رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بالا بردن رتبه سایت در گوگل 13 روش افزایش رتبه سایت در گوگل را بشناسید ؟
#1
در فضای مجازی همه ی ما اگر دنبال چیزی خاص باشیم بدون شک اولین جایی که به آن سر می زنیم موتور جستجو گر گوگل است . و این در حالی است که اغلب جستجو کنندگان روی نتایج اول و نتایجی که در صفحه اول نمایش داده می شود کلیک می کنند , به همین دلیل بالا بردن رتبه سایت در گوگل یا افزایش رتبه سایت در گوگل برای وبمستران و صاحبان سایت بسیار مهم است. بهبود رتبه سایت در گوگل یکی از شیوه های همیشگی  و سخت برای وبمستران بوده است . افزایش رتبه سایت در گوگل شاید سخت و زمانبر باشد اما بعد از آنکه سایت شما در کلمات کلیدی مورد نظر رتبه ی خوبی گرفت و توانستید در نتایج صفحه اول قرار بگیرید بدون شک می توانید بازدید کنندگان بسیار زیادی از موتر جستجوی گوگل دریافت کنید .

اگر شما نیز دنبال روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل یا افزایش رتبه سایت در گوگل باشید به احتمال زیاد با واژه سئو یا بهینه سازی سایتبرای موتورهای جستجو بیگانه نیستید. سایت ها و کسب و کارهای زیادی هستند که حاضرند میلیون ها تومان هزینه کنند تا در نتایج برتر موتور جستجو قرار بگیرند چون می دانند با قرار گرفتن در رتبه ی برتر گوگل شانس بیشتری برای جذب مشتری و فروش بیشتری دارند زیرا اغلب کاربران اینترنت برای رفع نیازهای خود از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند و گوگل نیز بر اساس فاکتورهایی که در دسته بندی و نمایش سایت ها دارد بهترین سایت ممکن را بر اساس جستجوی کاربر به کاربر نمایش می دهد. در ابتدا قبل از بررسی روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل یا افزایش رتبه سایت در گوگل ببینیم اصلا سئو چیست و چرا ما باید سایت را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم.
سئو چیست؟
سئو مخفف واژه های Search Engine Optimization است که معنی آن بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. بهینه سازی سایت برای کلمات کلیدی خاص انجام می شود. کلیدواژه یا کلمه ی کلیدی عبارتی است که در گوگل جستجو می شود که می تواند شامل یک یا چند کلمه باشد. وقتی صفحه ای از سایت را برای کلیدواژه ای بهینه کنیم این کار باعث، وقتی فردی آن کلمه ی کلیدی را در گوگل جستجو کرد سایت ما در اولین نتایج جستجو ظاهر می شود. نکته مهمی که وجود دارد این است که هر صفحه از سایت ما می تواند شامل کلمات کلیدی مختلف باشد و هر صفحه سایت می تواند رتبه ای متفاوت از دیدگوگل داشته باشد. بنابر این وقتی از سئو بر روی صفحه ای خاص صحبت نمی کنیم منظور سئو یا بهینه سازی صفحه ی اصلی است.پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با سئو مقاله زیر را مطالعه کنید.
چرا بالا بردن رتبه سایت در گوگل برای وبمستران مهم است؟ 
هر سایتی برای موفقیت به بازدیدکننده نیاز دارد و یکی از بهترین روش های جذب بازدیدکنندگان باکیفیت، هدایت افرادی است که خودشان در گوگل به دنبال مقاله , راهکار , کتاب , خدمات , یا دوره ی آموزشی خاصی هستند.  چرا بهینه سازی سایت بیشتر برای موتور جستجو گرا گوگل مطرح می شود؟  همانطور که می دانید بالا بردن رتبه سایت در گوگل و افزایش رتبه سایت در گوگل نسبت به سایر موتورهای جستجو رواج بیشتری دارد زیرا تعداد جستجوهایی که در گوگل انجام می شود چندین برابر جستجوهایی است که در موتورهای جستجوی دیگر مانند یاهو و … انجام می شود یعنی علاقه ی کاربران به استفاده از گوگل بیشتر است.
نکته دیگر آن است که اصول بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو تقریبا مشابه است، بنابرین اگر سایت را برای گوگل بهینه کنید، معمولا در موتورهای جستجوی دیگر نیز رتبه خوبی خواهید داشت. بهبود رتبه سایت در گوگل و افزایش رتبه سایت باعث می شود کسب و کار شما رونق بسیار خوبی بگیرد . چون هر چقدر رتبه ی خوبی در گوگل کسب کنید به همان میزان بازدید کننده ی بیشتری از طریق گوگل وارد سایت شما می شود و شما می توانید این بازدید کنندگان را با انجام عملیات ها بازاریابی اینترنتی به مشتری تبدیل کنید .
ترفند های سئو برای افزایش رتبه سایت در گوگل
برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل یا افزایش رتبه سایت در گوگل اولین کاری که باید انجام دهیم سئو یا بهینه کردن سایت برای گوگل است . بهنیه سازی سایت با دو روش انجام می شود سئو داخلی one page seo و سئو خارجی off page seo sm سئو داخلی به کارهای فنی که در داخل سایت انجام می شود گفته می شود در حقیقت همان بهینه سازی صفحات سایت است اما سئو خارجی به تمام فعالیت های که شما خارج از سایت انجام می دهید گفته می شود مثل فعالیت در شبکه های اجتماعی یا بک لینک سازی. سوالی که در اغلب موارد برای کاربران و کسانی که دوست داند سایتشان را سئو کنند پیش می آید این است که بهینه سازی سایت یا بهبود رتبه سایت در گوگل را از کجا شروع کنیم ؟
اولین گام بهینه سازی و بالا بردن رتبه سایت در گوگل یا افزایش رتبه سایت در گوگل، کار بر روی صفحات  داخلی  سایت است. تا زمانی که سایت شما به لحاظ فنی سئو نشود کار بر روی سئو خارجی تغییر چندانی در رتبه سایت شما در گوگل ایجاد نمی کند و عملا کمکی به افزایش رتبه سایت در گوگل نمی کند. وقتی صفحات سایت را به اندازه کافی بهبود دهید معمولا تغییر قابل توجهی در رتبه سایت ایجاد می شود و حتی شاید در اولین نتایج گوگل قرار بگیرید. پس از انجام سئو داخلی می توانید سئو خارجی مثل لینک سازی را شروع کنید.
انتخاب کلمه ی کلید مناسب
مهم ترین قدم در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و بالا بردن رتبه سایت در گوگل و یا بهبود رتبه سایت در گوگل انتخاب کلیدواژه یا کلمات کلیدی مناسب و مرتبط به زمینه ی فعالیت سایت است. کلید واژه ها را هرچقدر می توانید مرتبط تر انتخاب کنید اگر در ابتدای راه هستید یا سایت را به تازگی راه اندازی کرده اید تعداد کلید واژه ها را بیشتر نکنید سعی کنید تعداد کلید واژه ها کمتر و همانطور که گفتم مرتبط باشد تا بتوانید با کیفیت سئو را بر روی کلمات کلیدی انجام دهید . برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی می توانید از ابزار keyword plannerیا kwfinder استفاده کنید بهترین ابزارکیورد پلنر خود گوگل است .
بهینه سازی دامین سایت 
یک نام مناسب و ترجیحا کوتاه برای دامین خود انتخاب کنید . حضور قسمتی از کلمات کلیدی در نام دامنه می تواند به افزایش رتبه سایت و بالا بردن رتبه سایت در گوگل کمک کند. به عنوان مثال اگر زمینه فعالیت سایت شما طراحی سایت است ، استفاده از کلمه Webdesign در نام دامنه مطمئنا امتیازاتی را برای شما به همراه خواهد داشت. اگر در ابتدای راه هستید، حتما به این نکته توجه داشته باشید.
تولید محتوای منحصر بفرد
یکی از بهترین روش ها برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل و افزایش رتبه سایت در گوگل تولید محتوا برای سایت است . گوگل جدیدا به تولید محتوا بسیار حساس شده است و سایتی که بتواند محتوای جامع و مفیدی برای کاربران تولید کنید در رتبه های بالاتر قرار می گیرد و گوگل نیز این نوع سایت را به عنوان سایت های مرجع در نظر می گیرد که نکته ی بسیار مهمی برای افزایش رتبه سایت در گوگل است . سعی کنید محتوای مورد نیاز کاربران را تولید کنید محتواهایی که واقعا مشکل کاربران را در سطوح مختلف رفع کند.
سئو محتوا نکته ی بسیار مهمی است
همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردم بهنیه سازی سایت برای صفحات خاصی انجام می شود و در حقیقت هر صفحه شما می تواند بصورت مستقل رتبه بگیرد یکی از بهترین روش های بالا بردن رتبه سایت در گوگل یا افزایش رتبه سایت در گوگل سئو کردن محتوا است . سئو محتوا می تواند رتبه شما را درآن صفحه را افزایش دهد و اگر شما به طور منظم محتوای سئو شده برای سایت تولید کنید می توانید برای اکثر صفحات سایت رتبه ی خوبی بگیرید و به موازات آن بازدید سایت را افزایش دهید. منظور از محتوای سئو شده یعنی استفاده مناسب از کلمات کلیدی , رعایت چگالی کلمات کلیدی , استفاده ی مناسب از تگ های هدینگ , لینک سازی داخلی , رعایت طول محتوا و… سایر پارامترهایی که در سئو محتوا مهم است.
خطاهای سروری را رفع کنید
وبسایت شما بدون شک همیشه آنلاین نخواهد بود در بعضی مواقع سرور دچار خطا می شود و بعضی از صفحات از دسترس خارج میگردند. این مسئله از واقعیت های توسعه وب بوده و غیر قابل اجتناب می باشد. کاری که شما می توانید انجام دهید اینست که همیشه وضعیت سرورهای سایت را کنترل کنید و با نهایت سرعت نسبت به رفع خطاهای آن اقدام کنید. خطاهای سرور همیشه جزء مواردی هستند که باعث عدم افزایش رتبه سایت در گوگل یا به عبارتی کاهش رتبه سایت در گوگل می شوند
نقشه ی سایت را بروز کنید
چهاز عملکرد سایت آگاه باشید چه نباشید، وبسایت شما همواره در حال تغییر است. شما همواره در حال اضافه کردن محتویات و صفحات جدید به سایت، یا حذف صفحات و یا تغییر در ساختار کلی سایت هستید. در هنگام انجام چنین تغییراتی معمولا توجهی به بروز رسانی نقشه سات نمی شود. همواره به روز رسانی نقشه ی سایت را در برنامه ی خود داشته باشید. عدم به روز رسانی نقشه سایت موجب کاهش رتبه در نتایج جستجو نمی شود، اما این کار به اجرای روانتر استراتژی های سئو کمک خوبی می کند. و در دراز مدت عملکرد سایت شما برای خزنده های گوگل را بهبود می بخشد و همین امر می تواند به بالا بردن رتبه سایت در گوگل یا افزایش رتبه سایت در گوگل کمک کند.
موتورهای جستجو از محتوای ساختار یافته لذت می برند
گراف دانش گوگل در حال بزرگتر شدن بوده و امروزه می تواند به بسیاری از سوالات کاربران با توجه به اطلاعاتی که از سراسر وب جمع آوری کرده است، پاسخ کوتاه و دقیقی دهد و این فرصت بسیار خوبی برای جذب کاربران به سایت از طریق موتورهای جستجو و بالا بردن رتبه سایت در گوگل می باشد. استفاده از داده های ساختار یافته و قابل فهم کردن آن برای موتورهای جستجو برای افزایش رتبه سایت در گوگل بسیار مهم است. وبسایت schema.org دارای آموزش های زیادی برای استفاده از این داده های ساختار یافته می باشد. همچنین در صورت استفاده از سیستم های مدیریت محتوا نیز پلاگین های خوبی در این زمینه وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.
استفاده از لینک سازی داخلی با انکر تکست مرتبط
اگر می خواهید کاربران زمان بیشتری در سایت بمانند باید به نوعی آنها را بین صفحات سایت نگه دارید این امر وابسته به چگونگی لینک شدن صفحات به یکدیگر است. به عنوان مثال فرض می کنیم کاربری که در صفحه اصلی سایت قرار دارد، می تواند به راحتی با استفاده از دسته بندی سایت به هر قسمت دیگر سایت برود، اما آیا او می تواند در بین دیگر صفحات نیز به راحتی جا به جا شود؟
سعی کنید که حداقل یک لینک به سایر صفحات در هر صفحه از سایت قرار دهید. بعضی از پست های وبلاگ شما می توانند چندین لینک به سایر پست ها نیز داشته باشند. لینک های داخلی علاوه بر کمک به افزایش رتبه سایت در گوگل و بالا بردن رتبه سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو به نگه داشتن کاربران در سایت نیز کمک زیادی می کنند. این افزایش زمان حضور در سایت موجب نرخ تبدیل بیشتری می شود. و بانس ریت یا نرخ پرش را نیز کاهش می دهد که کمک بزرگی به رتبه گرفتن صفحات در موتورهای جستجو می کند.لینک های داخلی تنها برای مقالات سایت یا بخش های مختلف سایت استفاده نمی شوند. لینک دادن به سایر وبسایت های معتبر نیز می تواند ایده خوبی برای اثبات صحت مطالب حال حاضر شما باشد. به عنوان مثال لینک دادن به منابع یک مطلب از یک سایت معتبر می تواند به افزایش اعتبار آن کمک زیادی کند.
بک لینک سازی خارجی در سایت
لینک بیلدینگ یا لینک سازی به فرآیندی گفته می شود که در نتیجه آن از یک وبسایت دیگر به وبسایت شما  لینک یا اصطلاحا بک لینک BackLink داده شود.بک لینک ها ابزارهایی هستند که به کاربران و بازدید کنندگان سایت کمک می کند تا در بین سایت ها و صفحات مختلف جابه جا شوند. همچنین به موتورهای جستجو کمک می کند تا در صفحات وب بخزند و اصطلاحا آنها را کراول (Crawl) کنند. سعی کنید در لینک سازی از سایت هایی لینک بگیرید که دامین اتوریتی خوبی دارند . لینک های فالو بیشترین تاثیر را در بالابردن رتبه سایت درگوگل دارند برای افزایش رتبه سایت در گوگل سعی کنید بیشتر دنبال لینک ها فالو باشید اگر می خواهید بیشتر در مورد بک لینک و لینک سازی یخارجی بدانید پیشنهاد می کنم مقاله زیر را مطالعه کنید.
شناسایی محتوای تکراری
محتوای تکراری یا Duplicate Content محتوایی است که بیش از یکبار در وب‌سایت منتشر می‌شود. زمانی که تعداد زیادی محتوای کاملاً مشابه در یک وب‌سایت وجود داشته باشد، تصمیم گیری برای موتورهای جستجوگر کمی دشوار خواهد شد. در این شرایط موتور جستجوگر نمی تواند تصمیم بگیرد کدام نسخه از محتوا مرتبط با کوئری جستجو است.  این نوع محتوا علاوه بر انکه باعث افزایش رتبه سایت در گوگل نمی شوند بلکه هیچ وقت به کاربران نمایش داده نمی شوند و عملا آن صفحه از سایت شما که دارای محتوای تکراری است رتبه ای در گوگل کسب نمی کند. برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل و کسب رتبه های بهتر برای سایت باید محتواهای تکراری را شناسایی کنید.همانطور که می دانید، براساس آخرین الگوریتم های گوگل، سایت هایی که مطالب دیگر سایت ها به صورت مشابه در سایت خود قرار می دهند، مورد جریمه قرار خواهند گرفت. موتور جستجو برای تشخیص دقیق محتوای تکراری، تاریخ ایندکس شدن آن را بررسی می کند و هر کدام زودتر ایندکس شده باشد را به عنوان مرجع قرار می دهد .
تصاویر را سئو کنید
دو ستان زیادی هستند که زمانی که محتوای بر روی سایت منتشر می کنند هیچ تصویری برای محتوا در نظر نمی گیرند تصاویر برای جذاب بودن محتوا و نگه داشتن کاربران در صفحات سایت بسیار مهم هستند بخصوص اینفوگرافیک های حرفه ای لذا حتما در تولید محتوا بصورت مقالات متنی از تصاویر استفاده کنید و نکته ی بسیار مهمی که وجود دارد این است که باید تصاویرتان را سئو کنید . سئو تصاویر شامل چندین قسمت است مثل اضافه کردن ALT به تصاویر که اصولا در برگیرنده ی کلمه ی کلید ی است که برای آن صفحه در نظر گرفته می شود.
برای اینکه تصاویر با کیفیت سرعت لود سایت را کاهش ندهد بهتر است با استفاده از ابزارهایی که وجود دارد حجم تصاویر را کاهش دهید تا سریعا در صفحاتتان لود شود. و آخرین نکته ی مهمی که وجود دارد اضافه کردن کپی رایت به تصاویر است که باعث می شود گوگل تصاویر سایت را کپی در نظر نگیرید و در هنگام جستجوی کلمه ی کلیدی تصاویر را هم لحاظ می کند.
شناسایی بک لینک های اسپم
یکی از روش های حرفه ای برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل شناسایی بک لینک های اسپم می باشد که یا توسط شما به صورت ناخود آگاه ساخته شده اند یا توسط رقیبانتان برای سایت شما خریداری شده اند. شما همیشه باید بصورت دوره ای برنامه ای برای شناسایی بک لینک های اسپم داشته باشید تا دچار افت رتبه نشوید بک لینک های اسپم بیشتر از دامنه های مدت دار رایگان و سایت هایی که نرخ لینک خروجی بیشتری دارند ایجاد می شود .
در هر دو حالت برای سایت مضر هستند برای مثال فرض کنید یکی از رقیبان سایت شما برای سایت شما بک لینک ها ی مدت دار با حجم زیاد خریداری کرده است  . اگر بعد از مدتی این لینک ها به یکباره حذف شوند رتبه سایت شما در گوگل شدیدا افت می کند و تمام زحماتی که برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل کشیده بودید به هدر می رود.
سرعت سایت خود را بهبود دهید
گوگل به سرعت بارگذاری سایت بسیار حساس است اگر سایت شما دیر لود می شود اگر به فکر بالا بردن رتبه سایت در گوگل هستید باید به فکر افزایش سرعت سایت باشید . سرعت پایین لود سایت برای کاربران سایت نیز بسیار ناخوشایند است , تصور کنید کاربری وارد سایت شما شده است و صفحه ی سایت شما همچنان در حال بارگذاری است بدون شک کاربر از سایت شما خارج خواهد شد و احتمالا خارج شدن کاربر توسط دکمه ی خروج مرورگر خواهد بود در مدت زمان بسیار کم , همین کار خود نرخ پرش یا همان بانس ریت را افزایش می دهد و یک سیگینال منفی به گوگل ارسال می شود که کاربران به محض وارد شدن به این سایت سایت را ترک می کنند یعنی کاربران علاقه ای به سایت ندارند و رتبه ی شما در آن صفحه شدیدا افت می کند.
منبع : نت آموز
پاسخ
تشکر شده توسط:
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان