رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بارگذاری مقادیر در List Box
#1
با سلام

من در فرم زیر میخوام هر وقت موضوعی از درخت انتخاب شد کلیدواژه هاش در لیست روبرو نمایش داده بشه ،

چطور میتونم اینکارو بکنم ؟؟لطفا راهنماییم کنید .


فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی
   
پاسخ
تشکر شده توسط:
#2
اگه میخواین همون لحظه با انتخاب گزینه، کلیدواژه ها بدون Submit شدن فرم و Refresh شدن صفحه ظاهر بشن، باید از AJAX استفاده کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi
#3
سلام
کلید واژه های اون در دیتابیس ذخیره شده؟
موفقیت، نتیجه تشخیص درست است؛ تشخیص درست، نتیجه تجربه است؛ تجربه نیز اغلب نتیجه تشخیص نادرست است.پاسخ
تشکر شده توسط:
#4
(04-03-1394، 11:51 ق.ظ)hamo نوشته: سلام
کلید واژه های اون در دیتابیس ذخیره شده؟

بله ولی در جدول keyword به صورت زیر . دیگه نبردم تو جدول دیگهکه مقدار id_s تو جدول keyword همون مقدار id_sub تو جدول subject می باشد که join شدن

میخوام بدون رفرش شدن صفحه و بدون زدن کلیدی مقادیر ، خود به خود نمایش داده بشن ولی نمیدونم چجوری باید از ajax استفاده کنم


فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی
       
پاسخ
تشکر شده توسط:
#5
شما باید برای رویداد onChange یا onClick اون عنصری از صفحه که لیست درختی رو توی اون نمایش دادین، یک تابع بنویسید که با AJAX مقدار id سطر انتخاب شده و برای سرور بفرسته و سرور هم در جواب، کلیدواژه ها رو از دیتابیس بخونه و echo کنه. توی برگشت AJAX هم مقادیر دریافتی رو توی کادر سمت راست قرار بدین. توی اینترنت درمورد How to use AJAX with PHP جستجو کنید. البته توصیه میکنم برای راحتی بیشتر و Cross Browser بودن، از jQuery استفاده کنید. درصورت نیاز به مثال (اگه با جستجو به نتیجه نرسیدین) بفرمایید تا نمونه کد با jQuery بگذارم.
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi
#6
(04-03-1394، 12:39 ب.ظ)ADMIN نوشته: شما باید برای رویداد onChange یا onClick اون عنصری از صفحه که لیست درختی رو توی اون نمایش دادین، یک تابع بنویسید که با AJAX مقدار id سطر انتخاب شده و برای سرور بفرسته و سرور هم در جواب، کلیدواژه ها رو از دیتابیس بخونه و echo کنه. توی برگشت AJAX هم مقادیر دریافتی رو توی کادر سمت راست قرار بدین. توی اینترنت درمورد How to use AJAX with PHP جستجو کنید. البته توصیه میکنم برای راحتی بیشتر و Cross Browser بودن، از jQuery استفاده کنید. درصورت نیاز به مثال (اگه با جستجو به نتیجه نرسیدین) بفرمایید تا نمونه کد با jQuery بگذارم.

ساختار درختی با استفاده از ابزار treeview نمایش داده شده که خودش کلاس جداگانه دارم ، به این ترتیب رویداد onclick را نمیشه برای این ابزار استفاده کرد . و  مقادیر دیتابیس هم درون آرایه ریخته شده ..
اگه میشه طبق گفته ی خودتون نمونه کد با jquery بزارین تا بیشتر متوجه بشم چون من تاحالا با ajax کار نکردم و آشنایی ندارمبا تشکر
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi
#7
هر ابزاری که توی صفحه میاد، بالأخره داره با HTML و CSS و JS ظاهر میشه. پس رویداد onClick داره. براتون امروز یک نمونه کد کوچک میگذارم. دیگه اینکه چطور این مثال رو با ساختار خودتون تطبیق بدین، بعهده خودتونه.
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان