رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اجرای چند باره کدها توسط اندروید درصورت شکست عملیات
من توی برنامه پیامهای دیباگ که گذاشته بودم در مواردی که کدها اجرا نمیشدن، متوجه شدم که جاهایی که یک عملیات انجام نمیشه کدها چند بار اجرا میشن. یعنی منظورم اینه ظاهرا اندروید میاد موقعی که یک خطایی چیزی در برنامه پیش میاد که میتونه موقتی باشه اونوقت اون عملیات رو چند بار پشت سر هم تکرار میکنه که شاید بالاخره موفق بشه. البته من از این قضیه اینطور برداشت کردم! مثلا برنامهء شما میاد SMS بفرسته و این کار به هر علتی انجام نمیشه (که ممکنه علتش اشتباه کدنویسی شما باشه، ولی شاید بتونه از محدودیت های سیستم در اون موقع هم باشه)، اونوقت اندروید چندین بار این کدها رو اجرا میکنه بلکه بالاخره انجام بشه.

شما همچنین چیزی دیدید تاحالا میدونید چیه؟

ببینید مثلا اینطوری بود کد من:
Log.d("tag", "message1");
...
some failing codes
...
Log.d("tag", "message2");

اون some failing codes همون عملیاتی هست که اجراش با شکست مواجه میشه. ولی من توی پیامهای دیباگ برنامه مشاهده میکنم که message1 چند بار چاپ میشه! این نشون میده که چند بار برای اجرای اون بخش از برنامه تلاش میشه. ضمنا message2 هم که هیچوقت چاپ نمیشه، چون اجرای برنامه در کدهای قبلی شکست میخوره و سطرهای بعدی اجرا نمیشن.
پاسخ
تشکر شده توسط:
ترجیحاً از GenyMotion برای تست استفاده کنید. امولیتورهای خود SDK باگ زیاد دارن. اگه با خود گوشی تست بگیرین که دیگه عالیه.
پاسخ
تشکر شده توسط:
مهندس من روی خود گوشیم تست میکنم. چون سیستم ضعیفه و امولیتور SDK رو تقریبا جواب نمیده.
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان