رتبه موضوع:
  • 1 رای - 2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزونه های مفید مرورگرها برای برنامه نویسان
سلام
دوستان لیستی از افزونه هایی که من در حین برنامه نویسی ازشون استفاده میکنم رو اینجا براتون میزارم باشد که رستگار شویم :D
البته من از فایرفاکس استفاده میکنم و افزونه هایی که معرفی میشه برای فایرفاکسه.

firebug
این که اوجب واجباته و دیگه همه باید بدونن افزونه شماره 1 توسعه دهنده های وب چیه ...

JsonView
با این افزونه میتونید json ها رو در مرورگر زیبا تر ببینید.

colorZilla
میتونید کد رنگ هر المنت سایت رو که میخواید در سریعترین زمان ممکن به دست بیارید

wapplayzer
این افزونه تکنولوژی هایی که تو هر سایت استفاده شده رو به شما معرفی میکنه.

restClient
وب سرویس های مختلف رو همراه با ارسال هدر و authentication میتونید با این افزونه هندل کنید.

Abadis
البته این زیاد ربطی به برنامه نویسی نداره. ولی واسه خوندن مقاله ها و داکیومنت ها یه مترجم خوب تا فایرفاکس خیلی به کار میاد

اگه افزونه / addon / plugin خوبی واسه فایرفاکس / کروم یا هر مرورگر دیگه ای سراغ دارید زیر همین پست معرفی کنید تا بقیه دوستان هم استفاده کنن

ممنون Heart
پاسخ
تشکر شده توسط: YN97 , php
من از این افزونه ها توی Firefox استفاده میکنم:
  • Firebug خوب این که تکلیفش مشخصه و توضیح نمیخواد
  • Firebug Autocompleter برای اینکه توی پنجره کنسول Firebug بتونید از Autocomplete ابزارهایی مثل jQuery استفاده کنید
  • HackBar یه افزونه خوب با ابزارهای دم دستی برای محاسبه انواع رایج هش و کدک مثل MD5 و SHA1 و Base64 و...
  • iSkysoft Video Converter Ultimate برای دانلود و تبدیل کیفیت و فرمت فیلمها از Youtube و سایر سایتهای ویدئو
  • JSON-handle برای مدیریت و نمایش مناسب ساختار JSON (اگه خروجی یه صفحه JSON باشه، مستقیماً فرمتش میکنه)
  • Live HTTP headers دستکاری هدرها با هیچ ابزاری به اندازه این یکی لذتبخش نیست
  • MeasureIt اندازه گرفتن سریع ابعاد عناصر صفحه (مناسب برای طراحان)
  • PixelZoomer عکس گرفتن از صفحه، EyeDropper برای گرفتن رنگ عناصر، زوم کردن توی تصاویر، اندازه گیری عناصر و... همه توی یه ابزار
  • RESTClient برای تست کردن API های REST هیچ ابزاری مثل این یکی کار نمیکنه
  • SeoQuake اطلاعات مفید و تحلیلی خوب و کاملی درمورد سئوی سایتتون به شما میده
  • SOA Client وقتی برای REST ابزار باشه، بی انصافیه اگه برای SOAP نداشته باشیم
  • SQLite Manager کار با دیتابیس SQLite توی خود مرورگر، نکته جالب اینکه وقتی مرورگر رو ببندین هم کار میکنه
  • Tamper Data تا حالا شده بخواین اطلاعاتی که برای یه سایت داره پست میشه یا توی برگشت از یه سایت دیگه داره برمیگرده (راهنمایی: مثل درگاههای پرداخت بانکی)، وسط راه نگه دارین و دستکاری کنین و بعد بگذارین بقیه مسیر رو طی کنن؟
  • XML Developer Toolbar اونایی که مثل من خوره XML هستن و با تولید RSS و... سروکار دارن، خوب قدر این ابزار رو میفهمن
  • Zend Studio Toolbar اینم که اسمش روشه: برای اشکال زدایی پروژه هایی که توی Zend Studio میسازین و اجرای خط به خط و کار با XDebug و... بکار میره و همراه خود ZS نصب میشه
  • easy Xdebug اینم معادل افزونه قبلی ولی دیگه برای تمام IDE هایی که از XDebug پشتیبانی میکنن جواب میده. منجمله NetBeans محبوب
پاسخ
تشکر شده توسط: Alireza , YN97 , tazeha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان