رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا وقتی بدون قرار داد کار می کنم، زمان جدایی باید نامه استعفا بدهم؟
با سلام و خسته نباشید
خلاصه داستان من
من در سال 94 در یک شرکت کامپیوتری با حقوق یک میلیون و چهارصد مشغول به کار شدم با قرار داد رسمی و سفته ده میلیون تومانی .

سال 95 (سال گذشته) مدیر حرفی از قرار داد کتبی نزد و زبانی روی یک میلیون و هفتصد هزار تومان توافق کردیم. چند ماه خوب بود و کامل داد ولی از  تابستان گفت وضع مالی خرابه و تکه تکه حقوق می داد مثلا یک ماه شصد، یک ماه یک میلیون ماهم چیزی نگفتیم.

الان که جمع می کنم بر اساس حقوق ماهی 1.7 میلیون تا آخر ماه مهر به من پول داده و عیدی هم نداده. خودم حدس می زنم که می خواهد در اداره کار بگوید که حقوق من یک میلیون تومان بوده است.

حالا بعد از عید بهش گفتم که من با این وضعیت نمی توانم ادامه بدهم ولی می گوید مجبوری چند ماه بیایی تا من نیروی جایگزین شما را پیدا کنم؟

سوال اول این که با توجه به عدم وجود قرار داد کتبی آیا من مجبورم برای ایشون کار کنم و در صورت عدم ادامه می تواند برای من ترک کار بزند؟
با توجه به شفاهی بودن میزان حقوق در زمان دعوا آیا می توانم مبلغ یک میلیون و هفتصد را ثابت کنم؟

توضیحات شرکت ما کوچک و خصوصی است. نه سیستم حضور و غیاب دارد. حقوق ها از طریق اینترنت بانک پرداخت می شود و فیش کاغذی وجود ندارد. دبیر خانه ندارد یعنی جایی که نامه تحویل بدهیم و شماره بخورد

با تشکر از سایت خوب تان
پاسخ
تشکر شده توسط:
سوال شما حقوقی است و من فکر نکنم در اینجا شما به جواب درست و قطعی برسید. بهتر است از یک وکیل حرفه ایی مشاوره بگیرید.
پاسخ
تشکر شده توسط:
بله درست می فرمایید ولی معمولا اکثر برنامه نویسان معمولا از این تجربه ها دارند
پاسخ
تشکر شده توسط:
بله درسته. در هر صورت شما باید با یک وکیل مشورت کنید تجربه در مسائل حقوقی باز هم کمک کننده قطعی نیست.
وقتی شما ماجرا را برای یک وکیل خوب توضیح دهید خودشون بهتون میگن که میشه کاری انجام داد یا نه.
پاسخ
تشکر شده توسط:
اینکه چند ماه همون 1.700 پرداخت شده خودش میتونه سند خوبی باشه برای اینکه توافق اولیه روی چه مبلغی بوده و درصورت توافق برای تغییر، باید موافقت کتبی شما موجود باشه. درهرحال همونطور که دوستمون گفتن، بهتره با یک وکیل مشورت کنید. معمولاً برای مشاوره هزینه نمیگیرن ولی اگه بگیرن باز هم ارزش داره. وقتی با وکیل مشورت کردین و مطمئن شدین، اونوقت به کارفرما اطلاع بدین که طبق مشاوره‌ای که از وکیل گرفتین، حقوق شما رو باید پرداخت کنه وگرنه ازش شکایت می‌کنید.

پی‌نوشت: هیچوقت بدون قرارداد کتبی، برای کسی کار نکنید و بخصوص سفته ندین.
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان