رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب نام پکیج مناسب برای کسانی که دامین ندارند
من یه سرچ و تحقیقاتی کردم درمورد اینکه نام پکیج رو چطوری بهتره انتخاب کنیم.
چندین منبع رو خوندم.
چیزی که فهمیدم اینکه نام پکیج یه چیز اختیاری هست و فقط باید یکتا باشه ولی عرفش بر اینه که اگر طرف یا شرکت دامین خاصی داره از اون دامین هم درش استفاده کنن. البته این دامین در اصل بخاطر این استفاده میشه که باعث یکتا شدن نام پکیج بشه تا با نام پکیج برنامه های دیگران احتمال تداخل نداشته باشه.
اما بنظر من استفاده از نام دامین برای افراد منفرد و شرکتهای کوچک شاید زیاد جالب نباشه و بعضی معایبی داره. مثلا فرض کنید این نام دامین به هر علتی از رجیستر من خارج بشه و کس دیگری بنام خودش رجیستر کنه! خب یخورده ناجوره اینطوری و ممکنه ازش سوء استفادهایی هم بشه.

حالا این سوال رو دیگران هم مطرح کرده بودن که اگر کسی اصولا دامین شخصی نداشته باشه یا به هر علتی نخواد از نام دامین استفاده کنه، چه نام پکیجی استفاده کنه.
بعضیا گفته بودن نیازی نیست حتما دامین واقعی هم داشته باشی و میتونی یه نام دامین الکی از خودت بذاری (دامینی که شاید طرف در آینده راست راستی رجیستر کنه). ولی خب بنظر من این پیشنهاد زیاد جالب نیست.
یه پیشنهاد جالبی هم که یه نفر دیدم جایی داده بود این بود که بجای نام دامین از آدرس ایمیل شخصی استفاده بشه که به این شکل هم اطلاعات منتقل شده به دیگران واقعی هست و هم یکتا بودن نام پکیج رو موجب میشه.
من هم از این ایده خوشم اومد و بنابراین نام پکیج برنامه خودم رو به این شکل انتخاب کردم:
hmz2627_at_gmail_dot_com.sms_server;
دقت کنید که بین اجزای آدرس ایمیل از آندرلاین استفاده شده که فکر میکنم این به دلایلی مهم باشه (بجاش از نقطه استفاده نکنید).
پاسخ
تشکر شده توسط: YN97 , ADMIN
استفاده از آدرس ایمیل. این ایده واقعا عالیه. قبلا به این مشکل بر خورده بودم شاید چند دقیقه وقتمو گرفت تا تصمیم بگیرم چه چیزی برای اینکار مناسبه.
 وبلاگ من => jgeek.ir

System.out.PrintLn("Say to Prof.James Gosling Java Never Dies ! I HATE Microsoft and its Technologies ! ");
پاسخ
تشکر شده توسط: Eshpilen
میتونید آدرس پکیج رو اینطوری هم بگذارین:
com.gmail.hmz2627.sms_server
پاسخ
تشکر شده توسط:
(20-01-1395، 05:07 ب.ظ)ADMIN نوشته: میتونید آدرس پکیج رو اینطوری هم بگذارین:
com.gmail.hmz2627.sms_server
بنظر بنده اینطوری خوب نیست چون خیلی شبیه اسم پکیج هایی میشه که انگار مستقیما مربوط به جیمیل و مال گوگل و اینها باشن. تاحدی گمراه کننده و ایجاد کنندهء شائبه میشه.
اصلا تازگی در فروم برنامه نویس یک نفر مشکل داشت که برنامش روی اندروید 5 نصب نمیشد، یکی پاسخ داده بود که ظاهرا این بخاطر حساسیت امنیتی اندروید 5 هست چون طرف از اسم پکیجی برای برنامش استفاده کرده بود که شبیه اسم پکیج های تلگرام بوده.
منم یکی بخاطر همین اشاره کردم که از آندرلاین استفاده بشه و نه نقطه. یک دلیل دیگرش هم کم کردن تعداد دایرکتوری های تودرتو بود که باید به این خاطر در پوشهء src ایجاد بشن (برای هر جزء نام پکیج یک فولدر ایجاد میشه).
پاسخ
تشکر شده توسط: YN97 , ADMIN

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان