رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایجاد ارور های اختصاصی برای فرم
دوستان من یه فرم دارم که توش کاربر میتونه عکس هم اپلود کنه ولی اختیاریه اجباری نیست
میخوام اگر عکس اپلود کرد و مشکلی بود فرم ارسال نشه میشه راهنمائی کنید؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
سمت کاربر دقیقاً میخواین چه مشکلی رو بررسی کنین؟ تا وقتی که فرم سابمیت و عکس آپلود نشه نمیشه فهمید مشکلی توی آپلود به‌وجود میاد یا نه. نهایتاً سمت سرور اگه مشکلی توی آپلود بود، کارهای بعدی پردازش فرم رو انجام ندین و کاربر رو برگردونین به صفحه‌ی فرم و اطلاعاتی که ثبت کرده بود رو توی فرم دوباره بگذارین و خطای مناسب رو هم نشونش بدین.
پاسخ
تشکر شده توسط:
چون فیلد عکس اجباری نیست کاربر اگر عکس انتخاب نکنه فرم ثبت میشه اگر عکس اپلود کنه به مشکلی هم بر بخوره باز فرم ثبت میشه .
میخوام اگر عکس انتخاب نکرده بود فرم ثبت بشه اما اگر انتخاب کرده بود و به هر دلیلی عکس اپلود نشده بود هم ارور مناسب رو بده هم فرم ثبت نشه.
این کاریه که میخوام بکنم .
پاسخ
تشکر شده توسط:
خوب توی کد سمت سرور اول عکس رو بررسی کنید و اگه مشکلی داشت، فرم رو پردازش نکنید:
function processForm() {
    // process form here
}

if (isset($_FILES['photo'])) {
    $photo = $_FILES['photo'];
    if ($photo['error'] == 0 && $photo['size'] <= 1048576 && $photo['type'] == 'image/jpeg') {
        if (move_uploaded_files($photo['tmp_name'], 'images/' . $photo['name'])) {
            processsForm();
        } else {
            // error on photo save
        }
    } else {
        // error on file upload
    }
} else {
    // file not selected to upload
    processForm();
}

این لینک رو هم بخونید: http://php.net/manual/en/features.file-u...errors.php
پاسخ
تشکر شده توسط: sm_pakdel
مشکلم سر استفاده از امکانات کدایگنایتره چون عکسو با متد اپلود خود کد ایگنایتر اپلود میکنم ولیدیشنم هم ماله کدایگنایتره
پاسخ
تشکر شده توسط:
هرجا احساس میکنید کار با امکانات هر فریمورکی براتون مشکله، میتونین با خود PHP کار کنین.
پاسخ
تشکر شده توسط: sm_pakdel

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان