رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسکریپت مدیریت پروژه برنامه نویسی
سلام دوستان.
من دارم یک اسکریپتی مینویسم و چند ماهه دارم ادامه میدم و چند ماه دیگه یا شاید چند سال دیگه هم بخوام ادامه بدمش و امکانات بیشتری بهش اضافه کنم.
خیلی اوقات پیش میاد که یادم میره قبلا چه کارهایی انجام دادم و آیا این قسمت کار رو انجام داده بودم قبلا یا نه هنوز، یا تغییری که قبلا ایجاد کردم چی بود چون مثلا حالا فلان چیز بسته به تغییر اون مورد بهم ریخته و ...

حالا به فکرم رسید که یک اسکریپت مدیریت پروژه واسه خودم توی لوکال هاست درست کنم در کنار این پروژه اصلی، که هر کاری میکنم یا ورژن جدید اسکریپت اصلی رو که منتشر میکنم یک مثلا input ای رو پر کنم توی این اسکریپت مدیریت پروژه، و بنویسم که فایل فلان و فلان در خط 20 و 35 تغییر پیدا کرد و این به اون تغییر پیدا کرد. قابلیلت فلان اضافه شد در ورژن 2 و الی آخر... و اینجوری بدونم هر روزی چه دستکاری هایی کردم در پروژه و چه ویژگی هایی بهش اضافه شد.

سوالم اینه که به نظرتون چه قابلیت های رو واسه این اسکریپتم در نظر بگیریم که تمام نیازهامو پوشش بده. خودم فکر میکنم اگر نام فایل و شماره خط در موارد تغییر پیدا کرده و نام فایل در فایل های اضافه شده جدید رو فقط درست کنم کافی باشه. میتونم کل محتوای فایل قبل و بعد از ویرایش رو هم توی دینابیس ذخیره کنم.

یک سوال دیگه ای هم که داشتم اینه که آیا قبلا این کار انجام شده که من دیگه اسکریپتشو ننویسم؟
خودم یه سرچی زدم که این دو تا مورد پیدا شد و دقیقا نفهمیدم چی هستن، مخصوصا اولیش رو! انگار از خط فرمان لینوکس باید کنترل کردشون Huh

https://www.phing.info/trac

https://code.google.com/p/xinc/
پاسخ
تشکر شده توسط:
چرا از Git استفاده نمیکنید؟ نه تنها تغییرات رو به شما اعلام میکنه، بلکه میتونید هر زمان خواستین به مرحله موردنظرتون برگردین و کپی از فایلها بگیرین و دوباره برگردین به مرحله نهایی.
پاسخ
تشکر شده توسط: meysam1366
میخوام توی لوکال هاست کار کنم. کامپیوتری هم که باهاش برنامه مینویسم به اینترنت دسترسی نداره نمیتون از Git استفاده کنم
پاسخ
تشکر شده توسط:
Git رو با GitHub اشتباه نگیرین. Git بصورت لوکال هم قابل استفاده است.
پاسخ
تشکر شده توسط: php
آهان ورژن کنترل Git رو میگید. الان متوجه شدم. به نظر شما Git بهتره از اینه که خودم بنویسم پس؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
صددرصد بهتره بخصوص که امکاناتی که شما الان تازه میخواین بنویسین رو چندین ساله که داره و باگهاش کشف و رفع شدن. سورس سیستم عامل لینوکس کلاً روی گیت هست و چندین هزار برنامه نویس دارن تو کل دنیا باهاش کار میکنن و مشکلی نداشته. قطعاً برای برنامه شما جوابگو خواهد بود.
پاسخ
تشکر شده توسط: abdollah110110 , php

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان