رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش گام به گام طراحی سایت با Html
#1
آموزش گام به گام طراحی سایت با Html: با توجه به روند چشمگیر پیشرفت طراحی سایت و مشاغل اینترنتی لزوم داشتن یک وب سایت شخصی هر روزه بیش از پیش به چشم می خورد. با توجه به این مهم شرکت اینتن سعی بر آن دارد که هر روزه اطلاعات بیشتری در اختیار عموم مردم قرار دهد. تا افراد با آگاهی کامل از پیشرفت های دنیای اینترنت، طراحی سایت و کسب و کار در مسیر پیشرفت هر چه بیشتر در حوزه ی کاری خود قدم بردارند. با توجه به این موضوع در این آموزش طراحی سایت سعی بر آن شده تا آموزش هایی در ارتباط با طراحی سایت با Html در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.
[عکس: Step-by-step-introduction-web-design-with-Html1.jpg]
لزوم آموزش گام به گام طراحی سایت با Html
همانطور که گفته شد لزوم داشتن وب سایت های شخصی و ورود به دنیای اینترنت امروزه بیش از پیش حس می شود. فرقی ندارد شما در کدام حوزه ی کاری هستید. امروزه حتی مشاغلی که در گذشته فکرش را هم نمی کردند که نیازی به دانش کامپیوتر یا اینترنت داشته باشند، در بستر اینترنت فعالیت می کنند. زیرا همگان به این مهم دست پیدا کرده اند که هر روزه رقبایشان سعی بر آن دارند تا بیش از پیش پیشرفت داشته باشند و در حوزه ی کاری خود از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند. پس ابتدا صورت سوال مشخص است، نیاز به طراحی سایت و پا گذاشتن به دنیای اینترنت. HTML در طراحی سایت و تاریچه آن
[عکس: Step-by-step-introduction-web-design-with-Html2.jpg]مقدمه ی آموزش گام به گام طراحی سایت با Html
طراحی سایت با استفاده از Html یکی از زبان های طراحی سایت است که نیازی به نرم افزار یا محیط های برنامه نویسی خاصی ندارد. هرچند در دوره های پیشرفته تر برای حجم کاری بیشتر طراحان سایت می توانند از نرم افزارهای پیشرفته تری استفاده نمایند. اما در ابتدا از ابزارها و نرم افزارهای پیش فرض ویندوز نیز می توان استفاده نمود. بدین صورت که کدها و تگ های دستوری طراحی سایت را در یک فایل نوشتاری، یک Notepad ساده، نوشته و ذخیره می نمایید. و سپس پسوند این فایل را به پسوند Html تغییر دهید تا صفحه ی نوشتاری شما به صفحه ی اینترنتی تغییر یابد. آموزش مقدماتی CSS و استایل دهی را در این مطلب مطالعه بفرمایید.
[عکس: Step-by-step-introduction-web-design-with-Html3.jpg]
تگ های مورد استفاده در طراحی سایت با Html
برای یادگیری تگ های مورد استفاده در طراحی سایت می توانید مطالب آموزش گام به گام طراحی سایت و آموزش گام به گام طراحی سایت جلسه دوم را مطالعه بفرمایید. اما مسلما دنیای به این گستردگی در دو سه مطلب نمی گنجد. پس برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت هایی همچون w3school سر بزنید. اما در این میان به معرفی برخی از تگ ها و دستورات اساسی و مهم می پردازیم. به عنوان مثال ایجاد لیست در صفحات و متون طراحی سایت یکی از بخش های کاربردی و مهم می باشد که در این مقاله به آن پرداخته شده است.
[عکس: Step-by-step-introduction-web-design-with-Html4.jpg]
ایجاد لیست در Html
در بسیاری از صفحات اینترنتی دیده می شود که لازم است مواردی را به صورت بولت دار یا شماره دار قرار دهیم. برای این مورد میتوانیم از تگ های ul، ol و li استفاده نماییم. بدین صورت که با استفاده از تگ های زیر می توانید ظاهر و نمایش لیستی داشته باشید که با بولت نشانه گذاری شده است:
<ul>
<li>Coffee</li>
<li>Tea</li>
<li>Milk</li>
</ul>
بدین صورت که محتویات موارد مورد نظر ود را در میان تگ های li قرار می دهید. یا با استایل دهی به ul می توانید ظاهر بولت را تغییر دهید:
<ul style=”list-style-type:circle”>
<li>Coffee</li>
<li>Tea</li>
<li>Milk</li>
</ul>
استایل ul میتواند موارد روبرو باشد: circle، square و …
با قراردادن محتویات مورد نظرتان در تگ های روبرو میتوانید موارد را شماره گذاری نمایید:
<ol>
<li>Coffee</li>
<li>Tea</li>
<li>Milk</li>
</ol>
در این تگ نیز می توانید تایپ ها یا انواع متفاوتی داشته باشید: ۱ ، A ، a ، I ، i و …
<ol type=”A”>
<li>Coffee</li>
<li>Tea</li>
<li>Milk</li>
</ol>


4 تا از بهترین دمنوش ها برای درمان معده درد (جدیدترین تحقیقات)
12 تا از بهترین دمنوش ها برای روشن کردن و سلامت پوست (تحقیقات جدید)
خواص و مضرات دمنوش بلوبری، طرز استفاده درست و نکات مهم دیگر
رنگ و بافت مدفوع تان چه هشداری راجب سلامتی می دهد؟ (بزرگسالان و کودکان)
پاسخ
تشکر شده توسط:
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان