رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش آپدیت SDK و Android Studio بدون VPN و فیلترشکن (آپدیت 2)
Wink 
به نام خدا
در این پست قرار هست که در رابطه با  آپدیت اندرویداستودیو و SDK از خود محیط به جای دانلود کردن مجدد صحبت کنیم . البته بدون نیاز به  vpn  (در تمامی مراحل زیر باید خاموش باشد.) پس با ما همراه باشید.

خب شروع میکنیم ...

اول به محیط اندروید استودیو برید و این دایرکتوری رو دنبال کنید ..

File > Setting > System Setting >Android Sdk 
خب بعد مثل تصویر زیر روی گزینه ی Run Standalone SDK Manager کلیک کنید.

[عکس: sdk1.png]

خب مرحله ی اصلی شروع میشود حالا با کلیک رو گزینه ای که گفتم  پنجره ای مثل تصویر زیر باز میشود . 
شما باید از از تب Tools دایرکتوری زیر را برید .... Tools > Options 
بعد فیلد ها را طوری که نوشتم پر کنید و یه Clear Cache کنید و حتما تیک گزینه ی Force https .... رو بزنید و بعد پنجره یSDK Manger رو ببیندید(کلا تمام پنجره ها به جز خود اندروید استودیو) ...

[عکس: sdk2.png]

خب حالا  دوباره SDK Managr باز کنید . نمیخواد تمامی پکیج ها رو دانلود کنید .
فقط تمامی build Tools ها و Android SDK Tools وAndroid SDK
Platform-Tools رو از پکیج Tools رو تیک بزنید .
از نسخه های اندرویدی که مشاهده می کنید ، آخرین ورژن را انتخاب کرده و گزینه ی مربوط به SDK Platform را تیک بزنید . اگر می خواهید که از این نسخه ی اندرویدی یک شبیه ساز داشته باشید ،  گزینه ی Google APIS Intel X86 Atom System Image را انتخاب کنید .
و از پکیج Extras دو گزینه ی Android Support Repositoryو Google Repository  رو بزنید . 
اینها کافی هست و اگر مایل به آپدیت و نصب گزینه های بیشتری هستید ، تیک گزینه ی مربوطه را بزیند . و چیزی که لازم ندارید را حتما تیکشو بردارید !
و بعد گزینه ی install x package باید تعداد پکیج هایی که تیک آنها زده شده است را نشان بدهد !
خب من در تصویر زیر گزینه هایی که در بالا گفتم را تیک زدم و بعد از آن مراحل و قبول کردن لایسنس و .. و نصب و منتظر ماندن برای دانلود هست و راحت صورت می گیرد ! ولی  حتما حتما قند شکن یا vpn خاموش باشد.

[عکس: sdk1-300x223.png]

[عکس: sdk-300x193.png]

[عکس: sdk2-300x225.png]

خب باید یک نکته را اضافه کنم . با توجه به اینکه در  نسخه های جدید از اندروید استودیو (۲٫۳ به بالا) کلا فولدر SDK manager حذف شده است و مانند نسخه های قبلی نیست که در این آموزش پیاده سازی کردیم , با یک تفاوت کوچک اینکه پنجره ی SDK Manager ایی وجود ندارد. و
با دنبال کردن مسیر Tools > Android > SDK Manager از اندروید استودیو می توانید به این پنجره دسترسی داشته باشید و گزینه ی Launch Standalone SDK Manager را مشاهده نخواهید کرد . پس شما با زدن تیک Show Package  Details می توانید پکیج ها ی خود را با جزییات بیشتر ببینید و باز زدن OK می توانید آن ها را آپدیت کنید .

[عکس: sdkUpadat-300x193.png]

آپدیت خود اندروید استادیو  

اول مطمین باشید که  VPN فعال باشد . (VPN غیر رایگان یا هات اسپات شیلد).
در خود محیط اندروید استادیو این دایرکتوری رو بروید .

از منوی ابزار ها در بالا Help > Check For Updates... 
را بزنید و صبر کنیدآپدیت شود .... تمام.

[عکس: sdk3.png]

تغییر رنگ پس زمینه و نوشته ها در  اندروید استادیو 

برای اینکار به این سایت مراجه کنید و فایل  jar دلخواه خودتون رو دانلود کنید (خیلی کم حجم در حد چند kb) ...
نکته : خب این فایل فقط رنگ رو تغییر می دهد  نه دیگر تنظیمات..
برای ایمپورت کردن فایل ها به این دایرکتوری برید :
File > Import Settings
بعد دایرکتوری مربوط به فایل jar رو به آن معرفی کنید  و اوکی کنید و اجازه بدهید  که اندروید استودیو یکبار  Restart شود. وقتی دوباره باز میشود  متوجه تغییرات خواهید شد...

[عکس: sdk-4.png]
  بعد از Restart ، تغییرات رو ملاحظه خواهید کرد به طور مثال این تم من این رنگی است :
 [عکس: sdk5.png]
امیدوارم مفید باشه و استفاده کنید .

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

پاسخ
تشکر شده توسط: ADMIN , flash118 , mazda , YN97

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان