رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارسال و دریافت اطلاعات از وبسایت بدون API
سلام!

نمیدونم سوالم رو جای درستی مطرح کردم یا نه؟

خب ارسال و دریافت اطلاعات با استفاده از API سایت ها راحته حالا اگه وبسایتی باشه که API نداشته باشه چطور میشه بهش اطلاعات ارسال و ازش جواب ها رو دریافت کرد؟

مثلا یه سایتی مث http://subscene.com رو در نظر بگیرید مثلا اگه بخوایم از طریق یه دیوایس اندرویدی بهش اسم فیلم رو بدیم و تمام از طریق یه وبسرویس اطلاعات رو به ما برگردونه (که توی دیوایس نشون بدم) چطور باید وبسرویس رو برای این دست سایت هایی که خودشون API ندارن نوشت؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
از اونجا که کار با DOM Parser ها پردازش سنگین و مصرف حافظه‌ی نسبتاً بالایی داره، پیشنهاد میکنم خودتون یه وب‌سرویس بنویسید و سمت سرور این کارها رو انجام بدین و با اپلیکیشن اندروید خودتون به اون وب‌سرویس درخواست بفرستین.
پاسخ
تشکر شده توسط:
دقیقا میخوام همین کار رو انجام بدم که یه وبسرویس بنویسم که بتونم باهاش این کار ها رو انجام بدم

1.توی لیست ویو اندروید اسم رو از کاربر دریافت کنم
2.بفرستم برای وبسرویس و از طریق وبسرویس اطلاعات ارسال بشه به ساب سین
3.اطلاعات به صورت یه لیست Json دریافت کنم که شامل Title زیرنویس و آدرس صفحه اون زیرنویس مشخص باشه
وقتی کاربر روی لیست ویو برنامه من تپ کرد بره به اون آدرس و لینک دانلود رو استخراج کنه و بدمش به باتن دانلود توی برنامه ام که کاربر روش کلیک کنه و دانلود شروع بشه

اما مشکل اینجاست که نمیدونم دقیقا باید وبسرویسم رو چطور بنویسم؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
خوب این یه مشکل دیگه است. باید درمورد موارد زیر تحقیق کنید (برحسب زبان سمت سرور موردنظر خودتون که بجای ??? مینویسین) :
  • How to read remote page source in ???
  • How to parse HTML DOM and extract a specific element in ???
  • How to create a RESTful API in ???

بقیه‌ی موارد که شامل اتصال به وب‌سرویس توسط اندروید هست، مثل سایر وب‌سرویسها خواهد بود. ضمناً وب‌سرویس رو اصلاً چیز پیچیده‌ای ندونین. خیلی جاها همین که یه WebPage باشه که اکشن و پارامترهای موردنیاز رو با GET یا POST دریافت کنه و نتیجه رو در قالب مناسب نمایش بده (که اغلب JSON هست)، برای ساخت یک وب‌سرویس ساده کافیه.
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان