رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساختمان داده در پایگاه داده
سلام دوستان خسته نباشید
ببخشید یک سوال داشتم

در دانشگاه که بودم درس ساختمان داده رو پاس کردم من در اون درس با مفاهیمی مثل پشته صف درخت لیست پیوندی اشنا شدم. بعد که از دانشگاه خارج شدم و شروع به یادگیریه برنامه نویسی و ساخت سایت کردم با نحوه ی نوشتن کلاس های مدل اشنا شدم و از طرف دیگر با پایگاه داده های رابطه ای اشنا شدم و اینکه چطور داده ها درون جدول هایی ذخیره کنم و اعمال CRUD رو روشون انجام بدم . در این مدت دیگه هیچ خبری از درخت و پشته و صف و لیست و حتی ارایه هم نبود.

تا اینکه چند روز پیش مقاله ای می خوندم و در اون مقاله به این مطلب اشاره شده بود که developer باید بلد باشه چه زمانی از این ساختار های داده ای استفاده کنه .

و من می خواستم از شما بپرسم که ایا تا ب حال از این ساختار های داده در پایگاه داده استفاده کرده اید؟ این ها چه زمانی به کار می ایند؟
خود من حتی نمی دانم چه زمانی باید از آرایه استفاده کرد چه برسه به درخت.
ایا ساخت این ها بی دلیل بوده است؟ (که خیلی غیر منطقی است)

خیلی ممنون میشم اگه کسی بتونه در این مورد راهنمایی کنه
پاسخ
تشکر شده توسط:
ببینید، قرار نیست هرچی توی دانشگاه میخونیم توی تمام پروژه‌ها بکار بیاد. همون لیست پیوندی توی دیتابیس بکار رفته. منتها موقع ساخت DBMS نه ساخت خود پایگاه داده‌ها توسط شما. جداول رکوردهای مختلف خودشون رو با لیست پیوندی (یا شاید دوپیوندی) توی دیسک پیدا میکنن. اینکه بدونین از هر ساختاری در کجا باید استفاده کنید، نیاز به تجربه داره که با انجام پروژه و تمرین، میتونین به این مهارت دست پیدا کنین.
پاسخ
تشکر شده توسط: شهاب1024

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان