رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارسال دستور پرداخت از فایل x در سرور x به فایل y در سرور y
به نام خدا
عرض سلام و خسته نباشید
از اونجایی که از بانک ملت در سایت example.com درگاه پرداخت دارم.
ولی یه سری فایل دارم که خارح از سایت example.com هست و در واقع فایل هایی که نیاز به پرداخت دارن داخل سایت newsite.com هستن
برای اینکه بتونیم از قابلیت پرداخت استفاده کنیم یا باید تمام مراحل دریافت درگاه رو پشت سر بزاریم یا باید یه روشی بزنیم برای استفاده از درگاه به همین سبب
قصد انجام کار خاصیو دارم که نیازمند راهنمایی هستم.

روی سایت example.com درگاه پرداخت ملت رو دارم و آی پی سرور سایت example.com به فرض مثال هست 192.168.1.1
اما چون روی دامین newsite.com نیاز به پرداخت دارم میخوام یه کاری کنم قصد دارم داخل سایت newsite.com یک فایل بزارم که داخل این فایل یک
لینک باشه که کاربر من زمانی که روی لینک کلیک کرد ارجاع بشه به لینک پرداخت در سایت example.com که درگاه پرداخت داره بعد بدون اینکه کاربر مقدار خاصی رو وارد کنه یا بدون اینکه دکمه ای خاصی رو بزنه بلافاصله در همون زمانی که ارجاع شده دوباره به درگاه بانک ارجاع بشه یعنی مبلغ رو خودم تایین می کنم نه کاربر و در ضمن برای بار دوم دیگه کاربر تو صفحه ای جدیدی که وارد شده روی دکمه خاصی کلیک نکنه که به بانک وصل بشه من الان با قابلیت فیلد های هیدن کاری کردم که کاربر مقداری وارد نکنه ولی وقعی کاربر از فایل x و از دامین newsite.com توسط یک لینک ارجاع میشه به صفحه پرداخت دامین example.com حتما باید روی یک دکمه کلیک کنه تا اطلاعات به بانک ارسال بشه جهت پرداخت که اطلاعاتی که ارسال میشه مبلغی هست که به صورت فیلد هیدن تعریف شده که من میخوام بدون زدن دکمه خاصی با همون ارجاعی که از لینک سایت newsite.com صورت میگیره به صفحه پرداختم در دامین example.com بلافاصله کاربر جهت پرداخت متصل بشه به درگان بانک امیدوارم که شفاف توضیح داده باشم . باتشکر
پاسخ
تشکر شده توسط:
میتونین یک وب‌سرویس توی سایتی که درگاه داره بنویسین که وظیفه‌اش گرفتن درخواست از سایت دوم و ایجاد رکورد تراکنش و درخواست تراکنش از بانک ملت هست و در جواب هم کد au بانک رو برمیگردونین. حالا از سایت جدید (بدون درگاه) صفحه‌ی خاصی رو روی سایت دارای درگاه باز میکنین که درخواست رو به بانک میفرسته و در برگشت هم آدرس callback متفاوتی با صفحه‌ی بازگشت تراکنش‌های اصلی سایتتون بهش میدین که وظیفه‌ای وریفای‌کردن تراکنش‌های سایت جدیده. بعد از وریفای هم کاربر رو به صفحه‌ی موردنظرتون در سایت جدید ریدایرکت میکنین و اونجا دوباره با وب‌سرویس چک میکنین که تراکنش پرداخت شده یا نه.

روند کار:
ابتدا فرض میکنیم که سایت A دارای درگاه هست و سایت B همون سایت جدیدی هست که درگاه نداره و میخواد از سایت A کمک بگیره که درگاه داره:
  1. ایجاد صفحه‌ی A/pay.php در سایت B جهت ایجاد رکورد تراکنش در جدول داخلی سایت
  2. ایجاد وب‌سرویس در سایت A که مشخصات تراکنش مثل مبلغ و شماره‌ی فاکتور و... رو میگیره و با درگاه بانک ملت، کد Authority درخواست میکنه و توی دیتابیس تراکنش‌های روی سایت A (در جدولی که مخصوص سایت B درست شده یک رکورد درج میکنه و شماره‌ی تراکنش سایت B رو هم توی رکورد ثبت میکنه و بعد شماره‌ی رکورد رو بعنوان نتیجه‌ی درخواست وب‌سرویس برمیگردونه.
  3. انتقال کاربر به صفحه‌ی خاصی در سایت A ازطریق سایت B (مثلاً A/pay-b.php?id=x که بجای x شماره‌ی رکوردی که در مرحله‌ی قبل دریافت شده رو قرار میدین.
  4. انتقال کاربر به صفحه‌ی پرداخت بانک از سایت A و قراردادن صفحه‌ی فرضی A/verify-b.php بعنوان CallBackUrl برای بانک ملت
  5. بازگشت کاربر از صفحه‌ی پرداخت به صفحه‌ی verify-b.php و بررسی صحت تراکنش انجام‌شده و وریفای‌کردن و تنظیم فیلد paid با مقدار 1 درصورت موفقیت‌آمیزبودن تراکنش
  6. انتقال کاربر به صفحه‌ی بررسی پرداخت در سایت B به نشانی فرضی B/verify.php?id=x و جایگزینی x با شماره‌ی تراکنش اصلی در سایت B که در مرحله‌ی اول ایجاد شده بود
  7. بررسی وضعیت تراکنش ازطریق وب‌سرویس در سایت A که شماره‌ی تراکنش در سایت B رو میگیره و چک میکنه که وضعیت paid اون 1 شده یا نه
پاسخ
تشکر شده توسط: HTayebi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان