رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آواشناسی / Pronounciation
#1
به امید خدا استارت بخش زبان انجمن را باهم میزنیم .

یکی از نکاتی که همیشه می تونه باعث وجه تمایز شما با دوستان دیگتون بشه تلفط صحیح کلمات به بهترین شکل است .

دیدید خیلیا بلدن انگلیسی در حد معمول صحبت کنن ( استاد کارلوس کیروش Smile ) و کارشونو راه باندازن اما لهجه زیبا و در واقع تاثیر گذاری ندارن .

یه نکته جالب دیگه اینه که اکثر دوستان سعی در یادگیری تلفظ صحیح کلمه ( حالا کاری به لهجه عم از آمریکایی / بریتانیایی / کانادایی و .. نداریم) با استفاده از دیکشنری هایی که قابلیت تلفظ لغات را  دارند. 100 البته این یکی از روش های خوب است در واقع بحث اینجاست به هر دلیلی اگه شما مشتاق به تلفظ صحیح کلمه به سبک و روش خودتان باشید و در حقیقت نخواهید از کسی کپی برداری کنید اینجاست که پای Pronunciation / phonetic / تلفظ / آواشناسی به میان میاد آواشناسی بسیار ساده است . در زبان انگلیسی هر کلمه آوای منحصر به فرد خود را دارد.

نکته : اصولاً آوای کلمات بین بک اسلش قرار می گیرد مثلاً /-------/ ( اگه دیکشنری رو باز کنید می بینید)

بیان با هم چند تا مثال سادرو بررسی کنیم که مطمئنم خیلی ساده ان و شما فکر می کنید که تلفظشون می دونید !

کلمه than که در صفات تفصیلی (صفات مقایسه ای ) استفاده میشه رو در نظر بگیرید لابد  میگید خوب تلفظش خیلی سادست . اما تلفظش دَن نیست بلکه دِن هستش به این صورت :  /ðən/ البته در لهجه آمریکایی.

من براتون یه فایل ضمیمه کردم که تمامی صدا ها و تلفظ ها همراه با مثال آمده است . لطفاً یه نگاه بندازید تو پست های دیگه چند تا مثال می زنیم که این مبحث کامل جا بیوفتده تا دیگه کلمه ای نباشه که نتونید درست تلفظش کنید.لطفاً تا تکمیل شدن این مبحث از گذاشتن پست توی این تاپیک خودداری کنید . ممنونم دوستان Idea


فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی
   
پاسخ
#2
خوب با نام خدا ادامه تاپیک و شروع می کنیم .

یه مرور کلی می کنیم، گفتیم هر کلمه ای تو زبان انگلیسی آوای خاصه خودشو داره ، حالا باید یاد بگییم چطوری نلفظ صحیح کلمرو از داخل /.........../ بخونیم .واسه این کار نیاز داریم صداهای آوای مختلف و بررسی کنیم ویادشون بگریم .

Idea نکته : اکثر صداها مشابه حروف زبان انگلیسی هستند به جز تعدادی که قصد داریم اونارو یاد بگیریم .

لطفاً از لیستی که براتون ضمیمه کردم استفاده کنید تا بتونید براحتی مطلب و درک کنید .

از صدای p تا صدای g کاملاً همونطور که گفتم مشابه صدا های حروف خود زبان انگلیسی است  اما میرسیم به صدای چ اگه دقت کنید چ در آوا شناسی با علامت /tʃ / نشون میدیم پس بیام با هم یه کم تمرین کنیم . دیکشنری رو باز کنید و یه کلمه ساده مثل check پیدا کنید ، خوب این کلمه سادست اما هدف ما بررسی آوای این کلمه است . همونطور که می بینید آوای این کلمه برابر است با : /tʃek/  واسه همین است که همه اینو چِک تلفظ می کنند ( e صدای اِ و k هم همان صدای ک را خواهد داشت) .

می ریم روی صدای بعدی (ج) که با علامت /dʒ / نشون داده میشه. حالا یه تمرین ساده واسه یادگیری این صدا :

دیکشنری و باز کنید و کلمه ساده jet پیدا کنید می بینید آوای اون به صورت /dʒet/ نوشته شده که/dʒ/ صدای ج و ما بقی هم به همان صورت که در انگلیسی خوانده می شوند تلفظ می شوند.

به همین ترتیب حروف f و v همانطور که دیده می شوند خوانده و تلفظ می شوند .

بریم سر صدای های /θ/ که صدایی بین س و ذ داره و باید روش قشنگ کار بشه . همونطور که میبنید توی فایل ضمیمه شده کلمه thin مثال زده شد

در نهایت در ستون اول سمت چپ آوای /ð/ که صدای بین د و ذ داره به چشم می خوره . یه مثال واسه این آوا کلمه this است که با صدای /ðɪs/ تلفظ میشه .

بزودی ادامه آموزش های بر روی انجمن قرار خواهد گرفت.
پاسخ
تشکر شده توسط: mehdi king , f.rahattalab , ADMIN , fatima-php , ABZiko , hamid , Eshpilen
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان