کنم و ماهانه 1-2 مـیلیون بهشون حقوق پرداخت کنم(تازه این حداقلشه) و بعد از 6 ماه یا یکسال تازه پروژه ام درآمد داشته باشه و بتونم پول حقوق های ماه های جـاری رو پرداخت کنم و این 6 ماه یا یکسال قبل رو جبران کنم.
در نتیجه مجبورم که با کسی شریـکی کار کنم، یعنی بگیم 60 درصد کارو من انجام میدم، 40 درصد هم تو. سودش رو هم 60 به 40 با هم تقسیم میکنیم. ولی خودم زیاد علاقه ای به کارهای شریـکی ندارم! ولی با شرایط فعلی فکر میکنم مجبور باشم و این تنها گزینه ام باشه. نظر شما چیه؟ چه راهکاری پیشنهاد میکنید؟؟ نهایتش میتونم مثلا 500 هـزار تـومن حقوق بدم و از اون طرف سهم طرف رو کم کنم، فکر میکنم اینجوری بهتر باشه. ولی فکر میکنم اکثر کسایی که واقعا برنامه نویس هستن و تجربه چندساله هم دارن سن بالاتر از 25 یا 30 سال دارن، در نتیجه این افراد رو اگر بخوام استـخدام کنم فکر نکنم بشه با سهم راضی کرد چون این افراد احتمالا زن و بچه دارن و باید حتما خـرج خونه زندگی رو دربیارن در نتیجه حتما حقـوق ماهانه میخوان و نمیتونن بدون درآمد سر کنن و امیدوار باشن که شاید 6ماه یا 1 سال آینده پروژه گرفت و تونستن پـولدار بشن! ولی ممکنه یکی که دانشجو باشه یا هنوز بسته به شرایطش مثلا زندگی در خونه پـدری، بتونه بدون حقـوق هم همکاری کنه

اینم به توضیحاتم اضافه کنم که خودم برنامه نویسـم و میتونم کار رو انجام بدم، ولی خودم یکی 2 تا پروژه دیگه دارم که نمیتونم اونا رو ول کنم، از یک طرف گرفتاری های دیگه ای دارم که باعث میشه نتونم تمام وقت، زمان بذارم روی این پروژه های جدید و سریع انجام بدمشون و اگر هم سریع نجنبم و پروژه ها رو اجرا نکنم ممکنه قافله رو به رقبا ببازم. در نتیجه باید با یک فرد دیگه همکاری کنم تا زودتر به خواستمون برسیم.

1- سوال اول و هدف اولم از این تاپیک اینه که در مورد موضوعات بالا با هم صبحت کنیم که با توجه به شرایط چه کار کنم؟ چه مدل همکاری رو دنبالش باشم؟ در مورد همکار به چه چیزهایی دقـت کنم مثلا آیا سفـته واسه حسن انجام کار بگیرم و ...
و اینکه کجاها دنبال همکار بگردم؟ مثلا کدوم سایت ها؟ پروژه محور نمیخوام کار کنم مثل سایت پونـیشا اینا، همکار دائم میخوام واسه پروژه

2- اگر از دوستان مـشهـدی کسی هست و مایل به همکاری هستش هم پ.خ بده.
پاسخ
تشکر شده توسط: Eshpilen
اگه خواستی میتونی روی منم حساب کنی.
پاسخ
تشکر شده توسط: php
0- خب این چه پروژه ی هست که حاظر نیستید که تمام وقت وقت بذارید
و پروژهای دیگه چه پروژه های هستند که تمومی ندارند.
یعنی درآمد زایشون بصورت گردشی هست.
که اگه اینطوره چرا بصورت پروژه ای کار نکنید(?..؟)

یادگیری مداوم حداقل شرط لازم برای موفقیت در هر زمینه ای است که در آن فعالیت می کنید؛ هر روز چیز جدیدی بیاموزید.
پاسخ
(04-10-1394، 09:53 ب.ظ)راوندی نوشته: اگه خواستی میتونی روی منم حساب کنی.
ممنون دوست عزیز. بیشتر توضیح بدید که شما مثلا چجوری میتونید با بنده همکاری بکنید از راه دور؟ یا مثلا بحث شراکت یا حقوق و این موارد رو چجوری میخوایم انجام/اعتمادسازی و ... بکنیم؟ چجوری و تحت چه پلتفری میتونیم پروژه رو با هم پیش ببریم؟ مثلا با استفاده از ابزاهایی مثل trello با کمک از git و ... خیلی نمیخوام قطعیش بکنم بحثمون رو، یا شراتمون رو، اینجا تاپیک زدم که با هم بحث کنیم که هم من و هم سایر دوستان که تاپیک رو میخونن اطلاعـاتی از این قبیل و انواع شراکت ها و ... رو بتونیم بدست بیاریم.
(04-10-1394، 10:16 ب.ظ)bgsrb88 نوشته: 0- خب این چه پروژه ی هست که حاظر نیستید که تمام وقت وقت بذارید
و پروژهای دیگه چه پروژه های هستند که تمومی ندارند.
یعنی درآمد زایشون بصورت گردشی هست.
که اگه اینطوره چرا بصورت پروژه ای کار نکنید(?..؟)
سوال خوبی بود، من حاظرم تمام وقت واسه یک پروژه ای که شروع میکنم(پروژه های خودم)، زمان بذارم و از همه چیم بزنم، از تفریح گرفته تا خوب درس خوندن و ... این پروژه ها هم به نظرم اگر عملی بشن و موفق بشن، اینقدرها ارزش خواهند داشت که تاآخر عمر تامین باشم و نیازی نباشه درس بخونم و نیازی داشته باشم جایی استخـدام بشم، ولی مشکلاتی سرراه وجود داره که میگید چرا خودم تنهایی کار رو انجام نمیدم. مثلا من دانشـجوام، در نتیجه روزانه چندساعت با یک فردی که میتونه تمام وقت کار کنه تفاوت دارم، ایام امتحانات هم که به کل حدود 3-4 هفته کار تعطیل میشه. از یک طرف دیگه هم گفتم که یکی 2 تا پروژه دیگه هم واسه خودم دارم که از اونا هم یک آب باریکه ای درمیاد و به آینده اونا امیدوارم و نمیخوام ولشون کنم. یعنی ممکنه تا یک سال دیگه هم ادامه بدمشون. و این پروژه هایی که مال خوده آدمـه، میدونید که آدم واسش بیشتر وقت میذاره تا پروژه مشتری. چون فکر میکنم شما منظورتون این بود که احتمالا چرا پروژه مشتری رو اینقدر دارم لفتـش میدم و خودم رو درگیرش میکنم!؟ ولی نه پروژه خودمه و باید واسش خوب وقت بذارم. از یک طرف دیگه هم هر از چند گاهی مجبور میشم برای تامین هزینه ها، پروژه از مشتری هم قبول کنم که خب اینم به مشکلاتم اضافه میشه و وقت آزادم رو کمتر میکنه که بتونم این پروژه های جدید رو شروع کنم. در نتیجه شما فرض کنید پروژه ای که من میتونستم با همکاری یک نفر دیگه حدودا 4 ماهه تموم کنم، واسم 12 ماه طول بکشه تا تنهایی تمومش کنم، تازه بعدش هم هستش که اگر بخوام امکاناتی اضافه کنم یا پشتیبانی خوبی داشته باشم، بازم چون وقتم کمتره، بعد از 12 ماه که تازه پروژه عملی میشه هم، روند پیشرفتم کندتر از حالتیه که با فرد دیگه ای بتونم همکاری کنم.
پاسخ
تشکر شده توسط:
همنطور که خودتون گفتید ممکنه این ایده ای رو کسایی دیگه ای هم پیاده سازی کنند.
ولی اصلا مهم نیست.
قیاس درستی نیست ولی مگه قبل Google سرچ انجینی وجود نداشت یا قبل از Android .....یا قبل از Telegram ....  مسنجری دیگه ای وجود نداشت.
پس ایده شاید مهم باشه ولی از اون مهم تر(به 2 خط بالا تر مراجعه کنید) پیاده سازی اونه

فک میکنید یه قالب وردپرس چند میلیارد؟
themeforest.net/item/avada-responsive-multipurpose-theme/2833226

به شخصه برای بنده ایده مهمه
اما از اون مهم تر افرادی هستند که با شما همراه هستند

یادگیری مداوم حداقل شرط لازم برای موفقیت در هر زمینه ای است که در آن فعالیت می کنید؛ هر روز چیز جدیدی بیاموزید.
پاسخ
درمورد ایده های خودتون میتونید توی http://2nate.com هم اسپانسر مالی پیدا کنید. کافیه ایده خودتون رو به خوبی معرفی کنید. وقتی حمایت مالی به حد کافی رسید، میتونید همکار استخدام کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط:
اگه وقت داشتم حتما همکاری میکردم
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان